Dekorácie a oslavy

Dekorácia gobelínom: 24 nápadov na moderné nástenné umenie vyrobené z macrame alebo textílie

Gobelínové dekorácie macrame tkané nápady na dekoráciu stien spální v neutrálnych farbách

Či už sú vyrobené z látky alebo makramé, ručne viazané alebo strojovo tkané, moderné alebo orientálne: tapisérová dekorácia premení každú izbu na oázu pohody. Áno, pokiaľ ide o dekoráciu stien, tapisérie sú skutočnou klasikou, ktorá nikdy nevyjde z módy a vždy vytvorí príjemnú atmosféru. Bez ohľadu na to, či ich inscenujete ako sólista alebo spolu s fotografiami, obrazmi a inými ozdobami na stenu, zavesená dekorácia vždy uberie jemnej postave. Zhromaždili sme pre vás 24 nápadov v rôznych štýloch a poskytneme vám tipy na to, ako môžete v miestnosti pomocou umnej nástennej dekorácie nastaviť akcenty, ktoré vzory sa hodia všade a s ktorými obzvlášť dobre ladia obrázky z tkanín..

Dekorácia gobelínu Macrame automaticky upúta pozornosť

Tapiséria deco macrame veľká dizajnová obývačka zariadená vo vidieckom štýle

Technika uzlovania macrame pochádza z Orientu. Križiaci a Maurovia ho priniesli do Európy, kde si rýchlo získal veľkú obľubu. Po krátkom rozkvetu sa však na to zabudlo, ale potom sa po 40 rokoch opäť zažilo oživenie, potom sa znova zabudlo atď. Naposledy macrame gobelíny oslavovali návrat v 70. rokoch minulého storočia. Teraz je opäť ten čas a sú opäť trendy. Mnoho výtvarníkov z celého sveta ponúka svoje návrhy, ktoré je možné harmonicky integrovať do moderných aj retro interiérov.

Tapiséria dekorácia macrame geometrický vzor stena dizajn spálňa posteľ nízky škandinávsky životný štýl

Talentovaná mladá výtvarníčka Milla Novo sa špecializuje na výrobu komplikovaných tapiet z macrame. Komplikované motívy sú vyrábané výhradne ručne a šikovne kombinujú geometrické tvary a etnické vzory v štýlovom prevedení.

Nápady na dekoráciu tapisérie macrame čierna

Novo dokazuje, ako dobre ladí minimalistický nábytok a etnické tapisérie. Komplikované tvary a štruktúrovaný povrch dekorácie viazanej steny dodávajú modernému interiéru exotický nádych, zatiaľ čo jednoduchý nábytok umožňuje, aby si prepracované vzory prišli na svoje..

Nápady na dekoráciu tapisérie: prírodné tvary v harmonických farbách

Nápady na dekoráciu tapisérie moderný tkaný trojrozmerný geometrický vzor

Výrobca kobercov CC-Tapis nedávno vydal zbierku tapisérií. Náš absolútny favorit: Dizajn „Hello Sonia“, ktorý nás zaujal striktne geometrickými tvarmi a trojrozmerným vzhľadom. Pokiaľ ide o farebnú schému, inovatívne nástenné umenie je opatrné. Čierna, béžová a zlatá tvoria perfektný farebný celok pre interiér v retro štýle. Kreslá so zamatovým čalúnením, materiál, ktorý v minulom roku zažil skutočné oživenie, sochársky stolík a minimalistická stojanová lampa sú perfektnými kombinačnými partnermi pre gobelín.

Dekorácia tapisérie, obrázky ázijských vzorov, tkané drevené stoličky, dizajnérske textílie

Tapiséria od fínskeho výtvarníka Kustaa Saksiho je viac ako abstraktné umelecké dielo než dekorácia na stenu. Vysoko kvalitné prevedenie predstavuje vzrušujúcu kombináciu moderných interpretovaných prírodných tvarov a geometrických vzorov. Pokiaľ ide o farby a textúry, Saksi obzvlášť experimentuje. Kombinácia angorskej vlny a bavlny s kovom, drevom a dokonca aj gumou má za následok štruktúrovaný povrch.

