DIY

Budovanie jednoduchého stola – 17 rýchlych nápadov pre domácich majstrov

Taký stôl môže byť drahý návrh. Zvlášť ak hľadáte veľký stôl, na ktorom sa môžete skutočne rozložiť a dobre pracovať, musíte spravidla dať o niečo viac peňazí dole. Ale nie vtedy, ak si ho jednoducho postavíte sami. Ako však môžem postaviť stôl sám bez toho, aby som vedel veľa alebo dokonca žiadnu znalosť remesla? Budete prekvapení, ako rýchlo a ľahko ho môžete získať Postavte stôl pomocou našich nižšie uvedených myšlienok ako šablóny. Použite existujúci nábytok a doplnky alebo si kúpte lacný a zostavte si vlastný stôl.

Postavte si svojpomocne písací stôl s drevenou podperou

písací stôl-škandinávska stolička-bock-inšpirácia-koberec-sivá

Na stavbu pracovného stola nepotrebujete zložité pokyny a špeciálne materiály. Stačí použiť dva stojany a akúkoľvek dosku stola, ako v tomto prípade. V tomto prípade bola betónová doska vyrobená sama. Môžete tiež získať hotovú betónovú dosku alebo dosku z kameňa, dreva alebo iného materiálu. Podpery by mali byť schopné uniesť hmotnosť!

Postavte si svojpomocne písací stôl

stolný stôl eames dekorácie nástennej police stoličky fotografie

Tieto podpery môžete získať z Ikea. Hovoria si Finnvard a majú praktický úložný priestor, na ktorý môžete uložiť knihy alebo tlačiareň. Ak staviate stôl, môžete tiež použiť jednoduchý list dreva a položiť ho na stojany. Drevo môžete natrieť ľubovoľnou farbou a prispôsobiť svojmu interiéru.

Postavte si rohový stôl sami – 26 nápadov a pokynov

Zostavte si svoj vlastný stôl – 57 kreatívnych nápadov a pokynov

Zostavte si svoj vlastný stôl – 29 nápadov z drevených europaliet

Postavte si svoj vlastný pracovný stôl s nábytkom Ikea

postaviť stôl ikea-skrinka-stôl-podľa-praktickej-dosky-stola

Ak však potrebujete viac úložného priestoru, stačí využiť tieto skrinky, ktoré sú tiež z Ikea. Poskytujú tiež stabilnú oporu pre pracovnú dosku stola. Vhodné sú samozrejme aj iné typy skriniek. Je len dôležité, aby mali vhodnú výšku, aby ste sa v práci cítili pohodlne.

Zostavte stôl jednoducho-čierna-bock-biela-skriňa-ikea

Štýlový nápad na stôl

Postavte si písací stôl, stôl, stôl, kov, dvere, stôl

Tento chladný písací stôl sa skladá z niekoľkých nápaditých prvkov. Ako nohy stola slúžia na jednej strane nosný rám a obrovské kovové písmeno. Ako stôl slúžia staré dvere. Ak teda hľadáte vhodné materiály, prečo si neprelistovať suterén alebo povalu. Možno tam nájdete niečo, čo môžete použiť na stavbu vlastného pracovného stola.

Postavte si dvojitý stôl sami

Zostavte písací stôl z dvojitého moderného-svetlého-bieleho-notebooku

Ak chcete mať pri stole priestor pre dve osoby alebo chcete, aby bol len veľmi veľký, môžete stôl týmto spôsobom natiahnuť aj pomocou troch stojanov. Ak nemáte celú drevenú dosku v požadovanej dĺžke, pri stavbe stola jednoducho spojte dve dohromady. Platňu je možné pre istotu priskrutkovať k konzolám.

Postavte si počítačový stôl sami

desk-build-bock-green-beucher-support

Tento nápad v mätovo zelenej farbe je tiež mimoriadne originálny. Originálny a krásny písací stôl sa rýchlo vytvorí, ak ho použijete ako stôl pre knihy. Ide o to, dosiahnuť rovnakú výšku ako ostatné nohy stola. Možno budete musieť vymeniť niekoľko kníh, aby mali stĺpiky a knihy rovnakú výšku. Ale v každom prípade vás bude baviť stavať tento stôl a budete na to nakoniec veľmi hrdí.

Zostavte si svoj vlastný stôl so sklenenou doskou

stôl-stavať-skriňa-sklo-doska-boecke-mriežka-stolička

Sklenená pracovná doska na stôl je samozrejme veľmi elegantná. Pri stavbe pracovného stola to môžete ľahko použiť namiesto drevenej alebo kovovej platne. Jednoducho ich umiestnite na zvolený typ nôh stola. Variant s knihami tu neodporúčame, pokiaľ knihy dobre neopravíte. Je dôležité, aby bola sklenená doska stabilná. Ak sa stôl rozpadne, sklo môže spôsobiť vážne zranenie.

