DIY

40 pekných šablón mandaly na tlač a farbenie

šablóna mandala význam hobby úľava od stresu farebné farby ombre

Mandaly majú svoj pôvod v hinduizme a budhizme a sú obrazmi, ktoré predstavujú vesmír a jeho nekonečnosť. Tento obrázok má tradične okrúhly tvar, čo je zrejmé aj z názvu. V preklade mandala znamená kruh alebo prsteň. V skutočnosti ho tvoria kruhy, trojuholníky a štvorce. the Šablóny mandaly môže byť zafarbený akoukoľvek farbou, ktorá by mala pôsobiť upokojujúco. Takýmto spôsobom sa môžete zbaviť stresu takpovediac upadnutím do meditácie. Z tohto dôvodu sa farbenie mandaly stalo rozšíreným koníčkom.

Šablóny mandaly – obrázky z hinduizmu a budhizmu

šablóna vzor stupnice rámca mandaly stredný kvet nápad na vyfarbenie

Farby, ktoré použijete pri vyfarbovaní šablón mandaly, si môžete vybrať podľa svojich preferencií. V dnešnej dobe existujú okrem klasických, geometrických tvarov aj mandaly s inými motívmi, ako sú listy, zvieratká alebo hviezdy. Takéto hravé variácie sú obzvlášť vhodné aj pre deti na hranie. To však neznamená, že farbenie v mandalach je len pre deti. Ale naopak! Môžu to využiť aj dospelí a nájsť si tak dokonalú zábavu a relax. Ak ste sa mandalami nikdy predtým nezaoberali, máte možnosť tak urobiť teraz. Aby ste si to mohli vyskúšať, zostavili sme pre vás niekoľko predlôh mandaly, ktoré si môžete bezplatne vytlačiť.

Šablóny mandaly – tradične geometrické

šablóny kruhy mandaly hviezdy figúrky geometrické trojuholníky

Náročnosť môže byť pre každú šablónu mandaly odlišná. Existujú návrhy, ktoré sú úžasne vhodné pre deti, ale aj tie, ktoré sú príliš komplikované a mali by ich navrhnúť skôr dospelí. To však neznamená, že sa vaše dieťa nemôže o to pokúsiť. Trochu zo všetkého máme v našej galérii.

Šablóny Zentangle sa bezplatne vytlačia na vyfarbenie & Nakreslite to sami

Okienkové obrázky Tinker na jeseň – 20 nápadov a šablón

Šablóny na tlač na tlač – 34 bezplatných šablón so skvelým dizajnom

Trojuholníky a štvorce ako predloha

šablóny mandaly hviezdicové zubaté pruhy dizajnové štvorčeky

Urobte si každý deň trochu času, aby ste si po namáhavom dni v práci pri farbení trochu oddýchli. Nemusíte vždy vymaľovať celý obrázok naraz. Dizajn môžete tiež rozložiť na niekoľko dní. Koniec koncov, mali by ste sa uvoľniť a nesnažiť sa zúfalo urobiť všetko hneď. Môžete použiť kontrastné farby pre každý segment mandaly, alebo môžete postupne vytvárať atraktívny ombre dizajn, v ktorom sa jednotlivé farby postupne prelínajú..

Šablóna so slnkom a kvetmi

šablóny mandala slnko tvár lesk kvety letné motívy

Tento slnečný motív je dosť komplikovaný, pretože jednotlivé farbiace oblasti sú veľmi malé a blízko seba. Dizajn je teda aj časovo náročnejší. Ak ste na výsledok konkrétneho obrázku obzvlášť hrdí, môžete ho dokonca zavesiť na stenu. Motívy sú veľmi vhodné na navrhovanie pohľadníc. Rozdajte mandaly v krásnom prostredí a podľa želania pridajte pozdrav alebo správu.

 Komplikovaná mandala

šablóny mandala ťažký dizajn dospelí stimulácia hviezda

Popustite uzdu svojej fantázii a navrhnite rovnaký motív niekoľkými spôsobmi tak, že zakaždým vyskúšate rôzne farebné kombinácie. Nakoniec si môžete vytlačiť každú zo šablón mandaly tak často, ako chcete. Budete vždy prekvapení, ako odlišne motív vyzerá, aj keď boli zmenené iba farby.