Dekorácia gobelínu Makrama: skutočný pútač pozornosti

Jedáleň z tapisérie v dekore moderná macrame tkaná tmavomodrá námorná

Nasledujúcich niekoľko tapisérií macrame je inšpirovaných austrálskou krajinou. Za značkou „CrossingThreads“ stoja dve sestry filipínskeho pôvodu. Svojimi modernými umeleckými dielami vyjadrujú lásku k rodnej Austrálii. Výsledok je pôsobivý: každý ručne viazaný koberec je jedinečný.

Tapisérie dekorácia tkané nápady macrame tmavo modrá

Tapisérie fascinujú úspešnou farebnou kombináciou piesku, béžovej a rôznych odtieňov modrej, vďaka ktorej sa nám sníva o nadchádzajúcom lete, pláži a mori.

Tapisérie deco biely macrame tkaný moderný interiér vo vidieckom štýle

Priaznivci morského štýlu bývania sú na trende macrame závislí už niekoľko rokov. Nástenné objekty vyrobené z makramé môžu byť perfektne integrované do stredomorského, škandinávskeho alebo puristického interiéru. V kombinácii s prehozmi z umelej kožušiny a dekoratívnymi vankúšmi v štýle boho vytvárajú štýlové a príjemné prostredie.

Tapisérie deco macrame more inšpirované tmavo modro -biele nápady tkané moderne

Nápady na dekoráciu tapisérie macrame nápady na moderný dizajn stien

Gobelínová výzdoba talentovanej austrálskej výtvarníčky Tammy Kanat inšpiruje prírodou inšpirovaným dizajnom a precíznou výrobou. Kanat sama tkne svoje umenie zo steny macrame. Výrazný dizajnový jazyk a úspešná farebná kombinácia robia z ručne vyrobenej závesnej dekorácie absolútny pútač pozornosti. Zvlášť harmonicky sa hodia k jednoduchému zariadeniu v modernom štýle vidieckeho domu.

Nápady na dekoráciu tapisérie mraky vzor zlatá ázijská obývacia izba usporiadanie steny

Tapisérie Urban Outfitters sú tiež inšpirované prírodou. Mraky, hory a rieky zdobia látkové nástenné umenie. Dizajn sa ukazuje ako skutočne všestranný a môže byť efektívne predstavený vo vintage a boho chic nábytku, ako aj v moderných interiéroch..

Nápady na dekoráciu tapisérie: Abstraktné moderné nástenné umenie

Tapisérie dekorácia jedáleň nápady klasický zebrový koberec Venge drevo

Kvôli staromódnosti! Nasledujúce nápady na štýlovú gobelínovú výzdobu vás presvedčia, že látkové obrázky môžu vyzerať aj ako abstraktné umelecké diela. Talentovaná výtvarníčka Olga de Amaral z Kolumbie šíri svojimi minimalistickými gobelínmi moderný dizajn v celej miestnosti. Žiaria v zlatej alebo striebornej farbe a dolaďujú interiér.

Inovatívny nápad na dekoráciu tapisérie pre návrh chodby

Umelec El Anatsui sa narodil v Ghane v roku 1944. Pôvodne sa dostával na titulky svojich futuristických sôch, ale v posledných rokoch spôsobil Afričan svojim nástenným umením senzáciu po celom svete. Usporiada geometrické tvary ako puzzle, aby potom túto pravidelnosť neskôr zničil. Práve kontrast medzi poriadkom a chaosom robí jeho nástenné maľby tak atraktívnymi.

Gobelínová dekorácia v štýle boho

Gobelínový vzor mandaly - dekoračný vzor - nápady na spálne

Gobelíny z mandaly sa v posledných rokoch tešia veľkej obľube. Posvätné kruhy môžu vďaka symetrickému usporiadaniu symbolov pozitívne pôsobiť na psychiku ľudí a pôsobiť upokojujúco. Preto je tapiséria mandaly obzvlášť vhodná ako dekorácia na stenu v spálni. Na obrázku vyššie: Multifunkčný dizajn od Urban Outfitters, ktorý môže visieť na stene ako gobelín alebo v prípade potreby nahradiť prehoz.

Boho chic spálňa s dekoratívnou tapisérskou tkaninou v modernom kaktusovom vzore

Motívy prírody, ale tentokrát kaktusy, charakterizujú zbierku Wiki Wiseman. Tapisérie s farebnou potlačou harmonicky zapadajú do vintage nábytku. Posteľ vyrobená vlastnými rukami z europaliet, malý drevený stôl natretý na bielo a kilim tvorí perfektné zázemie pre nápaditú výzdobu steny. Bytové doplnky z prírodných materiálov dotvárajú interiér.

