DIY

Navrhnite a ozdobte vianočnú obálku – 15 nápadov na napodobenie

vytlačte si vlastnú značku rukopisu obálky

Plánujete tento rok vyrobiť vianočné pohľadnice a poslať ich svojim priateľom? Alebo už tradične niekomu napíšete list na Vianoce a chceli by ste to pekne zariadiť? Potom môžete blahoželania alebo listy urobiť ešte originálnejšími ozdobením obálky. Za týmto účelom sme v článku zhromaždili veľa skvelých nápadov a návrhov, ako môžete vytvoriť vianočnú obálku. Nechajte sa inšpirovať a pošlite tohtoročné vianočné pohľadnice a listy v kreatívnych obálkach!

Skrášlite obálky na Vianoce

Obálky zdobia vianočné pohľadnice

Blahoželania v zodpovedajúcej obálke vyzerajú krajšie a sú aj osobnejšie. Ak je karta vložená do obálky, jej obsah si prečíta iba príjemca. A ak je obálka kreatívne navrhnutá, príjemca bude mať určite väčšiu radosť. Naše návrhy vám ukážu, ako si môžete rýchlo a jednoducho navrhnúť vianočnú obálku.

Obálku vymaľujte vianočnými motívmi

obálka vianočný dizajn nápad jednoduchý

Vianoce sú spojené s mnohými rôznymi motívmi, ktoré sú všetky veľmi vhodné pre dizajn vianočných pohľadníc a obálok. Či už ide o vianočné vence, jedle, farebné svetlá alebo vtipných snehuliakov, možnosti sú rozmanité. Všetky tieto motívy môžete jednoducho namaľovať alebo nakresliť na jednoduchú obálku a vianočný návrh je pripravený.

Vianočné obálky zdobia farebné rozprávkové svetlá

Na ozdobenie obálky vianočnými návrhmi nemusíte byť ani dobrí v kreslení. Existujú aj jednoduché nápady, ktorými môže každý uspieť. Skutočne zaujímavé a hravé obálky vznikajú aj vtedy, keď sa deti zúčastňujú zdobenia. Môžete si napríklad nakresliť tieto svetlá, ktoré malí potom namaľujú v jasných farbách.

dizajnové obálky zdobia svetlá jedľových víl

Ak posielate vianočný pozdrav alebo list poštou, je vhodné vytvoriť dizajn, ktorý neodporuje pravidlám adresovania. V opačnom prípade Švajčiarska pošta nebude môcť váš list vôbec odoslať. Za týmto účelom ozdobte obálku iba na povolených miestach, t.j. nie vľavo hore a vpravo dole, kde by mal byť odosielateľ alebo príjemca.

Vianočné obálky zdobia nápadité kutilstvo

Ak plánujete darovať vianočné pohľadnice príjemcovi osobne, môžete si obálku ozdobiť podľa vlastného uváženia. Napríklad zimná krajina sa hodí k tejto príležitosti a je veľmi jednoduché ju navrhnúť na hnedý papier. Všetko, čo k tomu potrebujete, sú biele a čierne fixky alebo farby a štetce, a tiež trocha predstavivosti. Nakreslite krajinu čiernou značkou a na obnovu snehu použite bielu farbu.

Navrhnite originálnu obálku na Vianoce

Obálky zdobia výrezy na vianočné stromčeky

Ak chcete navrhnúť originálne, moderné vianočné pohľadnice s obálkami, pozrite sa na nasledujúci nápad. Obálky sú vybavené výrezmi, cez ktoré môžete vidieť rôzne časti karty vo vnútri. Touto jednoduchou metódou môže byť každá biela obálka navrhnutá na Vianoce, a to bez veľkého úsilia. Všetko, čo potrebujete pre tento remeselný projekt, je:

  • obálky
  • ceruzka
  • guma
  • Nôž na šablónu
  • Rezacia podložka

nápady obálky vianočná šablóna návrhu

Ako si sami navrhnete tieto obálky:

Najprv by ste mali na obálku nakresliť zvolený dizajn. Najlepšie je zvoliť jednoduché tvary s rovnými čiarami, ktoré je ľahké nakresliť a vystrihnúť. Na príklade vidíte, ako krásne vyzerajú abstraktné vianočné stromčeky a jednoduché hviezdy. Tvary by tiež nemali byť príliš veľké a umiestnené v rohu, inak sa obálka môže stať o niečo menej stabilnou. Presné umiestnenie výrezov môžete prispôsobiť aj návrhu vianočnej pohľadnice.

