Diéta

Najpopulárnejšie diéty na Googli – 11 najlepších plánov zdravej výživy na internete

Najpopulárnejšie diéty v sieti zelenina ovocie strukoviny

Dnes sa stále viac snažíme o zdravý životný štýl. To do značnej miery vysvetľuje, prečo náš jedálenský stôl nemá nič spoločné s tým pred 10 rokmi. Ak chcete žiť dlhšie a v dobrom zdraví, neváhajte preskúmať internet a opýtať sa spoločnosti Google: „Aké sú najlepšie potraviny?“ „Aké sú najlepšie diéty?“ Atď. K dispozícii je množstvo diétnych plánov. , V nasledujúcom článku vám ponúkame prehľad najobľúbenejších diét na Googli.

Ketogénna diéta – zdravo schudnite vyhýbaním sa sacharidom

Aké diéty sú na Googli najobľúbenejšie? – Paleo diéta

paleo diétne jedlá ovocie zelenina mäso

Počuli ste už o diéte z doby kamennej? Ich princíp je veľmi jednoduchý: jedzte ako naši predkovia! Naše gény nie sú prispôsobené súčasnému režimu kŕmenia. Znížením obsahu našich tanierov na nevyhnutné minimum schudneme. Paleo diéta vylučuje zrná, strukoviny, mliečne výrobky, cukor a soľ a všetky priemyselné potraviny. Táto diéta s vysokým obsahom bielkovín, vlákniny, dobrých tukov, vitamínov, minerálov a antioxidantov vám umožní prirodzene schudnúť bez pocitu hladu.

paleo diéta doba kamenná diéta ryby mäso vajíčka ovocie

Veľkou výhodou tohto životného štýlu a diéty je, že celkové zdravie sa dá výrazne zlepšiť už za niekoľko týždňov. Potraviny, ktorých sa musíte vzdať v rámci paleo diéty, môžete s pokojným svedomím nahradiť zeleninou a ovocím v akomkoľvek množstve, mäsom, rybami, kôrovcami, morskými plodmi a vajíčkami. Vyberte si vysoko kvalitné oleje, semená a orechy. Zrná a strukoviny sa nahrádzajú sladkými zemiakmi, banánmi, patizónmi, repou a zemiakmi.

Nízkosacharidová diéta

nízkosacharidová nízkosacharidová diéta zelenina mäso

Už ste niekedy narazili na nízkosacharidovú diétu, známu nízkosacharidovú diétu? Táto diéta na chudnutie, účinná proti cukrovke, vyškrtne takmer všetky cukry a sacharidy z nášho jedálneho lístka. Nízkosacharidová diéta podporuje zdravú a vyváženú konzumáciu potravín s vysokou nutričnou hodnotou.

nízkosacharidový výživový plán nízkokalorické najobľúbenejšie diéty

Pozrite sa na náš článok o potravinách s nízkym obsahom uhľohydrátov, ktorý vám predstaví podstatu nízkosacharidovej diéty a jej vplyv na zdravie. Tu objavíte cenné tipy na výživu a týždenný rozvrh, ktoré budú užitočné pri zostavovaní jedálnička.

 Najpopulárnejšie diéty na internete – diéta Fodmap

fodmap predstavte najobľúbenejšie diéty vylučujúce potraviny

Počuli ste už o fodmapách? Toto je množstvo nestráviteľných cukrov, ktoré najnovšie štúdie ukázali, že môžu ovplyvniť trávenie. Diéta Fodmap sa týka prirodzene sa vyskytujúcich cukrov v potravinách. Vysoko nestráviteľné, môžu kvasiť a spôsobovať bolesť žalúdka a príznaky syndrómu dráždivého čreva. Diéta Fodmap má dve fázy: potlačenie a potom postupné opätovné zavedenie.

fodmap diéta cibuľa cesnak ovocie

Začnite odstránením všetkých fodmáp z ponuky počas prvých 6 týždňov. Potom ich začnete postupne reintegrovať. Prvé potraviny, ktoré treba vylúčiť, sú potraviny bohaté na polyoly, ako sú jablká, marhule, čerešne, nektárinky. Postupne sa huby a mliečne výrobky vyraďujú. Najprv sa znova zavedú galaktány (šošovica, cícer, červená fazuľa), potom fruktány (pšenica, cibuľa) a nakoniec fruktóza (med, ovocie).

