DIY

Kreatívne nápady remesiel s plaveckými rezancami pre deti i dospelých

Kreatívne nápady remesiel s plávacími rezancami veniec-záhradná dekorácia-urobte si-bazénové rezance

Bazénové rezance sú flexibilné trubice, ktoré sa bežne používajú ako pomôcky pri plávaní v bazénoch a ako gymnastické pomôcky pre aqua fitness. Vďaka skvelým vlastnostiam materiálu sú bazénové rezance vhodné na krásne dekorácie a detské hračky. Čítajte ďalej nápady kreatívnych remesiel a nájsť iné využitie na plávanie rezancov.

Plavecké rezance – ideálne pre kreatívne nápady remesiel

Kreatívne nápady pre remeslá s plaveckými rezancami žltý-plavecký bazén-kutilský čln-deti

Bazénové rezance sú väčšinou vyrobené z peny, takže sa nepotápajú pod hladinu bazéna. Môžete nájsť rôzne druhy, ale duté bazénové rezance (s dutým jadrom) sú na ručné práce lepšie, pretože sú trochu mäkšie a pružnejšie. Nudle z bazéna sa ľahko krájajú remeselným nožom a sú vhodné na vytváranie rôznych tvarov.

Kreatívne nápady ručných prác – vyrobte si veniec na dvere z bazénovej nudle sami

Kreatívne nápady remesiel s plaveckými rezancami jesenný veniec-dvere veniec-urob si sám-plávacia rezanec

Náš prvý nápad s plávacími rezancami je vyrobiť veniec na dvere. Tu uvádzame jesenný veniec, ktorý môžete prerobiť s vhodnou ozdobou na iné obdobie alebo na slávnostnú príležitosť. Čas potrebný na ručné práce je asi 30 minút a materiály nájdete naozaj lacno.

Potrebný materiál na jesenný veniec

Kreatívne nápady remesiel s plávacími rezancami jesenný veniec-bazén rezance-priadza-sušené kvety-nožnice-ihla

Okrúhly tvar jesenného venca je vyrobený z bazénových rezancov, ktorých koncové časti majú byť zlepené lepiacou páskou. Budete tiež potrebovať nožnice, dvojfarebnú niť, umelé kvety, pšenicu nafarbenú na zladenie a špendlíky, ktoré budú použité na prichytenie kvetov.

Vyrobte si dverový veniec z rezancov do bazéna – návod

Kreatívne nápady pre remeslá s plaveckými rezancami-návody na kutilstvo-jeseň-veniec-plávacie rezance-priadza

Ak ste už urobili tvar venca, omotajte priadzu okolo bazénových rezancov. Je to časovo náročnejšia úloha, pretože vyžaduje starostlivé zaobchádzanie, aby ste predišli opusteniu nekrytých oblastí. Uši pšenice môžu byť pripevnené buď ako zväzok, alebo jednotlivo prilepené medzi špagáty. Zo zostávajúcej priadze vyrobte vešiak na veniec.

Vyrobte si z zmrzlinových rezancov nanukovú girlandu

kreatívne-drotárske-nápady-bazén rezančeky-nanuky-girlanda-urob si sám-materiály

Potrebujete kreatívne nápady remesiel na budúcu letnú párty? Vtipnú girlandu si môžete vyrobiť sami z farebných plaveckých rezancov, ktoré určite vytvoria šťastnú atmosféru. Duté plavecké rezance sa narežu nožom a horúcou lepiacou pištoľou sa nalepia na tyčinky od nanuku. Potom sa na rezance z bazéna prilepí šnúrka s maliarskou páskou a stenu ozdobí veniec.

Triky s bazénovými rezancami

kreatívny-drotár-nápady-triky-plávanie rezancov-diy-nápoj chladič-bazén

Horúce letné dni nás pozývajú stráviť viac času v bazéne, aby sme unikli teplu. S týmto kreatívnym nápadom môžete použiť starú rezancovú guličku, z ktorej si sami vyrobíte plávajúci chladič nápojov. Vždy tak môžete relaxovať so studeným nápojom v ruke bez toho, aby ste museli opustiť bazén.

Kreatívne nápady remesiel z plaveckých rezancov na leto

kreatívny-drotár-nápady-tip-plávajúci-nápoj-kontajner-lano-plavecký bazén

Nádoba na nápoj a chladič môžu byť vyrobené z plastovej nádoby, bazénovej rezance a vodotesného lana. Po prvé, bazénovú rezanicu treba nakrájať na štyri časti – dve dlhšie a dve kratšie, v závislosti od presného tvaru nádoby. Potom sú zviazané lanom a omotané okolo kontajnera. Môžete tiež uviazať nejaké lano, aby ste dosiahli úchop. Nakoniec sa nádoba naplní kockami ľadu a nápojmi.

Kreatívne nápady pre deti

kreatívne-drotárstvo-nápady-detské-hry-záhradné-auto-preteky-plávanie-rezancov-drotárstvo

Deti sa radi hrajú s autami, najmä pokiaľ ide o preteky. Spolu s deťmi si môžete z bazénovej rezance vyrobiť autodráhu pre autíčka. Môže byť navrhnutý tak v záhrade, ako aj na schodisku v dome. Na zjazdovky použite plávajúce rezance s veľkým priemerom. Nakrájajte ich na polovicu pomocou zúbkovaného noža na chlieb. Dve polovice držte spolu so špáradlami a konce špáradiel vyrežte kliešťami.

