Bývať

Užitočné tipy pre domácnosť na čistenie jednoduchými výrobkami

tipy na domácnosť na čistenie domu-bytu-upratovanie-nápady

Aj keď v pravidelných intervaloch upratujete domácnosť, v istom momente sú veľmi ľahké škvrny, ktoré sa len tak nedostanete a z ktorých môžete byť úplne zúfalí. Predtým, ako odhodíte svoj milovaný koberec, panvicu alebo matrac do odpadu, prečítajte si najskôr 20. Tipy pre domácnosť na čistenie Najbežnejšie výrobky sa často nazývajú záchranou, pokiaľ ide o úspešné a dôkladné vyčistenie zariadenia a všetkého okolo neho.

1. Tipy domácnosti na čistenie – mastné dvere skrinky

tipy pre domácnosť-čistenie-skriňa-odstraňovanie-nečistôt-držadiel-zubná kefka

Časom sa na skriniach a najmä v oblasti držadiel môže hromadiť špina, ktorá nemusí byť na prvý pohľad badateľná. Tejto špiny sa môžete ľahko zbaviť pomocou tipov na čistenie domácnosti kombináciou bežných predmetov pre domácnosť. Zmiešajte rastlinný olej a sódu bikarbónu v pomere 1: 2 a aplikujte zázračnú kúru starou zubnou kefkou.

2. Tipy pre domácnosť na čistenie – Vyčistite koberec

tipy na domácnosť-čistenie-peroxid vodíka-mydlo-užitočný-recept

Peroxid vodíka má silne reaktívny účinok, a preto sa používa nielen na dezinfekciu, ale aj na čistenie. Je to dôležitá súčasť našich tipov na čistenie domácnosti. V kombinácii s trochou mydla alebo prostriedku na umývanie riadu dokáže výrobok pri upratovaní vášho domova zázraky. Môžete tiež pridať sódu bikarbónu. Získate nádherný čistič škvŕn na koberec a dokonca aj na matrac. Nastriekajte na dobrý kus, nechajte uschnúť a potom vysajte sódu bikarbónu (ak ste použili sódu bikarbónu).

3. Vyčistite doštičku

tipy pre domácnosť-čistenie-doska na krájanie-drevo-citrón-soľ

V dôsledku drsného povrchu sa na reznej doske časom nahromadí zápach. Tekutiny tam môžu preniknúť a v určitom okamihu sa s nimi už nedá tak ľahko bojovať špongiou a mydlom. Zaoberajte sa aj touto témou, kde už zbierate tipy na čistenie pre domácnosť. Namiesto toho dosku dobre potrieme citrónom. Potom dosku na krájanie posypeme soľou a znova ju potrieme citrónom. Nakoniec ju umyte a vaša doska je ako nová!

4. Odvápnite sprchovú hlavicu

tipy pre domácnosť-čistenie-kúpeľňa-sprcha, odstraňovač vodného kameňa-ocot-plastové vrecká

Vápenatý vodný kameň časom spôsobuje upchatie drobných otvorov v sprchovej hlavici a striekanie vody všetkými smermi. Ak ale nechcete hneď kupovať nový, môžete pri upratovaní bytu jednoducho použiť tento príklad tipov pre domácnosť na upratovanie: Roztok octu a vody (1: 1) vložte do igelitového vrecka a zviažte okolo sprchovej hlavice, aby bola vo vode. Nechajte pôsobiť 15 až 20 minút, vyberte vrecko a nechajte vodu krátko stiecť.

5. Upchaté odtokové potrubie

tipy pre domácnosť na čistenie odtoku-čistenie-jednoduchý-sóda-ocot

Pravdepodobne ste si už všimli, že sóda bikarbóna a ocot patria medzi najobľúbenejšie čistiace prostriedky a často sú súčasťou tipov na čistenie domácnosti. Tento úžasný tím je tiež ideálny pre odtokovú rúrku. Do potrubia najskôr nalejte horúcu vodu a potom 1/2 šálky sódy bikarbóny. Nakoniec je tu roztok jednej šálky horúcej vody a jednej šálky octu. Nechajte všetko pôsobiť trochu dlhšie a minútu opláchnite teplou vodou z vodovodu.