Flexitariánstvo

flexitariánstvo výživa potraviny orechy mäso ryby

Flexitariánstvo je viac o rastlinnej strave ako o diéte v užšom zmysle slova. Flexitariáni konzumujú menej mäsa a rýb bez toho, aby sa ich úplne vzdali. Tento životný štýl sa rodí s nárastom počtu vegetariánov na celom svete zo zdravotných dôvodov, dobrých životných podmienok zvierat alebo ekologického prístupu.

životný štýl flexitariánstvo zdravotné výhody zázvorová cuketa

Flexitariánstvo umožňuje konzumáciu všetkých skupín potravín, ale s premenlivou frekvenciou. Takže môžete každý deň jesť zrná, ovocie, zeleninu, mliečne výrobky a tuky, zatiaľ čo mäso a ryby sú príležitostne na stole. Tento relatívne nový trend nie je o chudnutí, ale o zdravotných výhodách a prevencii obezity a niektorých kardiovaskulárnych chorôb.

Najpopulárnejšie diéty na internete – stredomorská diéta

stredomorská diéta syr feta olivy šalát olivový olej

Ľahko sledovateľná a vyvážená stredomorská strava udržuje myseľ a telo zdravé. Diéta je založená na konzumácii zeleniny, ovocia, obilia, strukovín, rýb, orechov, olivového oleja a červeného vína. Konzumácia červeného mäsa, spracovaných potravín a cukru je pri tejto diéte zakázaná. Stredomorská strava je bohatá na ovocie a zeleninu, olivový olej, vlákninu a polyfenoly.

losos artičoky avokádový olivový olej stredomorská diéta

Štúdie ukázali, že znižuje kardiovaskulárne riziko. Najnovšie štúdie zistili súvislosť medzi stredomorskou stravou a zníženým rizikom chorôb súvisiacich s vekom a rakoviny žalúdka. Kréta diéta navyše vďaka vysokému obsahu antioxidantov znižuje stres a riziko niektorých chronických chorôb.

Dashov diétny plán

výživový plán pomlčka diéta obilniny ovocie orechy

Dash Diet bola koncom 90. rokov minulého storočia označená za najlepšiu diétu na prevenciu vysokého krvného tlaku bez liekov. Vysoký obsah zeleniny a nízky obsah tuku a sladkostí je účinný aj pri chudnutí. Skratka DASH znamená „Dietetické prístupy na zastavenie vysokého krvného tlaku“.

najobľúbenejšie diéty prerušujú výživu ovocie zelenina

Diéta je inšpirovaná vegetariánskou stravou a uprednostňuje ovocie, čerstvú a sušenú zeleninu, semená a olejnaté semená, celozrnné výrobky a nízkotučné mliečne výrobky. Potraviny, ktoré by ste nemali konzumovať, sú živočíšne bielkoviny, tuky a sladkosti. Počet denných porcií sa vypočíta podľa požadovaného cieľa.

Diétny plán pre zdravie čriev

diéta pre zdravie čriev naplánujte si najobľúbenejšie diéty

Vedeli ste, že syndróm dráždivého čreva postihuje jedného z piatich ľudí? IBS je veľmi bežná črevná dysfunkcia, ktorá je zodpovedná za výrazné nepohodlie. Niektorí ľudia potrebujú lieky na kontrolu svojich symptómov, zatiaľ čo iní sa uchýlia k diéte a zmenám životného štýlu. Diéta pre zdravie čriev má za cieľ obnoviť rovnováhu v črevách zavedením určitých skupín potravín do stravy. Vďaka črevnej diéte môžete preprogramovať svoje črevné baktérie na „chudnutie“. Potraviny, ktoré by ste mali jesť, sú: kvasené korenie napr. B. surový jablčný ocot, zelenina v slanom náleve, kefír, kvasený jogurt, obilniny, listy púpavy atď..