 Snehová vločka z kruhov

šablóny mandala snehová vločka nápad kruhy zimný motív

Môžete tiež nájsť správne motívy v závislosti od sezóny, príležitosti alebo času festivalu. Vždy nájdete niečo vhodné. Či už je to snehová vločka ako vyššie na zimu, vianočné motívy na vianočné obdobie, motívy s jarnými kvetmi na jar alebo slávnostné varianty na narodeniny, Veľkú noc alebo Mardi Gras. Možno máte dokonca chuť navrhnúť si mandalu sami? Kompas je dokonalým nástrojom ako základ pre to. Môžete samozrejme použiť aj pravítko alebo sadu štvorcov alebo jednoducho kresliť voľnou rukou..

 Kruhy a kvapky

šablóny ruža okenné kostoly dizajn farebný náter

Typické pre mandaly sú ich oblé tvary. To však neznamená, že sú povinné. Ako ste už videli, existuje aj veľa zaujímavých myšlienkových motívov s iným typom hraničného dizajnu, takže aj tu máte slobodnú voľbu. Vašej predstavivosti teda nič nestojí v ceste. Ak si nie ste istí, ako začať, môžete tiež použiť niektoré zo šablón ako návrhy.

 Mandala v tvare kvetu

šablóny mandaly romantické kvety váhy páví chvost

Čo poviete na pekný tvar kvetu? Interiér potom môže byť buď navrhnutý s ďalšími kvetinovými motívmi, alebo s akýmkoľvek iným vzorom. Ale práve tlačiareň vám môže pomôcť začať. Motívy mandaly môžete tiež vyfarbiť podľa nálady. Ak teda máte zlú náladu, môžete to vyjadriť správnymi farbami. Ak ste opäť veľmi šťastní, použite svetlé farby, aby ste šťastie odovzdali motívu mandaly.

 Námorná téma

šablóny bodky mandaly vlny motív koralového oceánu

Máte správnu náladu na dovolenku? Potom je námorný obraz, ktorý symbolizuje leto, slnko, pláž a more, to pravé pre vás. Niektoré motívy koralov alebo mušlí dodávajú obrázku mandaly správnu náladu, ktorú je možné tiež ihneď preniesť na vás. Máte dovolenku na dosah? Potom sa na to pripravte, keď budete farbiť.

šablóny dizajn mandala bodka špirálové reťaze slimákov

Rýchlo sami uvidíte, ako relaxačná je táto činnosť, ktorú mnohí dospelí stále považujú za detskú, a zaručene sa čoskoro stanete vášnivým „maliarom“. A skvelé na tom je, že ani nepotrebujete mať žiadne špeciálne umelecké schopnosti. Pretože každý môže maľovať! A aj keď je to veľmi jednoduchá zábava, urobí vás skutočne hrdým. Prečo nenavrhnúť farbiace popoludnie s celou rodinou! Potom si môžete navzájom pomáhať, dávať si návrhy a len sa spolu zabávať. Po rovnako stresujúcom dni v škole by si s týmto druhom činnosti mohli dobre poradiť najmä deti.

šablóny korálky mandaly kruhy kvet exotické kutilstvo

Ak chcete relaxovať a byť uvoľnenejší alebo chcete podporiť svoju kreativitu, vyskúšajte jednu z nasledujúcich šablón mandaly. Najlepšie je ihneď si vybrať tvar, ktorý sa vám páči. Získajte pastelky a odíďte na pokojné miesto, kde vám je príjemne. Teraz môžete začať maľovať.

šablóna mandala originálny tvar vzor bluetenblaetter nápad

Po prvý raz si nerobte starosti s výberom farieb. Pri farbení mandaly je najlepšie začať vždy smerom do stredu. Začnite zvonku a vpracujte sa dovnútra. Nenechajte sa tým rozptýliť. Vaša prvá mandala, ale ani každá ďalšia mandala nemusí byť dokonalá. Sfarbenie v šablónach mandaly je menej o výsledku a viac o samotnom maľovaní.

predlohy mandala sieťovina vzor ozdobné motívy bodky

Svoje vlastné šablóny mandaly si môžete vytvárať iba pomocou pier a listu papiera. Ak vás viac fascinujú mandaly s geometrickými tvarmi, dobrý kompas, veľká sada štvorcov, guma a pravítko vám budú veľkým prínosom. Tieto nástroje vám umožňujú kresliť figúrky s veľkou presnosťou. Začnite najskôr veľkým kruhom, ktorý je prakticky vonkajším okrajom mandaly. Teraz môžete do kruhu nakresliť ďalšie dva tvary podľa vlastného výberu. Čiary týchto dvoch tvarov by sa mali pretínať.

