Dekorácie a oslavy

22 nápadov na dekoráciu s tillandsiou – ktoré nádoby na letecké rastliny?

Nápady na dekoráciu priadzou na rám obrazu Tillandsia airplants

Tillandsie nie sú novým fenoménom. Ale ako ich popularita stále rastie, rastú aj príležitosti na predvádzanie týchto rastlín nenáročných na starostlivosť. Dnes vám ich pár predstavíme Nápady na dekoráciu s tillandsiou, ktorí sú stále kreatívnejší. Sklenené gule boli obľúbené ako teráriá od samého začiatku a čoskoro potom boli puzdrá morských ježkov pridané ako vázy. Teraz zistíte, aké možnosti sú ešte k dispozícii. Zostavili sme niekoľko zaujímavých nápadov na dekoráciu obľúbených vzdušných rastlín, ktoré môžete napodobniť alebo použiť ako inšpiráciu.

Nápady na dekoráciu s tillandsiou – pripevnené k drôtu

deco tillandsien airplants drôtený tvar srdca

Tillandsia pochádza zo Strednej a Južnej Ameriky. Existuje asi 800 druhov, ktoré vyzerajú veľmi bizarne, ale aj mimoriadne atraktívne. Tillandsie sú rastliny bez koreňov, ktoré získavajú vodu a živiny z listov. Exempláre zo železiarstva boli zvyknuté na naše podnebie v skleníku. Rastliny je potrebné pravidelne postrekovať a prihnojovať. Môžete si vybrať zo sivých, zelených alebo červených tillandsií, ale uvedomte si, že každý druh bude rásť v iných podmienkach.

Exotické nápady na dekoráciu s tillandsiou

Nápady na výzdobu s tillandsia vázou na behúň na kokosovú misu

Tillandsiu nájdete na stromoch, kríkoch a kameňoch. Horizontálne môžu byť pripevnené k vetve a slúžiť ako dekorácia stola. Môžu byť zavesené vertikálne na stenu alebo zavesené priamo zo stropu. Často sú pripevnené k kovovej mriežke v ráme obrazu tak, aby vyzerali ako exotický obraz.

v malom teráriu

nápady tillandsien štrkový sklenený kontajner závesný

Ako už bolo spomenuté, terária sú obľúbeným spôsobom predvádzania jedinečných druhov rastlín. Na tento účel sa sklenené nádoby používajú v rôznych tvaroch. Majú otvor v jednej oblasti a potom ich možno pred pridaním rastliny naplniť kamienkami, machom, vetvičkami alebo inými vecami. Tieto nápady na dekoráciu s tillandsiou zaručene upútajú pozornosť každého. Môžete ich zavesiť jednotlivo alebo vytvárať celé skupiny, čo je ešte atraktívnejšie.

malá porcelánová nádoba

tillandsia rastliny bez koreňov kontajner oválny zen

Úžasne sa hodia aj malé misky. Malé misky s korením alebo podobne sú úplne vhodné a rovnako príťažlivé ako samotná vzducháreň. Ako substrát môžete použiť akýkoľvek materiál. Ak je pre vás obyčajná zem príliš nudná, stačí použiť jemný piesok, ktorý si tiež môžete vybrať v akejkoľvek farbe. Nádherne sa hodia aj ozdobné kamienky. Ozdobte takto bočné stolíky, konferenčné stolíky alebo dokonca stôl, aby ste si pri práci užili lepšiu atmosféru.

spárované s pieskom a mušľami

tillandsien terárium škrupiny piesku okrúhle

Sklenené nádoby nemusia byť nevyhnutne určené na zavesenie, aby pôsobili skvelým dojmom. Takéto stojace varianty sú tiež skvelé. Aby väčší pohár nepôsobil príliš prázdne, môžete pridať akékoľvek ozdobné prvky a doplniť tak svoju leteckú rastlinu. Vhodné sú napríklad mušle alebo polodrahokamy, ale aj zaujímavé figúrky a podobne.