Rustikálny písací stôl

stôl-stavať-drevo-kozlíček-nápad-rustikálny dizajn

Váš stôl môže byť rustikálny alebo vintage pomocou starého podstavca z masívneho dreva. Pracovná doska z regenerovaného dreva dodáva stolíku vyrobenému vlastnými rukami konečnú úpravu. Potom, čo postavíte tento typ stola, môžete ho tiež skombinovať s modernou stoličkou a zodpovedajúcimi dekoráciami.

Postavte si svojpomocne drevený písací stôl

stôl-zostava-dvere-drevo-koziel-dvojitý stôl-polička-rustikálny

Tento stôl má podobný štýl ako vyššie. Je vyrobený výhradne z recyklovaného dreva, ale ponúka miesto pre dve osoby. Polica za stolom je tiež praktická pre ďalší úložný priestor. Zmestia sa do nej nielen dekorácie, ale aj šanóny a šanóny. Pri stavbe pracovného stola to teda môžete zvážiť.

Postavte si paletový stôl

stôl-stavať-paleta-polička-stolička-kožušina

Postaviť stôl z europaliet je skutočne veľmi jednoduché. Palety sa dajú nielen rýchlo a ľahko nájsť, ale sú aj lacné. Paleta je len mierne upravená, ak si z nej chcete sami urobiť stôl. Trvá to však málo času. Ak teda chcete postaviť stôl lacno, zvážte túto možnosť.

Zostavte si svoj vlastný stôl – pokyny

návod na stavbu stola-diy-začiatočník-návrh

Pokyny na stavbu pracovného stola je možné rýchlo skopírovať. Odstráňte druhú a štvrtú dosku zhora nadol. Tieto a prípadne ďalšie dosky (podľa toho, aká veľká by mala byť pracovná plocha) spracujete do pracovnej dosky, ktorá je pripevnená k stojacej palete. Písací stôl je možné použiť aj ako policu pre knihy pod pracovnou doskou.

Postavte si malý pracovný stôl sami

písací stôl-konštrukcia-drevo-materiál-podpera-podstavca-polica-moderná-stolička-stena-dekorácia-mapa sveta

Ak by ste si chceli postaviť počítačový stôl sami, ale nemáte k dispozícii veľa miesta, môžete zvoliť aj menšiu verziu. Tieto nosné rámy boli vybavené úložnými priestormi, ako to bolo v prípade modelu Ikea, takže aj malý stôl je praktický. Vymyslite tieto triky pri stavbe pracovného stola.

Postavte si stolík pre domácich majstrov z prepraviek s ovocím

písacie stoly-ľahké-prepravky na ovocie-prepravky na víno-rustikálne-lacné

Pracovný stôl si môžete kreatívne postaviť aj sami pomocou škatúľ na ovocie alebo víno. Používajú sa ako skrinky Ikea alebo nosné rámy. Jednou z výhod boxov je, že opäť získate úložný priestor, tentoraz vo forme otvorených políc. Tento rustikálny nápad na stavbu pracovného stola je možné kombinovať s ošúchanou stoličkou.

Jednoduchý stôl

stôl-stavať-sklo-hore-biela-pracovná doska-drevený rám

Jednoduché nemusí znamenať nudné. Variant s podstavcami a stolovou doskou je možné originálne rozšíriť umiestnením sklenenej platne na pracovnú dosku. Písací stôl vyzerá oveľa elegantnejšie a hodnotnejšie, ale veľa ste na ňom neutratili a tiež ste si ho sami postavili. Predtým, ako stôl postavíte – akýmkoľvek spôsobom – si dobre premyslite, koľko miesta a aký úložný priestor budete potrebovať, aby váš nový kus nábytku bol tiež perfektný.

Kovový nosný rám

desk-build-large-computer-table-wood-plate-metal-boecke

V modernom alebo industriálnom štýle môžete pri stavbe stola použiť aj kovové podperné podstavce. Tento jednoduchý dizajn vyzerá mimoriadne atraktívne a nepochybne plní svoj účel. Vytvorte si nábytok z jednoduchých vecí a vybavte svoj domov jedinečnými pútavými predmetmi.

Úložný priestor môžete kedykoľvek pridať

Nápady na domáci nábytok Nápady na dekoráciu pracovného stola pre prácu s organizáciou kancelárskeho stola - nápady na dizajn nábytku

Ak ste skončili so stavbou pracovného stola a časom zistíte, že úložný priestor je nedostatočný, môžete takúto skrinku kedykoľvek pridať. Môžete ho tiež vybaviť kolieskami, aby sa dal rýchlo a ľahko zasunúť pod stôl a opäť vybrať. Keď teda budete stavať stôl, môžete predpokladať, že zmeny sú možné kedykoľvek.

DIY stôl od dverí

stôl-stavať-kov-koziel-dvere-drevo-vinobranie

Tu môžete vidieť ďalší moderný variant stola s dverami ako stolovej dosky. Kovové podstavce sa opäť používajú ako nohy stola. Dizajn je moderný a elegantný zároveň. Keď postavíte stôl a navrhnete perfektný model podľa svojho vkusu, nechajte svojej predstavivosti voľný priebeh.