6. Vyčistite dvere sprchy

tipy na domácnosť-čistenie-sprcha-dvere-električky-diy-návod

Koľaje, v ktorých vedú posuvné dvere, rýchlo zbierajú nečistoty a sú tiež ťažko dostupné. Vyžadujú sa užitočné rady pre čistenie domácnosti. Pri ďalšom čistení kúpeľne ich už môžete riešiť. Nechajte kuchynský papier namočený v octe a napchajte ho do koľajničiek dverí sprchy, kde by mal sedieť 30 minút. Odstráňte ich a vydrhnite zubnou kefkou.

7. Zapáchajúci matrac

tipy na domácnosť na čistenie vysávača na matrace bez sódy a sódy

Je normálne, že matrac v určitom okamihu prestane voňať ako nový. Koniec koncov, trávime na tom asi 1/3 každého dňa. Mali by ste jej však tiež každú chvíľu venovať určitú pozornosť. Chcete vhodné tipy na čistenie domácnosti? Žiaden problém! Na odstránenie nepríjemného zápachu potrebujete 500 g sódy bikarbóny. K tomu pridajte niekoľko kvapiek akéhokoľvek esenciálneho oleja. Túto zmes nastriekajte na matrac a votrite ju. Nechajte hodinu pôsobiť. Vysajte sódu bikarbónu z matraca.

8. Škvrny na pohovke z mikrovlákna

tipy pre domácnosť-čistenie-alkoholová pohovka-gauč-kefa-škvrny

Pokiaľ ide o upratovanie bytu, alkohol je ďalším obľúbeným prostriedkom. Stačí stačiť alkohol (Spiritus aetylicus), aby ste z jemnej mikrovláknovej tkaniny, na ktorej tak vyniknú, vyhnali otravné škvrny. Gauč navlhčite v alkohole a dobre ho votrite štetcom. Alkohol sa časom sám odparí a zanechá povrch bez škvŕn. Nasledujú ďalšie tipy na čistenie domácnosti:

9. DIY stierač na podlahu

tipy pre domácnosť na čistenie mop-ponožka-mikrovlákno-stierka-nápad

Používate pri upratovaní bytu aj podlahový mop, ale už vás unavuje nákup nových poťahov na mop? Ani nemusíš! Ušetrite peniaze so správnymi tipmi na čistenie domácnosti. Perfektné sú aj staré ponožky z mikrovlákna, ktoré aj tak nebudete nosiť. Všitá guma tiež zaistí, že ponožky pevne sadnú na mop a nekĺžu.

10. Očistite topánky

tipy na domácnosť-čistenie-biela-podrážka-topánky-odlakovač-nástroje

Biele podrážky topánok sú pekné, ale aj dosť otravné. Len čo si s radosťou prvýkrát obúvate nové topánky, začnú žltnúť a špiniť sa. Tam, kde bežné mydlo a voda nepomáhajú, môže byť vašim záchrancom odlakovač. Jednoducho dajte odstraňovač na handru a vydrhnite bielu podrážku. Aké jednoduché sú niektoré tipy na čistenie domácnosti, nie??

11. Tipy pre domácnosť na čistenie – Odstráňte prach zo žalúzií

tipy pre domácnosť-čistenie-rolety-kliešte-prachovka-dezinfekcia

Čistenie každej jednej lamely žalúzie je skutočne nepríjemné. Krútia sa a ohýbajú a aby toho nebolo málo, žalúzie sa neustále kývajú tam a späť. Máme pre vás tipy na čistenie domácnosti, pri ktorých sa budete klepať po čele ako „Prečo som si to sám nemyslel?“. Vezmite grilovacie kliešte a oba úchopové povrchy omotajte prachovkou. Nastriekajte vnútro dezinfekčným sprejom a svojho vnútorného čistiaceho čerta môžete poslať na misiu.

12. faucety v kúpeľni a kuchyni

tipy pre domácnosť-čistenie-drez-tvarovky-drez-kov

Škvrny od vodného kameňa na armatúrach sa dajú úžasne odstrániť citrónovou šťavou. Nie je to také agresívne ako tipy pre domácnosť na čistenie octom. Výsledkom sú lesklé kovové povrchy. Postriekajte tvarovky a utrite dosucha mäkkou handričkou.

13. Nechajte žiariť pomalý hrniec

tipy pre domácnosť-čistenie-pomalý sporák-hrniec-kov-čisté-varenie

Pretože sa pomalý hrniec používa veľmi často, nie je divu, že v priebehu času vyzerá inak ako chutne. Môžete to oprášiť jednoduchým trikom. Zaobstarajte si čistič na rúry. Uistite sa, že je tiež kompatibilný s hliníkom! Pomalý sporák dobre postriekajte čističom. Vykonajte to vonku, aby ste nevdychovali plyny. Nechajte čistič niekoľko hodín pôsobiť a potom ho dobre opláchnite. Niekedy sú čistiace prostriedky dostupné na trhu vhodné aj pre tipy na čistenie domácnosti.

