DIY

Vyrezávanie vodného melónu – 4 kreatívne nápady s pokynmi, ako to urobiť sami

Melónová vyrezávaná cheshire mačka-nos-jahodové-oči-olivová-alica-v-krajine zázrakov-dekorácia stola

Chcete si v lete sami vyrobiť kreatívnu a originálnu dekoráciu? Vodné melóny sú v lete veľmi obľúbené, pretože sú sladké a osviežujúce zároveň. Navyše s ním možno navrhnúť mnoho rôznych figúrok. Skvelé nápady, ako zaujať Rezbársky melón a súvisiace pokyny nájdete v článku. Nechajte sa inšpirovať a na ďalšej párty prekvapte svoje deti a priateľov krásnymi dekoráciami na stôl.

Rezbársky melón – potrebný materiál a nástroje

Rezba vodného melónu, cheshire mačka, tvar potrebného náradia, materiály

Na to, aby ste si sami vyrezali mačku Cheshire z Alenky v ríši divov, potrebujete veľký oválny melón na hlavu, možno aj bez semien, a predĺžený melón na chvost mačky. Na oči a nos môžete použiť dve čierne olivy a jahody. Na rezanie a rezbárstvo je potrebný aj veľký kuchynský nôž, nôž na zeleninu, naháňací nôž a rezačka melónu. Na spojenie jednotlivých častí sú potrebné špendlíky, drevené špajle a špáradlá. Tvár mačky je nakreslená fixkou na tabuľu, aby ste presne vedeli, kam vyrezať.

Vyrezávanie Cheshire Cat z vodného melónu – prvý krok

Pokyny na vyrezávanie vodného melónu-cheshire mačky-značky-obrysové čiary-honiaci nôž

Vodové melóny sa najskôr umyjú pod tečúcou studenou vodou a osušia. Potom kuchynským nožom odrežte 1 až 2 centimetre od spodnej časti oválneho melónu, aby sa stabilizoval základ. Ďalej pomocou značky na tabuľu nakreslite tvár Cheshire Cat. Označia sa chumáče vlasov, očí, obočia, úst a zubov. Ak si nie ste istí podrobnosťami, použite podľa potreby šablónu poskytnutú mačkou.

Vyrezávanie melónového žraloka – pokyny a obrázky k receptu

Zdobenie vodného melónu: 14 nápadov a návodov na detské narodeninové oslavy

Rezba ovocia pre začiatočníkov – jednoduché nápady a návody

Krok 2: vyrežte dizajn melónu

Melón vyrezáva cheshire mačacie oči-tvary-vystrihnutý-párovací nôž

Na vyrezávanie melónu najskôr použite naháňací nôž na obrysové čiary úst. Oči a zuby je možné odrezať a vydlabať pomocou odrezávacieho noža, ale nie príliš hlboko, aby sa nedosiahlo dužiny. Používajte tieto dva nástroje, kým charakteristika Cheshire Cat nedostane viditeľný tvar.

Krok 3: na mačací chvost použite predĺžený melón

Melón vyrezáva podlhovasté mačky-chvost-vystrihnuté-pásy-tvary

Vystrihnite mačací chvost zo šupky predĺženého melónu a odstrihnite prúžky, ako je znázornené na obrázku, aby vytvorili farebný vzor skutočnej cheshire mačky. Zvyšok melónu môžete použiť na dezert alebo na vylisovanie šťavy.

Posledné kroky – pripevnite chvost mačky, vyplňte rezbu a dokončite dizajn

Meloun-rezba-cheshire mačka-ovocná miska-prichytenie mačacieho chvosta-drevené špajle

Potom odrežte hornú časť rezby odkrajovacím nožom a vyberte chrbát, aby ste vytvorili misku ovocia. Vodný melón vydlabte krájačom na melóny a dužinu použite ako náplň do kôry. Hotový mačací chvost potom pripevnite k rezbe pomocou drevených špajlí, polovice jahôd so špáradlom a olív na očká so špendlíkmi. Takto sú vyrezávané vodné melóny ako Cheshire Cat.

Rezbársky melón – hladná panda

vodný melón-rezba-hladná-panda-urobte si-kreatívnu-stolnú dekoráciu

Táto krásna panda môže byť vyrezaná z okrúhleho melónu bez semien. Najprv sa umyje a poklepká dosucha, potom sa základňa stabilizuje, ako pri rezbe Cheshire Cat. Ďalej sa zo zadnej časti melónu vyreže štvrťkruh, aby sa vpredu vytvorila tvár a vzadu ovocná kôra. Melón je vydlabaný krájačom na melóny a dužinu možno použiť na ovocný šalát.

