Bývať

Trendy v bytovom dome 2021: Na tieto trendy sa môžete tešiť budúci rok!

Či už je to malý mestský byt alebo vidiecky vidiecky dom – všetci snívame o svojom vlastnom dome. Náš vlastný domov je niečo veľmi zvláštne – miesto, kde zostaneme mnoho rokov a zbierame nádherné chvíle. V závislosti od typu stavby sa odhadovaná životnosť domu pohybuje od 70 do 100 rokov. Rovnako ako pri trendoch v zariaďovaní, tak aj vo všetkých ostatných oblastiach existujú aj v stavebníctve každý rok rôzne trendy. A tesne pred prelomom roka sme sa stali múdrymi a povedali sme vám, kam smeruje nová výstavba domov a aké sú najnovšie trendy v stavbe domov v roku 2021.

Trendy v oblasti bytových domov 2021 Trendom je výstavba zelených domov

Rozhodnutie, v akom prostredí sa cítime najpohodlnejšie a ktorý typ stavby nás najviac osloví, je najdôležitejším bodom pri kúpe domu. Ale napriek tomu nezaškodí dozvedieť sa o najnovších trendoch. Keďže obytný priestor je čoraz vzácnejší a drahší, najmä vo veľkých mestách, nie je prekvapením, že sa architekti a stavitelia v budúcom roku budú spoliehať na praktickejšie riešenia. Napriek tomu, že takzvané malé domčeky sú v mestských oblastiach stále obľúbenejšie, majú obmedzený priestor, a sú preto vhodnejšie pre jednotlivcov alebo mladé páry. Ale ak dávate prednosť tomu, aby ste žili pod jednou strechou s celou rodinou alebo máte niekoľko detí, tak tu jedno je Obytný dom presne pre teba!

Trendy v oblasti bytovej výstavby 2020: Udržateľné stavby sú stále veľmi obľúbené

Slnečná sústava pre domácnosť Výhody trendov stavby domu 2021

Udržateľnosť a environmentálne povedomie sú na dennom poriadku – aj pokiaľ ide o budovanie. Už mnoho rokov si stále viac ľudí vyberá energeticky efektívne domy a to sa nezmení ani v roku 2021. V skutočnosti pre viac ako 82% Nemcov hrá ochrana životného prostredia rozhodujúcu úlohu pri stavbe domov alebo ich obnove. Dlhá životnosť, používanie ekologických stavebných materiálov a vysoká energetická účinnosť – to sú najdôležitejšie aspekty trvalo udržateľnej výstavby domov. Stavebné materiály sú považované za ekologické, ak sú ľahko recyklovateľné, trvanlivé a majú nízky obsah znečisťujúcich látok. Inštalácia solárneho systému by bola napríklad vynikajúcim spôsobom, ako si vyrobiť elektrinu sami a ohriať vodu a zároveň urobiť niečo dobré pre prírodu.

Moderné bývanie: Trendy v budovaní inteligentných domov v roku 2021

Trendy v bytovom dome Smart Home 2021, čo to je

Technológie sú dôležitou súčasťou nášho každodenného života a rozhodne nám uľahčujú život. Okrem témy trvalej udržateľnosti a energetickej účinnosti sú inteligentné domy stále dôležitejšie, a preto sú jedným z najväčších trendov v oblasti stavania rodinných domov v roku 2021. Rôzne zariadenia a systémy sú navzájom prepojené a je ich možné individuálne ovládať z počítač a na cestách prostredníctvom aplikácie s mobilným telefónom. Chladnička vám pošle správu, akonáhle budú všetky vajíčka preč alebo sa svetlá automaticky zhasnú, keď opustíte miestnosť – to nie je vzdialená vízia budúcnosti, ale realita. Je pravda, že inštalácia systému je na začiatku drahá investícia, ale náklady sa časom vrátia.

Moderné a praktické: bungalovy sú tiež jedným z najobľúbenejších trendov bytovej výstavby v roku 2021

Bungalov pre bývanie výhody Stavba domu trendy 2021

Bungalovy, kedysi známe ako jednoduché prázdninové domy, sú medzi staviteľmi stále obľúbenejšie. Bungalov je plochý rodinný dom so všetkými izbami na jednej úrovni. Vďaka prístupu na úroveň si môžete ušetriť všetky vzostupy a pády po schodoch a pritom si užívať výhody vlastného domu. Pretože sa do všetkých izieb dostanete bez plynule, sú bungalovy obzvlášť výhodné pre starších a zdravotne postihnutých ľudí a mladé rodiny s malými deťmi. Je však dôležité spomenúť, že bungalov potrebuje väčší pôdorys ako klasický dom s niekoľkými poschodiami. Vyššie náklady na nehnuteľnosť sú kompenzované relatívne jednoduchšou stavbou domu.

Veľké okná a sklenené steny pre viac denného svetla

Sklenené fasády domov Tipy na trendy v stavbe domov

Všetci vieme, že denné svetlo je v mnohých ohľadoch dobré pre naše blaho a zdravie. Malé okná a tmavé miestnosti sú minulosťou – trendy stavby domu na rok 2021 budú sprevádzať obrovské sklenené plochy. Veľké predné okná a sklenené steny sú vynikajúcim spôsobom, ako vniesť viac slnka do vášho domu a kedykoľvek si vychutnať nádherný panoramatický výhľad. Aby ste sa v lete chránili pred prehriatím a vyhli sa zvedavým očiam susedov, rozhodne by ste mali investovať do ochrany pred slnkom. Je tiež dôležité poznamenať, že viac okien znamená viac čistiacich prác. A tam, kde sa voľný čas stáva čoraz vzácnejšou komoditou, ho pravdepodobne nechcete strácať čistením.

trendy moderných bytových domov montované domy čo hľadať