Keď sú obrysy pripravené, položte obálku na reznú podložku a vystrihnite tvary pozdĺž nakreslených čiar. Ak existujú nejaké zvyšky ceruzky, odstráňte ich gumou.

Nakoniec kartu vložte do ozdobenej obálky a máte hotovo!

Vyrobte si vianočnú obálku s washi páskou

vianočný dizajn obálky washi pások

Jeden materiál, ktorý je skutočne univerzálny a je ideálny na zdobenie a zdobenie, je washi páska. S farebnými lepiacimi páskami s rôznymi vzormi môžete atmosférickým spôsobom ozdobiť aj obálky na vianočné pohľadnice. Sami rozhodnete, či jednoduché čiary s farebnou páskou alebo z nich vytvorené rôzne motívy.

obálka vianočný dizajn darčeková páska washi

Ak chcete obálky kreatívne ozdobiť tak, aby oblasti na oslovenie zostali prázdne, potom ich ozdobte ako darčeky. Všetko, čo potrebujete, je washi páska. Prilepte stuhu v tvare kríža a pomocou štyroch menších kúskov vytvorte mašľu. V strede môžete prilepiť malú hviezdičku alebo iný vianočný motív.

obálka darčeková drotárska vzorovaná stuha

Namiesto washi pásky môžete samozrejme použiť aj jednoduchú ozdobnú pásku a prilepiť ju na obálku lepidlom. Najlepšie sa k tomu hodia stuhy s vianočnými motívmi.

Navrhnite vianočnú obálku s deťmi

drotárska obálka zdobí vianočné nápady pre deti

S jednoduchou obálkou ako predlohou môžete vyrobiť viac obálok v akejkoľvek farbe a ľubovoľnom vzore. Na tento účel je možné použiť rôzne druhy papiera, napríklad stavebný papier, baliaci papier, baliaci papier, novinový papier atď. Napríklad z hnedého remeselného papiera môžete vyrobiť obálku a navrhnúť soba na Vianoce s Rudolfom. Všetko, čo musíte urobiť, je urobiť parohy zo svetlohnedého papiera, prilepiť googly oči a uprostred pripevniť červenú pomponu ako nos.

obálky vianočné pohľadnice detské šablóny

Ak navrhujete obálky s motívmi ako soby, snehuliaci alebo Santa Claus, potom sa samozrejme môžu pripojiť aj deti. S trochou predstavivosti a kreativity môže byť každá jednoduchá obálka navrhnutá na Vianoce a premenená na vtipnú figúrku.

Obálka na vianočný dizajn sobov

Ak tradične posielate vianočné pohľadnice od celej rodiny, môžete ich ešte viac zosobniť tak, že ozdobíte obálku rodinnými odtlačkami prstov. Môžete napríklad najskôr vytlačiť mená rodinných príslušníkov na obálku a potom opečiatkovať príslušný odtlačok prsta nad príslušným menom. Potom sa z toho dá urobiť vtipná figúrka, ako soby v príklade vyššie.

Vytvorte vnútornú výstelku obálky Vianoce

Podšívka obálky zdobí Vianoce

Ak nechcete ozdobiť vonkajšiu stranu obálok, ale nechajte ich radšej tak, môžete namiesto toho ozdobiť podšívku obálky. Vtipná dekorácia vo vnútri určite vyčarí úsmev na tvári obdarovaného a ešte viac ozvláštni vianočné pohľadnice. Môžete použiť baliaci papier s akýmkoľvek vzorom a jednoducho ho nalepiť na vnútornú stranu obálky.

Vnútro obálky zdobí svetelný vzor

Vianočný motív je najlepšie zvoliť pri vianočnom zdobení obálky obálok. Farebné svetlá, malé vianočné stromčeky, vzory svetrov alebo veľa malých hviezd – možností je mnoho. Dúfame, že sa vám zdobenie obálok na vianočné pozdravy bude páčiť.