Dekorácie a oslavy

Závesné svetelné reťaze vonku – praktický sprievodca do vonkajších priestorov

svetelný reťaz mimo zavesenie návod vonku záhradná terasa terasa žiariace žiarovky krbová strieška

Zaveste rozprávkové svetlá vonku a prineste na svoj dvor, verandu alebo terasu príjemnú žiaru. Ak máte radi sviečky alebo svetlá v kaviarni, môžete ich nechať iskriť priamo nad domom. Zaveste reťaz svetiel vonku, aby rýchlo poskytli vášmu vonkajšiemu priestoru tú správnu atmosféru. Večer môže jemná žiara nad hlavou premeniť obyčajný balkón na večierok, ktorý zabaví priateľov alebo rozveselí tmavý chodník s príjemnou luminiscenciou..

Návod na zavesenie rozprávkových svetielok vonku

reťaz svetiel visiaca vonku mimo záhradu terasa terasa pergola zadný dvor osvetlenie žiarovka

Zavesenie vonkajšej reťaze svetiel môže byť hračka, ak máte aj perfektne umiestnené stromy alebo stenu. Ak však nemáte také vyššie vonkajšie predmety, stačí vám čas a ďalšie zásoby. Aby ste tomu na záhrade zriadili vhodné miesto, môžete ako ozdobu zavesiť vonku nad strešnú terasu reťaz svetiel. Na zavesenie budete potrebovať nasledujúce nástroje a materiály:

  • Reťaze svetiel podľa vášho výberu (LED svetlá, solárne svetlá alebo žiarovky)
  • Vonkajší predlžovací kábel, ak vonku nemáte elektrickú zásuvku
  • Zvinovací meter
  • Ceruzka a háčik
  • Vŕtačka a rebrík

svetelný reťazec vonku visí pokyny mimo záhrada terasa terasa dvor dvor žiarovky veranda stromy

Ak vonku natiahnete reťaz svetiel na veľkú plochu, potrebujete drôtené lano a vešiaky ako napínače, karabínky, železné spony a podobne. Na dvory bez stromov alebo iných vysokých podpier môžete použiť dlhé drevené lamely alebo kovové tyče a elektrické kovové hadice.

reťaz svetelných závesných vonkajších vodítok mimo záhradné terasy svetlá led žiarovky strešná terasa osvetlenie bazéna led

Všetky tieto doplnky sú k dispozícii vo väčšine železiarstiev, ak ste o ne požiadali. Pri upevňovaní rozprávkových svetiel na vonkajšiu stranu plotu budete potrebovať aj kladivo, klince alebo skrutky. Hodiť sa môžu aj robustné kvetináče alebo ťažké vedrá, ako aj kravaty na zips.

Predtým než zavesíte vonku sériu svetiel

svetelný reťazec vonku visí návod mimo záhrada terasa terasa pergola dvor dvor nádvorie žiarovky gril ohnisko

Najprv si vyberte miesto, kam chcete umiestniť svoje vonkajšie svetlá, a to tak, že nájdete miesto, kam zavesíte vonkajšie reťazové svetlá. Na tento účel je tiež dobré identifikovať vhodný zdroj energie. Ak v záhrade nemáte elektrickú zásuvku, uistite sa, že máte poruke predlžovací kábel.

reťaz svetiel visiaca vonku sprievodca mimo záhradné nádvorie svetlá led žiarovky strešná terasa tehlové nástenné kvetináče

Najprv zmerajte dĺžku a zhruba si predstavte usporiadanie svetiel. Pred kúpou rozprávkových svetiel spustite meradlo po vzdialenosti, na ktorú chcete svetlá zavesiť. To môže byť dosť hrubý odhad, takže si môžete urobiť predstavu o dĺžke série svetiel na vonkajšej strane. Vyhnite sa lacným ľahkým girlandám a investujte do bežnej kvality. Kúpte si na terasu svetlá, ktoré sú k tomu navrhnuté. Okrem toho by mali byť zvyčajne trvanlivé a vodotesné, aby ste ich mohli používať vonku trvalo alebo rok čo rok.

reťaz svetiel visiaca vonku sprievodca vonku záhradné terasy svetlá led žiarovky pergola bazén

Komerčne dostupné rozprávkové svetlá sa často dodávajú so žiarovkou a žiarovkami, ktoré sa predávajú aj samostatne. Môžete si vybrať medzi rôznymi úrovňami napätia a štandardnými dĺžkami kábla. Každý prameň označuje, ktoré žiarovky sú kompatibilné so zásuvkami. Môžete si tiež vybrať medzi LED žiarovkami alebo tradičnými žiarovkami, ktoré žiaria teplejšie. Ak zavesíte sériu svetiel von, kúpte si niekoľko náhradných žiaroviek, ktoré vám pomôžu pripraviť sa na nečakané situácie.

reťaz svetiel visiaca zvonku návod vonku záhrada terasa terasa pergola dvor dvor nádvorie svietiace steny posedenia podpery záhradný nábytok

Väčšina záhradných svetiel má zásuvku a výrobca by mal určiť, koľko vlákien môžete pripojiť. Obvykle až tri pre dlhšie pramene a až päť pre kratšie pramene.

