DIY

Kreatívne ozdobte rukavice pre deti – nápady na upcyklovanie a remeslá pre detské rukavice

Rukavice sú v zime určite skvelá vec. Udržujú naše ruky pekné v teple a v závislosti od materiálu aj suché. Mnoho detí však nesúhlasí. Niektorí ľudia si ťažko zvykajú na to, že na ich rukách je niečo, a preto ich nechcú nosiť. Z tohto dôvodu sú detské rukavice obvykle ponúkané v jasných a veselých farbách a dokonca aj s ozdobami. Ale čo keby ste si ich navrhli sami? Na to, aby ste mohli navrhnúť detskú rukavicu, nemusíte byť profesionálnou krajčírkou. Ukážeme vám niekoľko užitočných nápadov a trikov na tému „rukavice pre deti“, ktoré pomôžu vašim najmenším dobre prežiť zimu. Naučte sa tiež, ako chrániť rukavice pred stratou tým, že ich pripevníte k saku. A ak sa rukavice stratia alebo zlomia, zo zvyšku môžete urobiť skvelé bábiky.

Dizajnové rukavice pre deti - nápady na dekoráciu a inšpirácia na ručné práce so starými rukavicami

Kreatívne navrhnuté rukavice pre deti

Premeňte detské rukavice na žraloka - palčáky ozdobte filcom

Martha Stuart opäť zapôsobí kreatívnymi pokynmi, tentokrát sa všetko točí okolo detských rukavíc. Premeňte nudné monochromatické palčiaky na zábavné zvieratká a uvidíte, že deti ich potom budú oveľa radšej nosiť a dokonca ich s hrdosťou predstavia svojim priateľom. V príklade môžete vidieť žraloka, ale s trochou predstavivosti môžete vyrobiť aj iné zvieratá. Pre žraloka budete potrebovať nasledujúce veci:

  • modré rukavice pre deti (najlepšie rukavice)
  • modrý filc
  • ozdoba biela ric rac
  • biela vyšívacia niť
  • ihla
  • biele gombíky

Jednoduchý návod na šitie modrých rukavíc - navrhnite zvieratká

Šiť rick rack pozdĺž predného švu palčiaka. Tak získate zuby pre žraloka. Potom prišite biele gombíky pre oči. Potom pridajte nozdry niekoľkými stehmi. Teraz potrebujete tri plutvy vyrobené z modrej plsti: 2 rovnaké bočné plutvy a jednu chrbtovú plutvu. Šablóny môžete vyhľadávať na webe alebo ich môžete nahrávať a vystrihovať voľne. Ak to robíte rukou, najskôr vystrihnite model každého druhu plutvy a potom ho použite ako šablónu pre ostatné. Najlepšie je vyrobiť plutvy pre druhú rukavicu súčasne, aby boli obe rukavice pre deti rovnaké (2 chrbtové plutvy a 4 bočné plutvy).

Teraz prišite tieto plutvy na zadnú časť rukavice, pričom chrbtová plutva je v strede a ďalšie dve na boku. Tieto kroky zopakujte aj s druhou rukavicou. Podobne, ako už bolo spomenuté, môžete vyrobiť aj iné zvieratá. Čo hovoríte na krokodíla vyrobeného napríklad zo zelených rukavíc, na ktorý namiesto plutiev na krokodíliu škrupinu prišijete zúbkovaný prvok? Alebo slon zo sivých palčiakov s chobotom a veľkými sloními ušami?

Monster rukavice pre deti

Ozdobte rukavice pre deti plsťou bez šitia - vyrobte malé príšerky

Také motívy sa ešte jednoduchšie nanášajú na rukavice a palčiaky, pretože pre ne nemusíte ani šiť (ale môžete, ak vám charakteristický šev na plste príde atraktívny). Vymyslite si akékoľvek monštrum, aké chcete. Môžete byť skutočne kreatívni, pretože pre klasickú príšeru neexistujú žiadne pravidlá a môžete si ich navrhnúť, ako chcete. Je teda ideálny na zahrnutie detí do projektu DIY.