ako dekorácia na stenu

tillandsien maliarska vaňa vonkajšia

Tu vidíte, ako unikátna vertikálna záhrada vyzerá pre stenu. Rám, ktorý môžete vybaviť mriežkou, aby lepšie držal rastliny, je úplne adekvátny. Obzvlášť vlhké miestnosti, ako je kúpeľňa alebo kuchyňa, sú veľmi vhodné na nápady na dekoráciu tillandsiou, pretože vlhkosť je pre rastliny prospešná. A pretože správna dekorácia nie je vždy nájdená pre kúpeľňu, je to nádherný variant, ktorý môžete zvážiť.

Nádoby s magnetmi

Nápady na dekoráciu pomocou kontajnerových magnetov Tillandsia

Snáď nájdete aj také zaujímavé nádoby, ktoré sú vybavené magnetmi alebo ich môžete magnetmi vybaviť sami. Potom môžete pomocou vzduchových rastlín navrhnúť nielen chladničku, ale aj ďalšie magnetické povrchy. Jednoduchý, nudný pohľad sa rýchlo zmení na atraktívny pútač očí. Možno máte aj magnetickú tabuľu, ktorej stále chýba niekoľko akcentov? Rastliny tillandsia sú skvelý nápad!

neobvyklá hojdačka pre tillandsiu

visí tillandsia rastlina hojdačka drevo

Na predvádzanie svojich druhov rastlín môžete skutočne použiť všelijaké veci. Dokonca alebo len tento predmet podobný hojdačke vyzerá ohromujúco a vylepšuje každú holú stenu. Niečo také môžete postaviť napríklad zo operadla starej stoličky, alebo nájdete iný materiál, ktorý na tento účel môžete použiť. Ak máte radi keramiku, môžete si dokonca vyrobiť taký zakrivený tanier z hliny.

Rastliny visia hore nohami

závesná dekorácia trblietok tillandsia

Pretože rastliny nepotrebujú zeminu, môžete ich pri návrhu použiť v ľubovoľnom smere. Ak je teda pre vás vzpriamený príliš nudný, je vhodný už zobrazený zvislý variant, ako aj tento originálny nápad, v ktorom rastlina jednoducho visí hore nohami zo svojho kontajnera. Vďaka tomu je rastlina ešte pútavejšia.

sklenená váza deco piesok tillandsia druhy

A keďže existuje nespočetné množstvo typov, máte tiež obrovský výber. Líšia sa tvarom a farbou listov a môžu byť nádhernou ozdobou ako mix. Dôkazom toho je vyššie uvedený príklad, kde sú vedľa seba umiestnené tri rôzne druhy. Líši sa aj výplňový materiál, takže sklenené nádoby na jednej strane vytvárajú kontrasty a na strane druhej vytvárajú krásnu súhru.

geometrické nádoby tillandsia strieborná biela

Jednoducho popustite uzdu svojej fantázii pri nápadoch na dekoráciu s Tillandsiou, pretože možnosti sú nekonečné. Použite vopred zakúpené nádoby alebo použite hlinu, betón, drevo alebo iný materiál na vytvorenie veľmi individuálneho dizajnu, ktorý môžete použiť na dokonalé vylepšenie interiéru..

kovový stojan na sklenené terárium deco tillandsien

škrupiny kontajnera deco tillandsia okrúhle

Nápady na dekoráciu s keramickými guľami z kontajnera Tillandsia

závesné poháre deco tillandsien závesné poháre štrku  Pripojte nápady na dekoráciu pomocou vetvičky Tillandsia

deko nápady tillandsia vázy peň

deco nápady tillandsien terárium čierne dekové škrupiny piesku

deco nápady tillandsia kontajnerový peň stromu

Nápady na výzdobu pomocou vinobrania horáka starých kníh Tillandsia  aranžmán váza vetvička tillandsia stôl do obývačky