šablóny kruhový vzor mandaly ozubené kolesá priemyselný vzhľad

Teraz má mandala niekoľko rovnomerných oblastí. Popustite uzdu svojej fantázii a použite priesečníky ako vodítko pre ďalšie tvary, ktoré chcete nakresliť. Do mandaly môžete nakresliť ďalšie tvary, napríklad čiary, trojuholníky, štvorce alebo elipsy. Ak vám to príde ťažké, existuje množstvo nástrojov, ktoré môžete použiť. Vhodnými šablónami sú predmety každodennej potreby, ako sú mince, škatule alebo formy na pečenie.

šablóna kvet mandaly design lúče kruhy farba nápad

Je známe, že deti sú vášnivými maliarmi. Detské mandaly určite vzbudia záujem a nadšenie vášho dieťaťa. Vytvorte pre najmenších jednoduché šablóny mandaly. Pri vyfarbovaní si vaše dieťa rýchlo osvojí používanie farieb a pier a zaujme ho množstvo farebných kombinácií a figúrok. Táto aktivita pomôže dieťaťu sústrediť sa. Geometrické tvary tiež poskytujú priestorovú orientáciu.

šablóny mandala kutilstvo relaxácia farebné ceruzky zubatý okraj

Vášmu dieťaťu sa určite bude páčiť mandala so štvorčekmi a kruhmi, s usmievavými tvárami, so slnkom alebo srdiečkom. Môžete navrhnúť omaľovánky mandál so zvieratami. Známe postavy zvierat, ako sú kone, ryby, sovy alebo motýle, pozvú vaše dieťa, aby rýchlo zobralo pero. Malých chlapcov budú fascinovať autá a rakety, zatiaľ čo dievčatá by milovali princeznú.

šablóny mandala deti nápad okrúhly tvar zábavná hra

Omaľovánku si môžete navrhnúť na dobrom papieri a vyfarbiť ju priamo tam. Ak používate hrubší papier, je najlepšie čiary namaľovať hrubým vláknovým perom, aby boli dobre viditeľné. Ak chcete, aby vami vytvorená mandala bola správnou šablónou, priložte na ňu list papiera pomocou sponiek a znova ju vytvorte..

šablóny mandala inšpirácia kvety okvetné lístky kruhy jadierka

Atmosférickú dekoráciu na stenu je možné vytvoriť napríklad z vlastných umeleckých diel. Ak ste na mandalu obzvlášť hrdí a pripadá vám skutočne úspešná, môžete ju premeniť na jedinečnú nástennú výzdobu s krásnym rámom. Môžete vytvoriť skvelú zberateľskú knihu pre svoje vlastné výtvory a vždy sa prizerať a užívať si pohľad, kedykoľvek sa vám zachce..

šablóny mandala mriežka dizajn webové hviezdy

Ak chcete darovať poukážku, bude nepochybne veľmi populárna, ak ju napíšete sami na mandalu. Farebná omaľovánka je veľmi vhodná aj ako baliaci papier. Darčekové balenia tohto druhu sú v každom ohľade jedinečné a obdarovaného potešia. Láskyplne vyrobenú mandalu môžete použiť aj ako papier na písanie, a tým spôsobiť úžas.

Šablóny vzor zubatý trojuholník vrkoč zubaté tipy

Šablóny trojuholníky mandaly tvar kruhu stred hviezdy

šablóny mandala kutilstvo nápad hviezda kvet cikcak indické motívy

šablóna mandaly hviezda jednoduchý obrázok stred geometrického kruhu

šablóny mandaly hviezda kvety pruhy nápad farba

šablóny mandaly kvety kvapky romantický motív kvety

šablóny vlny mandaly vzor hviezdy špirála romantické deti nápad

šablóna mandala tropický vzhľad listy kvety originálny dizajn

šablóny mandala kvapka tvar myšlienka farby akékoľvek

šablóny mandala slnko mesiac polmesiac hviezdy padajúce hviezdy nočná téma

šablóny mandaly špirálové delfíny meditácia hinduizmus

šablóny mandaly kruh vzor kvetinový stred budhizmus

predlohy mandaly chobotnica chobotnica zvierací motív chápadlá kruhy prísavka

šablóny mandaly vrkočový vzor stredový prúžok

vzor šablóny mandaly ozdobený vzor kvetinové centrum

šablóny mandaly deti-nápad-maľovanie-zábavné-kruhy

mandala-šablóna-motív kvetu-ombre-nápad-trojlístok-stred

šablóny mandaly-ťažké-nápady-farby-dospelí

Mandala

šablóny mandaly-kruhy-abstraktný-dizajn-sfarbenie-relaxačné