Navrhnite tvár pandy

vodný melón-vyrezávanie-panda-odlupovanie hlavy-očí-uší-tvarov-prichytenie-špáradlá

Na tabuľu nakreslite oči, nos a ústa. Chasing nôž na polkruhový dizajn okolo očí. Potom opatrne odlúpnite zelenú hornú vrstvu melónu pomocou škrabky alebo odkrajovacieho noža, aby sa odhalila biela vrstva. Okolo očí, nosa a úst nechajte zelenú. Pomocou útržkov melónu vystrihnite okrúhle uši. Nakoniec špáradlami pripevnite uši a dve čučoriedky, naplňte ovocnú misu ovocným šalátom a ozdobte ňou stôl.

Videonávod – vyrežte pandu z vodného melónu

Vyrezávanie grilu z melónu – ideálna ozdoba na grilovacej párty

melón-rezba-gril-stojan-veko-ovocie-drevené špajle-grilovacia párty

Ak chcete, aby bola grilovačka ešte tematickejšia, môžete z melónu vyformovať gril a podávať ovocie na ražni. Váš dezert je teda chutný, ale zdravý a zodpovedá téme. Na tento DIY projekt budete potrebovať mini melón, zeler a ovocie podľa vlastného výberu.

Nástroje na vyrezávanie melónového grilu

Vodný melón-nástroje na vyrezávanie-gril-nôž-naberačka zmrzliny-drevené špajle

Na melónový gril sú potrebné kuchynské nože, nože na krájanie, nôž na melón alebo naberačku zmrzliny, krájač na jablká, drevené špajle, špáradlá, vykrajovače drôtu a rezačky sušienok, ak je to žiaduce.

Nakrájajte melón – vydlabte dužinu

rezačka na melón-rezba-bezsemenná dužina-vydlabaná-melón

Melón sa umyje, vysuší a pokrája na polovicu. Dužina je vydlabaná naberačkou a použitá ako náplň do kôry melónu alebo do drevených špajlí. Ostatné ovocie tiež ošúpeme, nakrájame na malé kúsky a poukladáme na špajle. Pomocou vykrajovátka na koláče je možné vytvárať rôzne tvary. Hotové špízy môžete grilovať, ak si to želáte.

Vytvorte stojan na melón

vodný melón-rezba-jablko-rezačka-diery-zeler-nohy

Z troch hustých stoniek zeleru sa dajú na grile vytvoriť nožičky. Na to môžete ľahko vytvoriť vhodné otvory pomocou rezačky jabĺk. Mali by byť umiestnené správne, aby bol gril na stojanoch stabilný.

Vyformujte misku na ovocie a naplňte ju ovocím

melón-rezba-dužina-černice-drevené špajle-grilovací rošt

Prázdnu kôru melónu môžete naplniť dužinou a černicami, aby plnka vyzerala ako oheň a drevené uhlie. Potom sú drevené špajle pripevnené k hornej časti misky, ako je znázornené na obrázku, aby sa vytvorila mriežka na grilovanie. Vyčnievajúce konce špajlí sa odstránia nožnicami na drôt. Ovocie dajte na špajľu a spodná časť grilu je pripravená.

Vytvorte veko na grile

vodný melón-rezba-zeler-veko-držadlo-pripevniť-špáradlá

Druhú polovicu melónu môžete použiť na výrobu veka na gril. Špáradlami pripevnite na vrch viečka malý kúsok zeleru a vytvorte úchyt. Potom je melónový gril pripravený podávať.

Vyrežte kreatívnu kabelku z predĺženého melónu

vodný melón-rezbársko-zdobená-kabelka-vyrobiť-trblietky-pery-dužina

Táto kabelka s trblietkami je vhodnou ozdobou dievčenských detských narodenín alebo večierkov. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je umyť predĺžený melón a rozrezať ho na polovicu. Potom vezmite jednu polovicu a odrežte horný koniec. Na krájanie dužiny použite odrezávací nôž. Toto je základ vaku, ktorý je možné položiť na plochý tanier.

Vyrezávajte melón – držadlá tašiek

nôž na melón-rezbárska-kabelka-dužina-vrecková-rúčka-tvarovaná

Potom položte druhú polovicu rezanou stranou nadol. Potom znova rozdeľte na polovicu a z najdlhšej časti na držadlo vrecka nakrájajte plátok široký 3 až 5 centimetrov. Dužinu odrežeme a z melónu vydlabeme vlnitý okraj na rúčku. Špáradlami pripevnite držadlo tašky k základni tašky a zvyškom vodného melónu urobte akékoľvek dekorácie. Z dužiny je možné vyrobiť tvary akéhokoľvek druhu a použiť ich ako náplň vaku. Horúcou lepiacou pištoľou môžete na škrupinu prilepiť kamienky a vytvoriť tak trblietavý efekt.