Najpopulárnejšie diéty – jedzte bezlepkové

bezlepkové obilniny výživový plán najlepšiu diétu

Intolerancia lepku (celiakia) je imunologické ochorenie čreva, ktoré postihuje asimilačný povrch tráviaceho traktu. To vedie k malabsorpcii živín. Lepok je tvorený množstvom nerozpustných bielkovín nachádzajúcich sa vo väčšine zŕn, ako je pšenica, jačmeň, ovos a raž..

bezlepková diéta najobľúbenejšie diéty ovocná zelenina

Lepok, lepkavý proteín, sa nachádza v múkach, chlebe, pečive, koláčoch, pizzi, cestovinách, sójových omáčkach, klobásach, korení a dokonca aj v niektorých liekoch. Pacienti s celiakiou môžu konzumovať čerstvú a sušenú zeleninu, ovocie, chudé mäso, ryby, vajíčka, mlieko, huby, olejniny, gaštany, kukuricu, zemiaky a sladké zemiaky. Zrná obsahujúce lepok je možné nahradiť škrobovými potravinami, ako sú šošovica, quinoa, cícer, pohánka a amarant.

Najpopulárnejšie diéty na internete – Sirtova diéta je považovaná za metabolické turbo

sirt diéta zmena diéty najobľúbenejšie diéty

To je celkom zaujímavý návrh na našom zozname diét. Na rozdiel od väčšiny diét tu nie je potrebné počítať kalórie. Čokoláda a červené víno sú tiež povolené. Dobrá správa pre všetkých, ktorí chcú schudnúť bez toho, aby sa vzdali malých radostí. Diétny plán Sirt ponúka veľkú voľnosť pri výbere jedla a dá sa pomocou neho schudnúť až 3 kilá za týždeň.

červené víno čokoládová sirt diéta chudnutie

Princíp diéty je jednoduchý: jedzte potraviny bohaté na sirtuíny. Pridajte do zoznamu nasledujúce produkty: čokoláda, červené víno, orechy, zeler, špenát, petržlen, červená cibuľa, sója, jahody, jablká, čučoriedky, bobule goji, datle, zelený čaj a káva. Tento výživový koncept je účinný spôsob, ako zhodiť nechcené kilá, a pritom zostať zdravý.

Prerušovaný pôst alebo diéta 16: 8

prerušovaný pôst najobľúbenejšie diéty 16 8

Prerušovaný pôst je stále obľúbenejším. Jedným z hlavných dôvodov je jeho jednoduchosť. Hlavnou myšlienkou diéty je zdržať sa jedenia v určitom časovom období. V takom prípade sa budete 16 hodín postiť (vrátane spánku) a jesť 8 hodín denne. Tu nie je dôležité, čo jete, ale kedy jete. Diéta 16: 8 uvádza metabolizmus na plné obrátky. Môžete stratiť pol kila týždenne a vyvinúť lepšiu odolnosť voči chorobám.

Najpopulárnejšie diéty na internete – vegetariánska strava

vegetariánska strava zelenina hrášok špargľa

Či už chcete zhodiť pár kíl, zlepšiť celkové zdravie alebo oboje, môžete tiež vyskúšať vegetariánsku diétu. Tento typ diéty je založený na strave obsahujúcej ovocie, zeleninu a obilniny, umožňuje konzumáciu mlieka, syrov, vajec a medu a vylučuje všetky živočíšne bielkoviny. Aby sa predišlo nedostatkom, cereálie je možné kombinovať s vajíčkami alebo mliečnymi výrobkami, sušenou zeleninou s mliečnym výrobkom alebo sušenou zeleninou so sušeným ovocím. Konzumácia týchto skupín potravín podporuje pocit sýtosti a dodáva dostatok bielkovín a vitamínov.