  • Rukavice pre deti alebo palčiaky
  • Cítil sa v akejkoľvek farbe
  • Textilné lepidlo alebo ihla a vyšívacia niť
  • Nožnice a ceruzka

Nápady na motívy na rukavice pre deti - príšery z plstenej látky s googly očami

Na plsť nakreslite jednotlivé prvky príšery a vystrihnite ich. Potom ich už stačí len prilepiť na zadnú stranu rukavice alebo ušiť podľa želania. Mimochodom, obe rukavice pre deti nemusia mať nevyhnutne rovnaký motív. Môžete si tiež vybrať rôzne príšery, ktoré budú vyzerať ešte zábavnejšie. Ale ak robíte obe rovnako, je vhodné použiť prvé prvky ako šablónu pre druhé, aby boli tieto dve príšery skutočne identické.

Ozdobte si končeky prstov

Upcyklujte rukavice pre deti a urobte z nich pazúry príšer alebo ich vytvorte pomocou plameňov

Končeky prstov rukavíc pre deti môžu byť skutočne kreatívne navrhnuté. V príklade môžete vidieť modelky s pazúrmi a modelky s plameňmi na končekoch prstov (tu nájdete nápad na kostým s ohňom). Oba modely sú vyrobené z plsti. Ako vidíte, na tento účel boli končeky prstov odrezané a príslušné prvky boli z vnútornej strany prilepené lepidlom na textil. Som si však istý, že budete súhlasiť s tým, že to nie je dobrý nápad na zimu. Z tohto dôvodu odporúčame v týchto bodoch jednoducho rozopnúť šev, zakryť rukavice prvkami naruby a potom špičky opäť našiť naruby. Ozdoby sú tiež všité a lepšie zafixované.

Premeňte detské rukavice na labky

Jednoduchý nápad na labky na spodnej strane rukavíc - ručné práce na karneval a do každodenného života

Ešte jednoduchšie je premeniť rukavice pre deti na takéto labky. Stačí vystrihnúť kruhy (5 na prsty na rukavicu) a prvok v podobe oblaku (alebo rovnako okrúhleho). Tieto prvky potom prilepíte na spodnú stranu rukavíc lepidlom na textil. Týmto spôsobom môžete vytvoriť labky v rôznych farbách. Alebo čo tak urobiť tigrie labky z oranžových rukavíc tak, že na vrch pridáte aj niekoľko čiernych tigrích prúžkov?

Vtipné medúzy

Kreatívny nápad na oblečenie pre dievčatá s ružovou medúzou na rukaviciach v zime

Nie sú tieto medúzy skutočne zábavné? Vystrihnite prvky z plsti. Na to môžete použiť akékoľvek farby. Chápadlá môžu byť aj o niečo kratšie, aby neprekážali pri nosení rukavíc. Telo medúzy je na chrbte ruky a chápadlá smerujú nadol k prstom. Samozrejme, môžete tiež experimentovať so smerom a prísť s niečím vlastným.

Pekne ozdobte tekvicami alebo diamantmi

Vyrobte si z plsti farebné diamanty a dajte detským rukavičkám nový vzhľad

Na ozdobu palčiakov a detských rukavíc môžete použiť všetky druhy vecí. Kamienky, perly a figúrky vyrobené vlastnými rukami (napr. Ruže a iné kvety) a motívy z plsti sú len niektoré z variantov. Malé, prehĺtateľné časti však nie sú vhodné pre rukavice pre deti do 2 rokov, pretože by mohli byť prehltnuté. Nepoužívajte preto malé časti v rukaviciach pre malé deti. Na obrázku vyššie môžete vidieť dva kreatívne nápady.

Tekvicový nápad je ideálny na jeseň. Vďaka druhému budú srdcia mnohých dievčat biť rýchlejšie. Diamanty boli vyrobené z plsti a potom distribuované na rukavicu. Na navrhovanie môžete použiť akýkoľvek druh motívu a jednoducho ich prispôsobiť veľkosti detských rukavíc.

Planéty pre chlapcov a dievčatá

Navrhnite detské rukavice s planétami pre chlapcov a dievčatá

Vo vyššie uvedených pokynoch môžete vidieť, ktoré prvky musíte pre Saturn vystrihnúť. Samozrejme môžete pridať aj ďalšie planéty. Táto myšlienka je skvelá pre všetky deti, ktoré sa zaujímajú o vesmír. Ak chcete, aby boli planéty rukavicami pre dievčatá, môžete ich samozrejme ozdobiť trblietkami alebo pridať kamienky pre hviezdy. Ak je vaše dieťa nadšené z planét, vesmírna párty by bola ideálna na ďalšie narodeniny!

