DIY

Vyrobte si limonádu sami – 5 chutných receptov

Limonáda si pripravuje nápady podľa seba

Lahodný, osviežujúci ovocný nápoj, ideálny na teplé leto – tak by sa dala opísať limonáda. Tu je 6 receptov, ktoré vám zaručene prinesú komplimenty. Prekvapte ním svojich hostí a rodinu!

 Vyrobte si limonádu sami – taliansky recept

Vyrobte si limonádu sami podľa talianskeho receptu, ktorý je vynikajúci

Ingrediencie na cca 6 pohárov – 2 šálky čerstvej citrónovej šťavy / cca. 12-15 citrónov /, 1 šálka vody, 1 zväzok bazalky, 2 šálky cukru, 2 vychladené šálky perlivej minerálky, kolieska citrónu na ozdobu.

Príprava – Vodu s bazalkou a cukrom najskôr priveďte k varu na strednom ohni a potom varte 2 minúty. Medzitým znova a znova premiešajte a nechajte vychladnúť. Potom zmiešajte s minerálnou vodou a citrónovou šťavou a ozdobte kúskami citrónu.

Vyrobte limonádu seber – recept s krvavými pomarančmi

Vyrobte si-limonádu-recept-krv-pomaranč-bez-alkoholu

Ingrediencie na cca 4 poháre – 1 šálka cukru, 1/2 šálky vody, ľad, 1 šálka krvavého pomarančového džúsu / cca. 4-6 krvavých pomarančov /, 1 šálka citrónovej šťavy / cca. 6-8 citrónov strednej veľkosti /, 3 vychladené šálky perlivej minerálky, 1 citrón.

Príprava – Vodu a cukor varte na strednom ohni a potom varte 5 minút. Medzitým znova a znova premiešajte a nechajte vychladnúť. Potom pridajte krvavú pomarančovú šťavu, citrónovú šťavu a minerálnu vodu. Nakrájajte citrón a naaranžujte s ním poháre.

Vyrobte si limonádu sami – recept s tymianom

Limonáda-urob si sám-nápady-lahodná príprava

Ingrediencie na asi 6 pohárov – kolieska citrónu, 2 lyžice cukru, 6 šálok limonády podľa vyššie uvedeného talianskeho receptu, 1 zväzok čerstvého tymianu.

Príprava – Zahrejte v ňom cukor a cukríky, plátky citrónu, 1-2 minúty a podávajte s ním a tymianom limonádu..

Vyrobte si limonádu sami – recept z východnej Európy s vodkou

Limonáda-urob si sám-recept-vodka-citrón-kokteil

Ingrediencie na cca 4 poháre – 3/4 hrnčeka cukru, 1/4 hrnčeka listov mäty, 1 hrnček citrónovej šťavy/cca. 6-8 citrónov strednej veľkosti /, 2 čajové lyžičky vody z pomarančových kvetov, 4 vychladené šálky šumivej minerálnej vody 1/2 pomaranča-nakrájaného na plátky, vodka /voliteľné /.

Príprava – Suroviny / okrem vodky / vložíme do mixéra a rozmixujeme. Potom nechajte vychladnúť Na konci, ak si to želáte, zamiešajte v každom šálke vodku s limonádou.

Vyrobte si limonádu sami – recept s bourbonom na záhradnú párty

Limonáda, bourbon, mäta, pomarančový džús urob si sám

Ingrediencie na cca 6 pohárov – 1 šálka cukru, 1 šálka čerstvej citrónovej šťavy / cca. 6-8 citrónov strednej veľkosti /, 1/2 šálky pomarančového džúsu / 1 veľký pomaranč, 4 vychladené šálky šumivej minerálky, kolieska citrónu / cca. 4 veľké citróny, mäta, 6 panákov bourbonu.

Príprava – Najprv varte 1 1/2 šálky vody s cukrom 2 minúty, potom nechajte vychladnúť. Po úplnom vychladnutí pridajte citrónovú a pomarančovú šťavu. Zmiešajte s minerálnou vodou, pridajte ľad, kolieska citrónu a mätu. Na záver každý pohár naplňte najskôr bourbonovým panákom a potom limonádou.

Lahodný osviežujúci nápoj na leto

Lemonade-make-the-same-lemon-slice

 Zdravé a osviežujúce – limonáda

Urobte si recept na limonádu sami chutným