14. Vyčistite steny

tipy pre domácnosť-čistenie-steny-čistenie-podlahy-stierače-gumové-rukavice-správne

Aj keď na to len málokedy myslíte, steny tiež potrebujú z času na čas dôkladné čistenie. Zhromažďuje sa na nich totiž prach, špina a iné usadeniny, ktoré okrem iného spôsobujú nepríjemné pachy. Potrebujete podlahový mop a nový kryt mopu, najlepšie z mikrovlákna. Do vedra dajte čpavok, čistič na podlahy s príjemnou vôňou a Meister Proper. Utierajte ním steny a vetrajte, aby všetko mohlo dobre vyschnúť.

15. Vyčistite umývačku riadu

tipy pre domácnosť-čistenie-umývačka riadu-základné čistenie-ocot-sóda-kuchyňa

Umývačku riadu by ste mali aspoň raz za mesiac poriadne vyčistiť, aby dokázala poriadne umyť aj riad. Ak chcete tipy na čistenie domácnosti pre tohto šikovného pomocníka, vyskúšajte nasledujúce: Vyberte spodnú mriežku z umývačky riadu a podlahu postriekajte octom. Dobre utrite suchou handričkou. Vložte mriežku späť a do umývačky riadu vložte pohár octu. Potom pridajte pohár sódy bikarbóny a podľa potreby niekoľko kvapiek citrónového esenciálneho oleja. Vykonajte rýchle pranie.

16. Vyčistite mriežku v rúre

tipy pre domácnosť-čistenie-rúra-hrdza-glazúra-čistiaci prostriedok-ocot

Každý vie, aké to môže byť nervy drásavé, aby rošt svietil z rúry. A opäť sa dostávame k tipom na čistenie domácnosti, ktoré kombinujú sódu bikarbónu a ocot. Touto zmesou potrite rošt pomocou škrabky na hrnce a vychutnajte si doplnok, ktorý vyzerá ako nový.

17. Vyrobte si čistič injektážnej malty sami

tipy pre domácnosť-čistenie-spoje-biely-kúpeľ-kúpeľ-čistý

Kĺby sú nepochybne slabou stránkou kúpeľne, pokiaľ ide o čistotu. Zhromažďuje sa v nich špina a žltnú. Existujú však tipy na čistenie domácnosti, ktoré používajú domáce čistiace prostriedky. Zmiešajte 1/2 šálky sódy bikarbóny s 1/4 šálky peroxidu vodíka a 1 čajovou lyžičkou tekutého mydla. Teraz môžete v kúpeľni ľahko vyčistiť všetky špinavé rohy a hrany.

18. Nechajte plynový sporák svietiť

tipy pre domácnosť-čistenie-plynový-sporák-spálený-na-vrch-čpavok

Každý, kto varí na plyne, vie, aké nepohodlné je čistenie nástavcov. Ale aj tu existujú užitočné tipy na čistenie domácnosti. Vložte trochu amoniaku do plastového vrecka, ktoré môžete uzavrieť. Vložte eseje a nechajte ich pracovať cez noc. Ráno budete zaručene ohromení!

19. Hrdzavá železná panvica

tipy pre domácnosť-čistenie-žehlička-panvica-rošt-zemiaková soľ

Máte starú železnú panvicu, ktorú nechcete darovať a hľadáte tipy na domácnosť na čistenie? Posypte ich veľkým množstvom soli. Veľký zemiak prekrojte na polovicu a začnite ním drhnúť slanú panvicu. Tým sa odstráni hrdza. Opláchnite ich a dobre osušte. Voda sa môže dobre odparovať aj na pripojenej varnej platni. Ak je suchý, potrite ho rastlinným olejom, panvicu utrite kuchynským papierom a nechajte ho na doske na miernom ohni pôsobiť pol hodiny..

20. Vyčistite úzke medzery

tipy pre domácnosť-čistenie-vákuový-stĺpik-rámy okien-toaletný papier-kotúč

V štrbinách, ako je napríklad okenný rám, sa zhromažďuje prach, na ktorý sa plastová časť vysávača nedostane, pretože je jednoducho príliš široký. Z toaletnej rolky môžete urobiť predĺženie tak, že ju zatlačíte tak, aby sa zmestila do príslušného stĺpca.