DIY

Vyrobte si obrúčky sami – 12 nápadov a návodov na originálne šperky

Vyrobte si obrúčky sami-nápady-nápady-drotár-šperky

Chcete nové šperky? Potom to urobte sami namiesto toho, aby ste míňali peniaze. Z jednoduchých materiálov, ako je drôt, perly alebo dokonca látky, môžete vyrobiť originálne šperky, na ktoré bude každý žiarliť. Dnes sme pre vás pripravili niekoľko skvelých nápadov a návodov konkrétne na túto tému Vyrobte si obrúčky sami môcť. Skúste to a dokonca ich použite ako darček!

Vyrobte si drôtené krúžky sami

Vyrobte si prstene sami ohýbanie drôtu-ruža-tvar-drôt-maľovanie-klieští

Na tento nápad prsteňa pre domácich majstrov použite akýkoľvek drôt. V ideálnom prípade by mal byť bez hrdze a v priebehu času by sa nemal vôbec zdeformovať. Dobre sa hodí napríklad drôt vyrobený z hliníka. Najľahšie si krúžky z hliníkového drôtu vyrobíte sami, a to pomocou klieští a okrúhleho predmetu, ktorý by mal mať rovnaký priemer ako váš prst. Vytvarujte ružu ako tu a obrúčku namaľujte, ako sa vám páči, alebo použite drôt rovnakej farby

Vyrobte si prstene sami – návod

vyrobte si prstene samy stimulácia-imitácia-styling-dámy

V súčasnej dobe je tiež veľmi moderné nosiť prsteň cez kĺb. Ak by ste chceli sami navrhnúť tieto šperky, budete potrebovať aj akýkoľvek drôt. Máte tiež možnosť zvoliť si tvar prsteňa sami. Ak také prstene vyrábate sami, najskôr odstrihnite dlhší kus drôtu. Na konci môžete odstrániť prebytok.

Formovací drôt

vyrobte si obrúčky sami moderne-prstové šperky-inšpirácia-návod

Potom pomocou klieští zhruba vytvarujte drôt do požadovaného tvaru. Potom si ho dajte na prst. Dva konce drôtu by sa mali v spodnej časti prekrývať. To vám poskytne správny priemer, ktorý by mal byť menší ako kĺb. Teraz môžete tvar znova skontrolovať a v prípade potreby ho zmeniť.

Dokončite prsteň

vyrobiť-prstene-sami-drotár-drotári-nápady na kutilstvo

Teraz môžete prebytočné množstvo odrezať. Najlepšie je zaskrutkovať dva prekrývajúce sa konce opatrne, aby sa krúžok nedeformoval a neustále zužoval alebo nerozširoval. Prsteň je pripravený. Môžete si tiež vyrobiť niekoľko prsteňov sami a potom ich navzájom kombinovať.

Vyrobte si perlové prstene sami

vyrobte si prstene sami korálky-plast-ľahké-začiatočníci

Ak chcete vyrábať prstene z perál sami, môžete na to znova použiť drôt. Ten by mal byť dostatočne tenký, aby sa zmestil cez otvory v korálkoch, alebo by mali byť otvory dostatočne veľké na drôt. Aby sa perly alebo kamene nekĺzali, je z drôtu jednoducho vytvorená slučka.

Ozdobte drôt

prstene-vyrobte si-kožené-stuhy-dekorácie-drôtené pletenie

Drát môžete tiež nádherne ozdobiť koženou šnúrkou. Okrem týchto dvoch materiálov budete potrebovať aj tvar veľkosti prsta a pár klieští, ktoré vám pomôžu. Ako vidíte, originálne a jedinečné prstene môžete vyrábať sami pomocou jednoduchých vecí. A ani nápady nie sú náročné na realizáciu.

Ovinúť drôt

vyrobiť-prstene-sám-špirála-drotár-ľahké-drotárstvo-nápad

Ak si chcete takéto prstene vyrobiť sami, znova odstrihnite dlhší kus drôtu. Tento drôt potom omotáte okolo „prstového modelu“ tak, aby vám vznikla špirála so slučkami rovnakej veľkosti. Teraz sa môžete rozhodnúť, z koľkých slučiek by mal váš prsteň pozostávať. Prsteň má v tomto prípade tri rady. Prebytočné množstvo jednoducho odrežte kliešťami.

Kožené šperky

prstene-urob si sám-diy-návod-hliníkový-drôtený-šperk

Teraz musia byť tieto tri rady spojené iba s koženou šnúrou. Vo vyššie uvedených pokynoch môžete presne vidieť, ako na to. Ako už bolo spomenuté, môžete tiež pridať ďalšie riadky na výrobu vlastných prsteňov. Rovnakým spôsobom môžete vyrábať aj náramky. Túto myšlienku použite na vytvorenie prsteňov priateľstva alebo darčekov.

Vyrobte si šperky sami z perál a šnúry

Vyrobte si obrúčky sami perličkovo-priadzovo-zeleno-bielo-elegantné

Pri tejto myšlienke vyrobiť si prstene sami sa jednotlivé perly navlečú na šnúru pomocou ihly a majú tvar špirály. Za týmto účelom sa perly najskôr navlečú do základného tvaru a navrhne sa prsteň dostatočnej veľkosti. Potom sa pridajú ďalšie perly. Postupujte podľa pokynov na výrobu takýchto originálnych prsteňov sami.

