DIY

Maľujte obrázky s deťmi na jeseň pomocou rôznych nástrojov a techník

Jesenné maľovanie s deťmi a rôzne techniky

Jeseň je známa svojimi jasnými farbami, a preto je ideálna nielen na dekorácie, ale aj ako téma rôznych ručných a maliarskych projektov. A keďže je toto krásne obdobie za rohom, dnes vám konkrétne ukazujeme niekoľko skvelých návrhov, ktoré môžete reprodukovať s deťmi doma, na základnej škole alebo v škôlke. Existujú rôzne maliarske techniky s rôznymi farbami, ktoré zaručene potešia každé dieťa. A neskôr môžu byť hotové obrázky darované rodičom alebo starým rodičom. Nechajte sa inšpirovať a čoskoro získate potrebné farby a materiály. Potom môžete s deťmi namaľovať krásne jesenné obrázky a stráviť zábavné popoludnie spoločne.

Maľovanie jesenných obrázkov masážnymi loptičkami

Namaľujte originálne jesenné obrázky masážnymi loptičkami - stromčeky farebnými korunkami

 • biely papier a hnedý remeselný papier (alebo tlačený strom bez koruny)
 • Farby červená, oranžová a žltá a prípadne aj zelená
 • Masážne loptičky
 • Papierový tanier
 • nožnice
 • Lepidlo

Namaľujte jesenné obrázky a vystrihnite kmeň papiera a prilepte ho

V tejto príručke v zásade nie je čo vysvetľovať. Ak chcete namaľovať takýto jesenný strom, potrebujete kmeň stromu, ktorý nakreslíte na hnedý papier a potom vystrihnete a prilepíte na biely list papiera. Alternatívne je možné vytlačiť aj hotový strom. Potom by však nemali byť žiadne listy. Teraz na papierový tanier položte tri jesenné farby žltú, oranžovú a červenú. Najprv naberte s loptou časť žltej farby a potom ju prevráťte cez obrázok pozdĺž koruny..

Namaľujte jesenné obrázky - namasujte masážnu loptičku do farby a previňte ju po liste

Ak ste pridali dostatok žltých „listov“, vezmite si novú loptičku a postup zopakujte najskôr s oranžovou a potom aj s červenou farbou. Nakoniec môžete sem tam navrhnúť aj niekoľko zelených listov, ktoré ešte takpovediac nezmenili farbu. Nechajte farby zaschnúť a obrázok je pripravený. Takto môžete namaľovať toľko jesenných obrazov, koľko chcete.

Jesenné stromy maľujú zátkami

Maľovanie jesenných obrazov zátkami vína - jesenné farby na korunu stromu

 • najmenej 3 zátky na víno
 • Farby červená, oranžová a žltá
 • hnedý a biely remeselný papier alebo:

  tlačený kmeň stromu s konármi bez listov

 • Papierový tanier
 • nožnice
 • Lepidlo

Rovnako ako v predchádzajúcom návode, pomocou ktorého môžete maľovať jesenné obrázky, potrebujete najskôr stromček, ktorý buď vystrihnete z hnedého papiera a prilepíte na biely list alebo vytlačíte. Potom môžete pekný strom namaľovať ako motív na jeseň. Na tanier dajte trochu z troch farieb, aby nezafarbilo farbu v obale.

Na jeseň namaľujte obrázky, nakreslite, vystrihnite alebo vytlačte kmeň stromu

Ponorte prvý vínny korok ľubovoľnej farby a použite ho na otieranie listov na korune stromu. To vytvára body. Potom postup zopakujte s novým korkom a ďalšou farbou. Tiež môžete zmiešať farby, aby ste získali viac odtieňov. Potom potrebujete viac korkov. Len experimentujte!

Namaľujte jesenné obrázky vatou

Bavlnené loptičky a štipce na bielizeň sú skvelými nástrojmi na kreslenie a ručné práce s deťmi

 • Bavlnené guličky
 • Špendlíky na bielizeň
 • Farby (napr. Akryl)
 • Maľovaný alebo tlačený kmeň stromu podľa návrhu
 • List papiera alebo plátna

Ak nemáte doma zátky na vyskúšanie vyššie uvedenej techniky, môžete použiť vatové tampóny, ktoré tiež rýchlejšie nájdete, ak chcete so svojimi deťmi spontánne kresliť jesenné obrázky. Budete tiež potrebovať štipce na bielizeň, aby držali bavlnu na mieste. Ak však použijete ľahko umývateľné farby, loptičky môžete jednoducho držať prstami. Vata sa jednoducho namočí do farby a potom sa použije na tlač bodiek.