K bunde pripevnite detské rukavice

Detské rukavice upevnite šnúrkou, aby o ne neprišli

Teraz, keď ste boli tak kreatívni a pracovití, bola by samozrejme škoda, keby vaše deti prišli o tieto vychytávky. U malých sa to však stáva dosť často. Vyhnete sa tomu jednoduchým priložením detských rukavíc k saku. Na tento účel stačí kúsok šnúrky. Kábel môžete prišiť k otvorom rukavíc. Potom prevlečte rukavice rukávmi bundy a už sú zaistené.

Ešte jednoduchším variantom sú špeciálne traky so sponami, ktoré sa tiež sťahujú cez rukávy. Rukavice alebo rukavice sú potom pripevnené k svorkám.

Zlomenú rukavicu znova použite

Premeňte rozbité alebo staré rukavice na malé príšery pre deti - kreatívny nápad na recykláciu

Na skvelé popoludnie ručných prác môžu slúžiť napríklad rukavice pre deti, ktoré už nesedia, ale napríklad aj pre dospelých ľahko roztrhateľné rukavice. Môžu byť použité na výrobu malých postáv, ako príšery na obrázku vyššie. Urobte si vtipné tváričky s gombíkmi, googľatými očami a plsťou, napchajte rukavice výplňovým materiálom a zošite všetky otvory. Pri ručných prácach môžete tiež odrezať jeden alebo druhý prst rukavice. Varianty sú početné!

Vyrobte si prstové bábky

Premeňte detské rukavice na prstové bábky na bábkové divadlo

Ak si dáte tvár na končeky prstov, detské rukavice sa zmenia na vtipné ručné bábky, s ktorými môžete urobiť bábkové divadlo. Môžu byť navrhnuté bábiky, príšery alebo dokonca zvieratá. Môžete na to použiť celú rukavicu, ako aj iba časti prstov, ktoré ste odrezali a potom tvarovali. Týmto spôsobom je možné jednotlivé prstové bábky používať aj samostatne.

Nápad na dekoráciu pre každodenný život alebo na hranie - navrhnite malé príšery medzi prstami

Tieto dve myšlienky sú vhodné ako pre hru, tak pre bábkové divadlo, ako aj pre každodenný život. Oblasť medzi ukazovákom a palcom je navrhnutá. Z bieleho filcu vystrihnite dva prúžky, ktoré sú na jednej strane zubaté (tu môžu pomôcť cikcakové nožnice). Jeden z pásikov prilepte alebo prišite k spodnej časti ukazováka a druhý k hornej časti palca. Už máte ústa so zubami. Potom zo zeleného filcu vystrihnite väčší zubatý pásik na chrbát a nakoniec prilepte krútiace sa oko. Najlepšie je použiť lepidlo na textil.

Alebo čo ostatné netopierie krídlové monštrum? Jeho oči pozostávajú z malých pomponov, ktoré sú opatrené kývavými očami a potom sú prilepené k ukazováku. Zuby sú vyrobené rovnakým spôsobom ako u druhého monštra. Potom môžete pridať krídla, ak chcete. S farbami môžete samozrejme experimentovať.

Monštrá a jarné kvety

Myšlienka upcyklovania rukavíc pre malých aj veľkých - príšery a jarné kvety z plsti

To, že je jeseň alebo zima, neznamená, že sa teraz nemôžeme tešiť na jarné kvety. Farebné kvety je možné jednoducho vyrobiť z plsti a potom ozdobiť detské rukavice. Ak sa vám zdajú byť kvety na končekoch prstov dosť otravné, môžete si chrbát ruky jednoducho ozdobiť niekoľkými domácimi kvetmi..

Vtipná sliepka, sliepky a vajíčka

Zábavný nápad na ručné práce s rukavicami - vyrobte si vlastné kurčatá s plsťou

Vhodnejšie na hranie alebo len na ručné práce, to je pravdepodobne zábavný nápad. Z jednej rukavice sa stane sliepka, zatiaľ čo druhá predstavuje dve mláďatá a dve vajíčka v košíku. Tento nápad na ručné práce si môžete vyskúšať napríklad na Veľkú noc a použiť na to staré rukavice pre deti alebo dospelých. Ak chcete dosiahnuť určitý 3D efekt, môžete rukavice tiež vypchať výplňovým materiálom a ušiť. Už dostanete skvelú veľkonočnú dekoráciu!