Ako zavesíte zvonku sériu svetiel?

svetelný reťazec vonku visí pokyny mimo záhrada terasa terasa pergola dvor dvor nádvorie žiarovky veranda stromy

Pozdĺž podlahy najskôr rozložte rozprávkové svetlá v konfigurácii, ktorú ste si vybrali. Označte X ceruzkou alebo vložte kúsok stužky, kde budete potrebovať podporu, aby držal na svojom mieste. Stromy, ploty, prístrešky, strechy pergoly alebo odkvapy vášho domu sú perfektnými existujúcimi podperami, ak sú na správnom mieste. V takom prípade označte miesto, kde musíte nainštalovať zátvorky. Ak však nemáte prirodzené podpery, nižšie si môžete prečítať, ako zavesiť sériu svetiel vonku bez nich.

reťaz svetiel visiaca vonku vodítko mimo záhradný dvor lesk žiarovky pergola záhradná hadica záhradná cesta pestovanie rastlín

Zostavte diely sami pomocou drôteného lana. Existujú dva spôsoby pripevnenia rozprávkových svetiel: samotné alebo na robustný drôt ako súčasť ľahkého zavesenia. Nie je potrebné ho pripevňovať na drôt, ale môže pomôcť udržať napätie, ak reťazec svetiel zavesíte na väčšiu plochu zvonku. Ponúka tiež väčšiu podporu, keď je vaša záhrada otvorená vetru. Ak chcete zavesiť svetlá na terasu bez drôtu, naskrutkujte háčik na stenu, plot, pergolu alebo kmeň stromu a použite ho ako konzolu. Pred vložením skrutky možno budete musieť najskôr vyvŕtať otvor.

Pripojte reťaz svetiel vonku

reťaz svetiel visiaca vonku mimo záhrada terasa terasa pergola dvor dvor osvetlenie žiarovky gril ohnisko

Akonáhle nainštalujete držiaky a zarovnáte drôt, ste pripravení zapnúť svetlá. Pripojte svetelnú reťaz priamo do zásuvky alebo k vonkajšiemu káblu a umiestnite prvú lampu vedľa montážneho príslušenstva. Po skontrolovaní tejto vzdialenosti odpojte svetlá a zaveste zvyšok reťaze. Pracujte po záhrade a stabilizujte svetlá medzi konzolami. Postupujte podľa vzorcov, ktoré ste si vopred predstavili a naplánovali. Väčšina komerčne dostupných záhradných svetiel je dodávaná so sponami, ktoré sú pripevnené k hornej časti držiaka žiarovky alebo k drôtu nad žiarovkou. Ak používate drôt, najskôr k nemu vonku pripevnite reťaz svetiel.

Pozdĺž dreveného plotu

Ak nemáte v záhrade steny alebo stromy na správnom mieste, kde by ste mohli zavesiť rozprávkové svetlá vonku, budete potrebovať trochu extra námahy a kreativity. Ak váš drevený plot na dvore nie je dostatočne vysoký, môžete na vrchol pripevniť drevené lamely a nastaviť tak výšku svetiel. Podpery umiestnite pozdĺž stĺpikov plotu asi 2 stopy od seba. Stĺpiky zaistite šikmým pribíjaním alebo vŕtacím lisom zaistite ich do plotu skrutkami.

Na verande alebo terase s betónovou podlahou

svetelný reťaz mimo zavesenia pokyny mimo záhradná terasa terasa rozsvietiť žiarovky

Ak vo svojej vonkajšej oblasti nemáte prirodzené podpery, bežným riešením je dať zavesené stĺpiky do pevných štrkových kvetináčov alebo vedier naplnených betónom a PVC rúrkou. Položte kvetináče po obvode terasy a medzi ne navlečte svetlá rozprávok. Nevýhodou tejto metódy je, že musíte pracovať s ťažkými predmetmi. Ak sú svetlá natiahnuté na väčšiu verandu, môžu na podpery pôsobiť výrazným odporom, čo môže spôsobiť ich prevrátenie..

String svetla von cez lúku

reťaz svetiel visiaca vonku mimo záhrada terasa terasa pergola zadný dvor osvetlenie dvora trávnik lúka kovová stĺpik kovová tyč

Ak inštalujete svetlá na trávnik alebo kdekoľvek na čerstvom vzduchu, kde môžete zatĺcť kôl do zeme, jednoduchšou metódou je použitie dlhých kovových rúrok. Umiestnite tyče tam, kde sú potrebné, a kladivom zasuňte polovičný stĺpik do zeme. Káblové zväzky sú jednoduchým a lacným spôsobom zabezpečenia reťaze svetiel na vonkajšej strane kovových tyčí. Najľahšie by bolo, keby vám niekto podržal svetlá, kým sa budete prepracovávať cez dvor a zapínať zipsy. Ak majú kovové stĺpiky na konci dieru, prevlečte otvorom zips a potom ho potiahnite a vytvorte voľnú slučku okolo reťazca svetiel. V zásade by ste nemali sťahovaciu pásku zvonku príliš silno priťahovať k káblu svetelnej reťaze, pretože to môže viesť ku skratu.