DIY

Postavte si vlastnú policu na prepravku na víno pre štýlový interiér

Police na vínne boxy detská izba šikmá strecha-herňa-čitáreň-nástenná polica

Z jednoduchých vecí si môžete sami postaviť niekoľko skvelých kúskov nábytku. Okrem paliet sú na tento účel veľmi obľúbené najmä boxy na víno. Interiéru dodávajú rustikálny nádych, hodia sa ako do moderného štýlu zariaďovania, ale aj do škandinávskeho, v ktorom prevláda drevo a jednoduché zariadenie. Dnes vám ukážeme niekoľko nápadov, ktoré vám pomôžu jeden získať Polica na prepravky na víno môžete postaviť sami.

Polica na prepravku na víno akejkoľvek veľkosti

polica na prepravky na víno svetlo-veľké-dekorácie-knihy-posedenie

Pretože polica na vínnu prepravku je tvorená jednotlivými prepravkami, môžete si vybrať akúkoľvek veľkosť. Môžete si tiež vybrať smer, v ktorom boxy na víno ukazujú. Usporiadanie je ako v prípade Tetrisu. To vytvára zaujímavé, nepravidelné prevedenie, ktoré okorení každú miestnosť a ponúkne aj ďalší úložný priestor.

Nápady na police na víno

police na prepravky na víno polička kúpeľňová skrinka hliníkové pásy skrutkovače

Tu vidíte príklad, v ktorom jednotlivé škatule k sebe pripevníte uhlovými profilmi. Vzdialenosť medzi jednotlivými boxmi si volíte sami, podľa toho, koľko miesta potrebujete. Počet políčok je možné tiež ľubovoľne vybrať. Takáto polica na prepravku na víno sa dá vyrobiť rýchlo a je vhodná do každej miestnosti.

Polica z drevených boxov do kuchyne

poličky na víno polička kuchynský nábytok-dekoratívne-riady

Poličku môžete postaviť aj z jedného boxu. Na tento účel potrebujete iba niekoľko dosiek, pomocou ktorých môžete škatuľu rozdeliť. Túto myšlienku môžete využiť napríklad na policu na prepravku na víno napríklad do kuchyne, kde často nie je na stenách veľa voľného miesta. Na svoje si prídu nielen dekorácie, ale aj jedlá.

Ako poličku použite škatule na víno

Krabica na víno-polička-chodba-nápad-inšpirácia-dekoratívna

Ak staviate poličku na víno, pripevnite prepravky odsadene alebo horizontálne a vertikálne. Vzniká tak zaujímavá štruktúra. Navyše takáto polica vyzerá originálne, ak ju natriete rôznymi odtieňmi. Popustite uzdu svojej predstavivosti!

Ako postavím poličku z krabičiek na víno?

box na víno-polica-kolieska-sivo-hnedý-lak-kúpeľňa-úložný priestor

Ako už bolo spomenuté, police z vínnych prepraviek môžete postaviť rôznymi spôsobmi. Polica môže stáť voľne, ako v tomto prípade, alebo môže byť pripevnená priamo k stene. Krabice je možné vyrobiť aj ako kus nábytku alebo zavesiť jednotlivo na stenu s medzerou medzi nimi. To závisí od vášho vkusu a voľného priestoru.

brúsenie dreva

vinotéka-polička-brúsenie-spracovanie-dreva-urob si sám

Ak chcete zmeniť farbu dreva na poličku prepravky na víno, musí byť najskôr pripravené brúsením brúsnym papierom. Na jednej strane týmto spôsobom odstránite nerovnosti a na strane druhej vytvoríte perfektný povrch pre nový lak. Polička s príkladom bola natretá hnedou a sivou farbou.

Vymaľujte škatuľu na víno

polička na víno-polička-lakovanie-hnedo-sivá-návod-jednoduché

Keď ste s brúsením skončili, môžete jednotlivé prvky na poličku prepravky na víno, t.j. prepravky, namaľovať. Použite štetec a je najlepšie naniesť najmenej dve vrstvy (v závislosti od toho, koľko chcete pokryť drevo), pričom každý náter nechajte pred ďalším náterom dobre zaschnúť. Potom nechajte hotovú maľovanú škatuľu dobre schnúť asi jeden deň.

Zostavte poličku

vináreň-polička-vŕtacie-priehradky-dizajn-moderný-nábytok-kutilstvo

Potom, čo ste určili veľkosť a tvar police, je čas zostaviť prepravky na policu na prepravku na víno. Použite vŕtačku a skrutky dostatočne dlhé na to, aby ste naraz mohli spojiť dve škatule. Skrutka by tiež nemala byť príliš dlhá. Týmto spôsobom pripevnite všetky škatule a položte ich na veľkú dosku o dĺžke a šírke hotovej police.

Pridajte kolieska

box na víno-poličky-kolesá-mobilný-praktický-nábytok

Ak chcete, môžete na túto dosku pripevniť kolesá. Pomocou koliesok získate mobilnú poličku na víno, v ktorej sa môžete ľahko pohybovať. To tiež uľahčuje čistenie pod poličkou. Môžete ho však umiestniť aj priamo na podlahu. V takom prípade tento krok preskočte. S vašou novou poličkou pre domácich majstrov ste hotoví!

