DIY

Od starého k novému: Ako sa stať upcyklačným kutilom

old-do-new-upcycling-trend-plechovky na kvety

Humbuk okolo upcyklovania nikdy nekončí. Premena odpadových produktov na nové typy výrobkov pomocou kreatívnych nápadov je veľká zábava. A chráni životné prostredie. Takýmto spôsobom môžeme navrhnúť predovšetkým naše zariadenie interiéru. Tu pre vás máme najlepšie tipy na upcykláciu vo vašej domácej dielni.

Premeňte vyradené europalety na nábytok

old-do-new-euro-pallet-equipment-upcycling

Od pohovky po ležadlo: Takmer každý kus nábytku je možné zostaviť z europaliet. Za paletami sú ukryté jednotné prepravné pomôcky, ktoré distribučné spoločnosti po určitom čase používania vyhodia. Drevo, z ktorého sú vyrobené, má zvyčajne pekný použitý vzhľad. Je príliš dobré to vyhodiť.

Europalety sú tiež mimoriadne stabilné. So správnym nástrojom – napr na tejto stránke – dajú sa z nich vyrobiť v dielni, garáži alebo na terase, ako aj z akéhokoľvek kusu nábytku: Vom Vešiak na topánky k jedálenskému stolu, od postele po pohovku-kreatívnym kutilom sa medze nekladú. Vďaka svojej povahe sú palety vhodné nielen na vnútorné použitie, ale aj na vonkajšie použitie v záhrade. Tu nájdete ďalšie nápady pre domácich majstrov.

Kvetináče do záhrady vyrobené z plastových fliaš a plechoviek

starodávna-nová-stanica na kŕmenie vtákov-plastová fľaša-vareška

Plast je jedným z najväčších environmentálnych tlakov na svete. Teraz je za väčšinu plastových fliaš záloha. Ostatné však naďalej vyhodia. Normálne. Ako priehľadné vonkajšie kvetináče vytvárajú nádherný celkový obraz na stene v záhrade. Za týmto účelom rozrežte niekoľko fliaš na jednej strane a v pravidelných intervaloch ich horizontálne pripevnite k stene. Pôda a rastliny v, hotovo. Okrem plastových fliaš sú plechovky ideálne aj ako kvetináče, ktoré sa tiež pripevňujú priamo na stenu alebo visia na šnúrke.

Umenie pre domácich majstrov: upcyklovanie farbou a štetcom

old-do-new-porcelánová misa-farba-kefa-kvetináč

Štetcom a trochou farby dokážete premeniť to, čo si myslíte, na smeti, na nové štýlové bytové doplnky. Prečo vyhadzovať starý porcelán starej mamy, keď ho môžete namaľovať ako kreatívneho kutila a vdýchnuť mu nový život? A nielen porcelán je možné maľovať …

Nové využitie pre staré hroby

staré-nové-knihy-upcyklácia-rakvy-šijacie-boxy

Hromadí sa s vami kopy? Knihy je škoda vyhodiť, ale na blšom trhu nachádzajú stále menej kupujúcich. Pomáha iba upcyklácia: hrubé, zviazané knihy sú úžasne vhodné ako rakvy a škatule na šitie – a ako tajné priehradky pre deti. Za týmto účelom jednoducho vystrihnite niekoľko strán vo svojej domácej dielni rezačkou tak, aby ostal okraj. Ak chcete, môžete potom maľovať. Vyzerá to elegantne a zaručuje trvanlivosť. Ďalší nápad: poukladať niekoľko kníh na seba a dobre ich zlepiť – to je skvelý základ pre sklenený stôl.

Stanica na kŕmenie vtákov-porcelánová šálka s podšálkou