Maľujte les z jesenných stromov na jesenné obrázky

Návrhy, tipy a nápady na techniky maľovania jesenných obrázkov

Ak chcete namaľovať celý jesenný les, jednoducho nakreslite veľa kmeňov stromov, ktoré potom dookola ozdobte listami. Na tento účel si môžete vybrať akúkoľvek techniku ​​z vyššie uvedených. Na konci článku pre vás máme aj niekoľko variantov na navrhnutie koruniek stromov a listov, ktoré by ste si mali všetci raz vyskúšať. A keďže jeseň na chvíľu zostáva, máte na ňu dostatok času!

Maľovanie jesenných listov s deťmi

Skombinujte pastelky a akvarely na jesenný obrázok

 • 2 listy papiera ľubovoľnej veľkosti
 • ploché jesenné lístie
 • lepiaca páska
 • Pastelky
 • Akvarely
 • široký štetec

Namaľujte krásne jesenné obrázky pastelkami a pravým lístím

Uistite sa, že používate hladký a rovný povrch, inak sa na obrázok prenesú aj škáry alebo iné nerovnosti. Potom rozložte zozbierané listy na list papiera. Papier je najlepšie zafixovať lepiacou páskou, aby nemohol skĺznuť. Môžete tiež vystrihnúť ďalšie jesenné motívy z papiera a pridať ich (napríklad huby). Potom naň položte druhý list papiera. Tú teraz môžete tiež pripevniť na spodný list lepiacou páskou, aby nekĺzala, ale nemusíte. Ale ak budete takto maľovať jesenné obrázky s deťmi, bude to pre nich asi jednoduchšie.

Listy rôznych tvarov prenesené na papier voskovými ceruzkami

S pastelkami, ktoré sú najlepšie zvolené v jesenných farbách, môžete teraz pohladkať po hornom liste. Držte kolíky vodorovne, aby ste využili ich dĺžku. Týmto spôsobom sa tvary, okraje a vzory listov prenesú na horný list. Netlačte príliš silno, najskôr urobte menší tlak. V prípade potreby môžete potom farby kedykoľvek zosilniť. Striedajte farby pre každý list alebo kombinujte niekoľko v jednom. To je na vás a vašom dieťati.

Jednoduchý návod na maľovanie pre deti s perami a štetcami

Tieto jesenné obrázky môžete buď nechať tak, ako sú, alebo môžete pokračovať a namaľovať ich akvarelom. To by bolo pre deti samozrejme veľmi príjemné. Akvarelovými farbami môžete jednoducho namaľovať celý obrázok. O voskové povrchy sa nemusíte starať. Zaručene sa nerozmazávajú. Existujú však zaujímavé farebné zmesi a efekty. Na pozadie je najlepšie použiť kontrastné farby, ktoré listy skutočne ukážu, napríklad modrú alebo zelenú.

Vytvárajte farebné, jesenné omaľovánky na základnej škole alebo v materskej škole

Chcete tento nápad namaľovať na jeseň v materskej škole alebo hľadáte nápady na obrázky, ktoré môžete namaľovať aj na jeseň na základnej škole, je možné tento variant previesť do väčšieho projektu. Každé dieťa si môže vytvoriť svoj vlastný obrázok. Nakoniec sú všetky skombinované na nadrozmerný list papiera, aby vznikol obrovský plagát, ktorý je potom možné zavesiť v triede. Deti budú hrdé! Alebo môžete nechať deti, aby všetky listy preniesli na veľký plagát a spolu ich namaľovali. To bude najlepšie fungovať na podlahe. Je to možné s menšími skupinami, kde sa deti pri maľovaní jesenných obrázkov nebudú navzájom rušiť.