Gobelín nápady dekorácie vzor kaktusy boho spálňa zriadená

Látkové obrazy od Wisemana je možné bez problémov inscenovať aj v modernom, puristickom interiéri. Farebná, veľkoplošná dekorácia steny dodá zariadeniu šmrnc a môže ľahko nahradiť samolepky na stenu a tapety. Tento variant sa tiež ukazuje ako veľmi praktický pre prenajatý byt, pretože si môžete ušetriť úsilie s pripevňovaním alebo odstraňovaním samolepiek na stenu.

Ozdobte tapisériu deco spálňu macrame wall art

Gobelíny Ranr Design Macrame sú k dispozícii na Etsy. Našim obľúbeným je macrame rainbow vo veľkom formáte, ktorý sa ukazuje ako hravá alternatíva dekorácie pre deti a mládež. Dekorácia na stenu je vyrobená orientálnymi uzľovacími technikami. Najlepšie zo všetkého je – je to perfektný remeselný projekt, pretože je veľmi ľahké ho obnoviť.

Gobelínová dekorácia s vintage kúzlom

Gobelínová dekorácia prírodný vzor kolibřík vtáčia stena umelecká tkanina

Nielen umelci prinášajú na trh zbierky gobelínov. Módne domy ako Alexander McQueen tiež spolupracujú s mnohými výrobcami kobercov a navrhujú im rôzne obrazy tkanín. Tí, ktorí sa rozhodnú pre svoju tkanú závesnú výzdobu, si do svojich štyroch stien prinesú kúsok prírody. Zvlášť očarujúce samozrejme vyzerá, ak je zavesený nad starožitnou komodou. Vázy so známkami veku a porcelánový riad z blšieho trhu prinášajú romantický nádych minulosti a nechávajú si tak prísť na svoje vintage čaro látky.

Abstraktné umenie alebo moderná dekorácia z gobelínu?

Tapiséria dekorácia moderná tkanina nástenné umenie abstraktné textílie obrázky obývačka neutrálna

A niekedy sa hranica medzi moderným umením a výzdobou stien rozplynie. Tapisérie a závesy na stenu potom vyzerajú viac ako obrazy na plátne než ako závesné dekorácie. Sú dobrou voľbou pre každého, kto chce výraznú tapisériu vo veľkom formáte. Takýto veľkoformátový záves na stenu je ideálny do miestností s vysokými stropmi, kde je obzvlášť efektné umiestnenie.

Gobelínová dekoračná látka moderný vzor geometrický fialová červená čierna

Náš ďalší návrh je mätúco podobný obrázku na plátne. Dokonca aj farebná schéma – červená, fialová a čierna – je typická pre minimalistický obraz. Mimochodom, interiéroví dizajnéri sa donedávna zámerne vyhýbali zaveseniu na stenu. Návrhy pôsobili príliš retro. V posledných rokoch sa však vracajú početné trendy zo 70. rokov vrátane textilných dekorácií.

Hravé závesy na stenu: Tapiséria z makramé „Dúha“

Nápad na dekoráciu gobelínu, aby ste si vyrobili dúhový macrame sami

Prázdne, biele steny pôsobia chladne a sterilne. Zmena farby je však zriedka možná, najmä v prenajatom byte. V týchto prípadoch sú dekorácie na stenu macrame ideálnym riešením. „Dúhy“ od ErnieandIrene (dostupné na Etsy) sú kompaktné a pri niekoľkonásobnom zavesení vyrezávajú dobrú postavu nad komodou, nad stolom alebo v obývačke.

Ručne tkaný trojrozmerný vzor na gobelínovú dekoráciu

Nástenné závesy môžu byť mimochodom nielen viazané a tkané, ale aj pletené. Výrobca CC-Tapis nám to dokazuje svojou trojrozmernou tapisériou. Veselé jarné farby, ako sú broskyňové, ružové a bobuľové nuansy, jednoducho nedokážu pustiť z očí.

Gobelínová dekorácia chodby trojrozmerné nápady na geometrický vzor s geometrickým vzorom

Iní návrhári sa spoliehajú na modely, ktoré vytvárajú optický klam. Úzky koberec je ideálny ako nástenná dekorácia na chodbe, ale môže tiež lepšie zvýrazniť výklenky a rohy.