Ozdobte automobilovú závodnú dráhu rezancami v bazéne

kreatívne-drotárske nápady-diy-plávanie-rezancové-auto-závodná dráha-špáradlo-vlajka

Na ozdobu automobilovej závodnej dráhy z plaveckých rezancov môžete na špáradlá a špáradlá a stavebný papier vyrobiť malé vlajočky. Budete tiež potrebovať značky začiatku a konca pre hornú a dolnú časť závodnej dráhy, ktoré je možné ľahko vyrobiť z drevených špajlí.

Kreatívne nápady remesiel pre bazén

kreatívne drotárstvo-nápady-deti-pirátska loď-drotárstvo-modré-bazénové rezance-bazén

Väčšina detí sa rada hrá vo vode. Či už na pláži alebo v bazéne, plť z rezancov v bazéne spúšťa zábavné hry. Jednotlivé hadice je možné spojiť nylonovým lanom a pomocou malých plastových rúrok vytvoriť stožiar s vlajkou.

Bazénová zábava

kreatívne-drotárske-nápady-žlté-bazény-rezance-plávanie-bazén-veslovanie-hra-deti

Do väčšieho bazéna alebo k moru je možné pri hre použiť ako veslo dodatočnú bazénovú nudľu. Treba však poznamenať, že raft na bazény je vhodný len pre deti, pretože nemôže vydržať hmotnosť dospelého.

Kreatívne nápady pre deti – hračkárske člny vyrobené z nudlí v bazéne

kreatívne-drotárske-nápady-deti-bazén rezance-hračka-čln-drotár-ceruzka

Kreatívne nápady remesiel s plaveckými rezancami sú ideálne pre DIY projekt s deťmi. Tieto malé člny sú vyrobené z ceruziek, ľahkej penovej dosky a farebnej pásky. Ponúkajú veľa možností hrania pre deti, napríklad preteky v plavbe s priateľmi.

Kreatívne nápady remesiel do detskej izby

kreatívne-drotárske-nápady-detská izba-plávanie-rezance-urobte si sami

Do škôlky sa ponúka pekný nápad na staré nudle v bazéne. S trochou korenia ich možno použiť ako farebné dekorácie do tejto miestnosti a sú veľmi obľúbené aj u detí pri hrách.

Detské hry v záhrade – bowling s prisluhovačmi

kreatívne-ručné-nápady-prisluhovači-bowling-kolky-bazénové rezance-hracia záhrada

Vždy je lepšie, ak deti trávia teplé dni namiesto vo vnútri. Zábavným nápadom na hranie pre deti je vonkajší bowling s obľúbenými prisluhovačmi. Príslušenstvo si môžete vyrobiť sami zo žltých bazénových rezancov a modrej lepiacej pásky.

Urobte si prisluhovačov sami – kreatívne nápady pre remeslá z plávajúcich rezancov

kreatívne-drotárstvo-nápady-prisluhovači-drotárstvo-bazény-nápad-vonkajšie-bowling

Existuje množstvo kreatívnych remeselných nápadov pre prisluhovačov, ale tie, ktoré sú vyrobené z kalužových rezancov, sú ľahké, takže sú perfektné ako kuželky na bowling. Na oči môžete nalepiť googly oči na žltú časť a na vlasy je možné použiť čističe rúrok.

Vytvorte vonkajšie ihrisko s bazénovými rezancami

kreatívne-drotárske-nápady-vonkajšie-ihrisko-deti-dizajn-plávacie rezance

Deťom sa páčia hry, v ktorých sa im žiada prekonať prekážky. Ihrisko v záhrade môže byť kreatívne navrhnuté s bazénovými rezancami a pre malé deti je možné pripraviť celé dobrodružstvo.

Kreatívne nápady z plaveckých rezancov – vyrobte si nábytok pre deti sami

kreatívne-drotárske-nápady-plávacie rezance-diy-stolík-stolička-škôlka

Tento krásny detský záhradný nábytok je ďalším skvelým nápadom na rezance do bazéna. Na výrobu stola a stoličky by ste mali narezať kusy rovnakej veľkosti a zlepiť ich do požadovaného tvaru.

Nápady na dekoráciu z plávajúcich rezancov – vianočný veniec

kreatívne-drotárske-nápady-vianočné-vianočné-veniec-drotárske-bazénové rezance

Kreatívne vianočné ozdoby si môžete vyrobiť aj sami z plaveckých rezancov. Jednou z myšlienok by bolo vyrobiť obrovský vianočný veniec. K tomu sú potrebné plavecké rezance, gaffa páska, horúca lepiaca pištoľ a veľa vianočných gúľ.

Plavecké rezance v domácnosti

kreatívne-drotárstvo-nápady-bazén rezance-trik-dverná zarážka-jednoduché drotárstvo

Bazénové rezance odvádzajú dobrú prácu okolo domu. Môžu byť použité ako zarážky dverí ich pozdĺžnym prerezaním a pripevnením k dverám. V detskej izbe ním môžete zaistiť detskú postieľku pred pádom. Bazénové rezance sú prilepené k okrajom matraca a prikryté posteľnou bielizňou.