Postavte pivnice a garáže

box na víno-rustikálny-nábytok-nápad-urob si sám-pivnica-interiér

Krabice na víno sú tiež skvelou možnosťou, ak chcete minúť veľa peňazí na novú poličku a vybaviť tak skladovacie miestnosti, ako sú pivnice alebo podkrovie, alebo garáž. Dodajú miestnosti opäť rustikálnu atmosféru a z tohto dôvodu pôsobia inak ako škaredo. Na novo získanej poličke na víno môžete uložiť nástroje, staré veci alebo dokonca murárske nádoby.

Upevnite poličku na víno

Polička na víno-závesná-šnúra-jednoducho-postaviteľná

Ak škatuľu používate iba ako policu a nemienite ju naplniť mnohými a ťažkými vecami, môžete ju jednoducho zavesiť na šnúrku ako obrázok na klinec alebo háčik. Ak nechcete žiadnu viditeľnú šnúrku, pripevnite na zadnú stranu škatule očko a zaveste ju tak. Varianty sú rozmanité a je možné ich vyžiadať podrobnejšie v železiarstve.

Striedavé škatule od vína na stene

Polička na víno-polička-postaviť-si-jednoducho-dizajn-dekorácia na stenu

Tu môžete vidieť, ako originálne vyzerá polica prepravky na víno, keď prepravky nie sú navzájom pripevnené, ale odsadené a pripevnené k stene vo vzájomnej vzdialenosti. Na opravu použite buď iba uvedené varianty, alebo skrinky priskrutkujte priamo na stenu. Otvory budú viditeľné neskôr, ak police vyberiete.

Veža vyrobená z krabičiek na víno

prepravka na víno-polica-priečka-nápad-lavica-fľaše na víno-dekorácia-polička na víno

Polica prepravky na víno môže byť postavená vo forme veže a má rôzne odsadené otvory, ktoré potom slúžia ako polica. Táto veža je ideálna ako rozdeľovač miestností a môže od seba opticky oddeľovať rôzne oblasti. Tu sú priestory na sedenie v kaviarni formované a ohraničené policami.

Nápad z palety a krabičiek od vína

skriňa na víno-polička-polica-kúpeľňa-zariaďovací-kutil-uterák

Už sme spomenuli, že palety sú rovnako obľúbené pre stavebný nábytok. Čo tak skombinovať paletu s krabicami na víno? Tu môžete vidieť nápad na poličku na vínnu prepravku do kúpeľne. Paleta stojí na podlahe a slúži ako háčik na kabáty pre župany. Na ňu sú umiestnené jednoduché boxy na víno, do ktorých je možné uložiť odličovacie potreby a uteráky.

Škandinávsky nádych

krabica na víno-polica-abstraktné-kuchynské poháre-nástenka-dekorácia-stôl-kvety

Polica na prepravku na víno je veľmi vhodná aj do kuchyne v škandinávskom štýle zariaďovania. Môžete do nej uložiť korenie, cestoviny alebo iné suché výrobky, uložiť poháre alebo vystaviť akékoľvek dekorácie. Len dávajte pozor, aby polica nepokazila dekorácie.

Knagglig z IKEA

vitrína-polica-na-kúpu-knagglig-ikea-model-škandinávsky-nábytkový štýl

Ak máte problém nájsť boxy na víno, môžete sa zastaviť v IKEA. Ponúka sa tam toto praktické príslušenstvo, ktoré sa nazýva Knagglig. Môžu byť použité nielen na poličku na víno, ale aj na akýkoľvek iný kus nábytku. Zariaďte svoju pracovňu poličkou na víno a vytvorte si štýlovú miestnosť.

Skvelý nápad na poličku

vina-prepravka-policka-kancelarsky-zarizeni-navrh-ozdoby

Ak nemáte rovnaké škatule od vína, nemusíte byť naštvaní. Pretože polica môže tiež skvele vyzerať z rôznych škatúľ na víno. Vďaka farebnej stene ako pozadiu vyzerá polica prepravky na víno skutočne optimisticky, čo môžete dokonca vylepšiť niektorými ozdobami. Niektoré akcenty môžete nastaviť aj pomocou svetiel a žiaroviek a váš nový úložný priestor sa premení na atraktívnu nástennú dekoráciu.

Vintage nápad

Polička na víno, polica na knihy, ošumělý štýl-rustikálny

Nech už svoju poličku na víno navrhnete akokoľvek, bude rozhodne pútať pozornosť. Nostalgický nádych, ktorý miestnosť dodáva tomuto kusu nábytku, vytvára útulné prostredie, ktoré je možné dosiahnuť iba pomocou dreva a rustikálnych akcentov. Začnite teda hneď hľadať boxy na víno a postavte si z boxov na víno vlastnú, individuálnu poličku.