Na jeseň namaľujte akrylové obrázky

Pomocou šablón a akrylových farieb namaľujte listy a nakreslite listové žily

 • Listy (skutočné alebo rezané z papiera)
 • List papiera A3 alebo A4 a možno ďalší na vytlačenie šablón listov
 • Akryly
 • Špongia alebo široká kefa
 • tenký štetec
 • nožnice

Toto je veľmi jednoduchý nápad, ktorý môžu použiť na maľovanie jesenných obrázkov aj menšie deti. Ak ste listy nazbierali sami, mali by ste ich najskôr na niekoľko dní vytlačiť do knihy. Alternatívne môžete tiež vytlačiť alebo zaznamenať a vystrihnúť listy papiera. Bez ohľadu na to, ktorý variant si vyberiete, listy sa potom umiestnia na list papiera a môžete začať maľovať.

Na jeden roh špongie naneste trochu akrylovej farby alebo štetcom naberajte farbu. Jednou rukou uchopte list a okraj listu potrite špongiou alebo kefkou. Pritom pokračujete celým okrajom listu. Potom môžete pridať ďalšie výtlačky listov a namaľovať toľko krásnych jesenných obrázkov. Nezabudnite tiež pridať listové žilky tenkým štetcom. Váš akrylový obraz je pripravený.

Nápady na kmeň rúk

Vytvorte kmeň s odtlačkom jednej ruky a vytvorte listy s pestrofarebnými jesennými farbami

Kmeň s konármi môžu tiež úžasne navrhnúť deti. Na tento účel môžete použiť farby na prsty, paže natrieť rukami a prstami a potom ich pritlačiť na kus papiera. Alebo môžete obrys ruky nakresliť ceruzkou na papier a potom ho namaľovať hnedou farbou. Teraz môžete korunu navrhnúť pomocou rôznych techník. Niektoré z nich ste už vyššie videli. Nasledujúce nápady na maľovanie jesenných obrázkov sú však tiež skvelé:

S bublinkovou fóliou

Rýchla technika jesenného maľovania obrázkov s bublinkovou fóliou

Prišli by ste na nápad použiť bublinkovú fóliu na maľovanie jesenných obrázkov? Je preto najlepšie nechať si tieto praktické obalové materiály nabudúce, pretože pomocou nich môžete okrem iného navrhnúť korunu pre jesenné stromy. Za týmto účelom sa na gombíky nanáša farba. Ak je niečo medzi tým, nevadí. Potom pritlačte fóliu na papier, aby sa preniesla farba a vytvorili dojmy. Opakujte s akýmikoľvek farbami.

So zubnou kefkou a listami

Krásny nápad na jesenný strom s postriekaním zubnou kefkou a motívmi listov

Akonáhle budete mať kmeň stromu a niekoľko listov (skutočných alebo vytlačených) pripravené, môžete ísť. Rozložte listy na korunu (niekoľko naraz alebo jednotlivo). Potom namočte zubnú kefku do akvarelovej farby a namočte ju do vody. Použiť sa dá aj akrylová farba, ktorú v prípade potreby trochu zriedite vodou. Teraz pridajte postriekanie okolo listov. Potom môžete listy odstrániť. Existujú aj špeciálne perá na fúkanie, ktoré je možné použiť a vyčarujú na obrázku jemné špliechanie.

S listami ako pečiatkou

Jednoduchá inšpirácia na jesenné obrázky so stromami a listami - použite listy ako pečiatky

Listy sú skvelé aj ako pečiatky a na tento účel sa veľmi ľahko používajú. Štetcom jednoducho nanesiete na plech farbu. Potom ho natlačte farbou nadol na strom a tvar listu sa už prenesie na list. Skombinujte niekoľko farieb, rovnako ako v prírode. Na jeden hárok je možné tiež použiť niekoľko farieb a vytvoriť tak pestrý list. Fantázii sa medze nekladú a neexistujú ani pravidlá. Každý si môže navrhnúť svoj strom tak, ako chce.

Maľujte jesennú krajinu tampónmi do uší

Techniky maľovania pre deti i dospelých - Trs do uší na maľovanie bodiek

Ak dávate prednosť tomu, aby ste na svoje jesenné obrázky maľovali jemnejšie a menšie listy, môžete namiesto korkových zátok použiť jednoduché vatové tyčinky. Tu sú dve možnosti: Buď vezmete palicu, namočíte ju do požadovanej farby a potom pohladíte konáre stromu, aby ste vytvorili korunu. Alebo si môžete z paličiek vyrobiť „kyticu“. Za týmto účelom vezmite niekoľko kusov a spojte ich gumičkou. Teraz ich môžete všetky ponoriť do farby a navrhnúť niekoľko listov naraz.