Prstene s gumou

prstene-vyrobte si-elastické-gumené-korálky-kvapky kvetov

Ak dávate prednosť výrobe elastických krúžkov sami, namiesto drôtu alebo šnúry jednoducho použite gumu. Priemer by tu mal byť menší ako váš prst, ale nie príliš malý, aby guma pri nosení nezasahovala do prietoku krvi. Na gumu môžete navliecť akékoľvek korálky alebo kamienky a máte vlastné šperky.

Vyrobte si obrúčky zo strieborných príborov sami

prstene-urob si sám-príbor-strieborná-lyžička-vintage-vidlička

Prstene z príboru si môžete dokonca vyrobiť sami. Mohlo by to znieť divne, ale prstene, ktoré z neho vzniknú, sú skutočne jedinečné a každý fanúšik vinobrania ho bude nesmierne milovať. Vhodné sú lyžice a vidličky. Nože majú rukoväť, ktorá je príliš stabilná na to, aby sa dala ohýbať. Predtým zmerajte prst, aby ste z príboru odstrihli správnu dĺžku.

Prsteň s retiazkou ako ozdoba

vyrobte si prstene-vlastnoručne-reťazovú-reťazovú-myšlienku-jednoducho-lepidlo-silikón

Takzvaná chainmaille znamená, že k šperku jednoducho pridáte retiazku. Retiazkové prstene si môžete vyrobiť sami zo starého prsteňa, ktorého dekoratívny prvok ste stratili alebo ktorý je pre vás jednoducho príliš nudný. Horúcou lepiacou pištoľou jednoducho naneste silikón na hornú časť prstenca, na ktorý potom prilepte kúsok retiazky ľubovoľnej dĺžky.

Papierové prstene

prstene-urob si sám-papier-mapa-mesta-inšpirácia-originál

Táto myšlienka je ideálna na recykláciu starých máp miest. Samozrejme môžete použiť akýkoľvek iný typ papiera, ktorý sa vám páči. Také prstene si môžete vyrobiť aj sami spolu s deťmi, pretože sa rady pohrávajú s papierom. Navyše nie sú potrebné žiadne špeciálne nástroje, ako napríklad kliešte.

Drotár s pásmi papiera

urobte si prstene-sami-papier-pokyny-nalepte-na-mapu

Aby ste si vyrobili prstene sami, mapa mesta je najskôr nastrihaná na tenké prúžky. Opäť budete potrebovať pero alebo, ako v tomto prípade, baterku s priemerom prsta, ku ktorej bude pripevnený pásik pásky. Potom postupne potriete pásik lepidlom a omotáte ho okolo pera alebo čohokoľvek, čo použijete. Pokračujte v balení, kým nie je prsteň pre vás dostatočne hrubý.

Extravagantný nápad na prsteň

vyrobte-prstene-sami-prúžky-papiera-ozdobné-prstene-prstene-recyklujte

Vyberte prsteň z pera a odstrihnite pásku. Aby sa všetko dobre zafixovalo a aby sa navinutý papier neposúval, je prsteň nakoniec potiahnutý lepidlom. Hneď ako uschne, ste pripravení vyrobiť prsteň sami a môžete sa hrdo pochváliť novým prsteňom.

Ozdobte papier

prstene-urob si sám-darček-nápad-mestský-šperk-prsty

Papier je už sám o sebe farebný. Ak ste však použili monochromatický papier, hotový prsteň môžete ozdobiť aj akýmikoľvek ozdobami. Vhodné sú malé perly, kamienky, gombíky a čokoľvek iné, čo vás napadne. Ak si vyrábate obrúčky sami, môžete popustiť uzdu fantázii. Je to zábava, obzvlášť pre deti.

Vyrobte si sklenené kabošonové prstene sami

prstene-vyrob si-kabošon-sklo-syntetická živica-nápad-šperk

O kabošone ste už určite počuli. Sklenená dekorácia vyzerá obzvlášť atraktívne a tiež starožitne. Také prstene si môžete vyrobiť sami kúpou hotových sklenených kabošonov alebo namiesto toho môžete použiť syntetickú živicu a vytvoriť ľubovoľný tvar. Tento variant je dobrý, ak chcete opraviť starý prsteň alebo ste stratili pôvodný kameň.

Vyrobte si obrúčky sami

Vyrobte si-vlastné-prstene-nápady na darčeky-vyrobte-trblietky-modrú

Ak ste prišli o kameň, možnosťou je aj tento variant výroby prsteňov vlastnými rukami. S trochou trblietok a syntetickej živice, číreho lepidla alebo trblietavého laku na nechty môžete povrch jednoducho namaľovať. Prsteň bude jedinečný a elegantný a nikto si nevšimne, že namiesto lepidla zdobilo prsteň niečo iné.

Vyrobte si vlastné plstené prstene

Vyrobte si prstene-sami-plsť-šperky-nápad-kvetinárstvo

Napadlo by vám vyrobiť prstene z plsti? Aj keď sa na tento účel musí vykonať šitie, tento nápad môžu vyskúšať aj začiatočníci. Krúžky majú tvar kvetov, ktoré sú najskôr vyrobené z pásu. Budete tiež potrebovať okvetné lístky akéhokoľvek tvaru. Ak nechcete šiť, môžete tiež použiť lepidlo na výrobu prsteňov sami.

Vyrobte si látkový prsteň

urobte-prstene-seba-plsť-tkanina-takmer krvácajúca-dizajn

Potom k zvinutému kusu pripevnite okvetné lístky. Potom v strede prišite ku kvetu pásik. Teraz môžete v prípade potreby opraviť jeho dĺžku. Tento prúžok je skutočný prsteň, ktorý si nasadíte na prst. Prišite konce k sebe a prsteň si vyrobíte sami.