Cestovanie a dovolenka

Naplánujte si letnú dovolenku: snívajte mimo chladného obdobia s týmito destináciami na dlhé vzdialenosti!

Naplánujte si letnú dovolenku a navštívte ostrov Južná Amerika

Či už ide o cestu autom cez Namibijské prírodné parky, dovolenku na pláži v karibskom regióne alebo plavbu do Južnej Ameriky, diaľkový výlet je vždy vzrušujúci. V každom prípade, ak niekto opustí známe územie Európy, aby zažil dobrodružstvo v cudzích krajinách, príprava hrá rozhodujúcu úlohu. Dáme vám pár užitočných tipov, ako si naplánovať perfektnú letnú dovolenku krok za krokom. Na bezproblémový príchod a odchod musíte urobiť veľa vopred. Povieme vám tiež, ktoré destinácie na cesty sú obzvlášť vhodné na letnú dovolenku – snívajte o chladnom období!

Naplánujte si letnú dovolenku snov – snívajte o destináciách na dlhé vzdialenosti pre celú rodinu

Naplánujte si letnú dovolenku a navštívte cestovný čas v Afrike

Vydajte sa teraz na virtuálnu cestu do ďalekých krajín. Tu prídu najzaujímavejšie Letné destinácie na prvý pohľad:

1. Diaľková destinácia Afrika:

Namíbia je tradične jednou z najobľúbenejších destinácií na dlhé vzdialenosti. Z dobrého dôvodu, pretože krajina má krátke obdobie dažďov. Najlepší čas na návštevu Namíbie je od mája do augusta – keď sa denné teploty pohybujú medzi 22 a 25 stupňami, večer sa ochladí o niekoľko stupňov. Ideálne na návštevu parkov s bohatou prírodou alebo na prechádzku najvyššou púšťou na svete.

Južná Afrika je po celom svete známa ako Krugerov národný park. Turisti tam môžu sledovať slony, levy a žirafy a zažiť úchvatnú krajinu Mysu dobrej nádeje. Prechádzky po pláži na pobreží Indického alebo Atlantického oceánu robia vašu dovolenku perfektnou.

2. Diaľková destinácia Ázia:

Tipy na plánovanie letnej dovolenky pri výbere nápadov na destinácie

Indonézia. Ak si chcete prvýkrát naplánovať letnú dovolenku v Ázii, určite by ste mali navštíviť prázdninový raj Indonézia. Čakajú na vás nádherné pláže, nádherné chrámy a veľa dobrodružstiev. Indonézia je ideálna aj ako dovolenka na pláži pre rodiny s malými deťmi.

Singapur ponúka nielen nekonečné nákupné možnosti, ale aj množstvo príležitostí na relaxáciu v zelenej oáze. Považuje sa za bezpečnú destináciu cestovania, ktorá je obzvlášť atraktívna pre jednotlivcov. Teploty v letných mesiacoch sú 31 stupňov, ale v tomto období takmer neprší.

3. Diaľková destinácia Latinská Amerika:

Naplánujte si letnú dovolenku Spoznajte Brazíliu

Ak chcete zažiť čistú radosť, mali by ste si vybrať Brazíliu. Keďže je krajina obrovská, v jednotlivých regiónoch sú obdobia dažďov. V zásade však môžete väčšinu miest a oblastí navštíviť po celý rok.

Plánovanie letnej dovolenky: Všetko závisí od dobrej prípravy

Tipy na plánovanie letných prázdnin nápady na cesty na dlhé vzdialenosti rodina

Ak je cieľ už stanovený, môžete si naplánovať letnú dovolenku. Tu sú najdôležitejšie otázky, ktoré si musíte pred odchodom absolútne ujasniť. Na základe jednotlivých bodov môžete vytvoriť šekový alebo baliaci zoznam.

  • Pri rezervácii si uzatvorte cestovné poistenie.
  • Vopred si ujasnite všetky detaily ohľadom rezervovanej izby.
  • Očkovacia ochrana pre dospelých a deti. Požiadajte svojho lekára o všetky záznamy o očkovaní, aby vám poradil s akýmikoľvek potrebnými posilneniami štandardného očkovania. Podľa toho, kam presne idete, môžete zavolať aj odborníka na tropickú medicínu. Môže vám odporučiť ďalšie očkovanie a dať vám zoznam potrebných liekov (napríklad proti malárii).
  • Lekárnička by vo vašej batožine rozhodne nemala chýbať. Prvá vec vo vnútri sú lieky, na ktoré sa členovia rodiny spoliehajú v každodennom živote. Okrem toho sa opýtajte svojho lekára alebo lekárnika na vhodné lieky na kinetózu, bolesti svalov, horúčku, modriny, žalúdočné problémy, bolesti uší a očné infekcie. V lekárničke by tiež nemali chýbať určité obväzy.

Naplánujte si letnú dovolenku Objavujte cestovateľské destinácie

  • Nájdite pasy všetkých rodinných príslušníkov a overte si, či sú platné najmenej 6 mesiacov po dátume príchodu. Vopred sa informujte, či budete potrebovať víza. Môžete ho nechať vystaviť na mieste alebo ho musíte dať uviesť do prevádzky v Nemecku. Zistite, či malí potrebujú občiansky preukaz alebo nie.
  • Zmeňte peniaze, aby ste mohli pokryť hraničné poplatky a cestovné náklady do hotela.
  • Požiadajte o kreditnú kartu a pre istotu majte vždy pri sebe niekoľko cestovných šekov. Vopred si zistite adresu svojej miestnej banky. Zapíšte si najdôležitejšie kontaktné údaje – vrátane telefónneho čísla, na ktoré je potrebné zavolať, aby ste v prípade krádeže kreditnej karty zablokovali.
  • Poznamenajte si kontaktné údaje nemeckých diplomatických misií v zahraničí, kam môžete zavolať, ak potrebujete pomoc alebo máte otázky.

Plánovanie letnej dovolenky tipy pre nápady celej rodiny