Bývať

Rozdelenie veľkej miestnosti – akými prostriedkami je to možné?

veľkoplošná predelka-kamenná stena-krb-obývačka-trám

Otvorené obytné priestory sú stále obľúbenejšie a sú prvou voľbou pri stavbe vlastného domu. Niet divu! Vzniká tak veľká a priestranná plocha, ktorá je veľmi prínosná aj zo sociálneho hľadiska. Kým varíte, môžete sa rozprávať s ostatnými, ktorí relaxujú na pohovke, a keď ich navštívite, nemusíte neustále prerušovať rozhovory, aby ste z vedľajšej miestnosti niečo dostali. Ale ak stále chcete vizuálne rozdelenie obytných oblastí, dá sa to dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Zatiaľ čo niektoré je možné realizovať bez väčších stavebných prác, iné sú vhodné, ak práve plánujete nový dom. V tomto článku vám ukážeme, ako použiť rôzne prvky a nápady na vytvorenie súboru rozdeliť veľký priestor môcť. Či už ide o rozdeľovače miestností, návrhy stropov alebo rôzne podlahové krytiny – varianty sú rozmanité.

Rozdelenie veľkej miestnosti – prečo je otvorený obytný priestor taký obľúbený?

veľké miestnosti rozdeľujú tipy na otvorený obývací priestor-nápady-dizajn

Už sme spomenuli niekoľko dôvodov: Neustále vás vytrhávajú konverzácie, pretože musíte rýchlo ísť do druhej miestnosti. Zvlášť malé byty a domy pôsobia týmto spôsobom oveľa priestrannejšie. Ak by bola kuchyňa oddelená stenami, výsledkom by bol pravdepodobne jeden a nepraktický a stiesnený priestor. Ak teda musíte celkovo šetriť na obytnom priestore, je najlepšie rozhodnúť sa pre otvorenú obývaciu izbu s obývacou izbou, kuchyňou a jedálenským kútom. V nasledujúcom texte zistíte, ako môžete rozdeliť túto veľkú miestnosť:

Rozdelte veľkú miestnosť v novej budove

veľká miestnosť rozdeliť podstavec-schod-kuchyňa-biela-minimalistická

Existujú vizuálne veľmi zaujímavé varianty, pomocou ktorých môžete rozdeliť veľkú miestnosť, ale ktoré je ťažšie alebo dokonca nemožné implementovať v dokončenom dome alebo byte, a preto sú vhodnejšie pre nové budovy. Patrí sem okrem iného aj tento variant, v ktorom sú jednoducho navrhnuté rôzne výšky podláh. Nemali by byť zvolené viac ako dve úrovne rozdielu. V opačnom prípade bude nastupovanie a vystupovanie nepohodlnejšie a budete musieť myslieť na zábradlie, ktoré by v strede otvoreného priestoru bolo nepríjemné..

Vyvýšená kuchyňa

veľká predelka miestnosti minimalistická-kuchyňa-jedálenský kút-hnedá farba na stenu

Vyššiu plochu, s ktorou rozdelíte veľkú miestnosť, by ste mali najlepšie naplánovať pre kuchyňu, pretože nižšie položené sedacie súpravy pôsobia veľmi útulne a príjemne. Pre kuchyňu, ktorú môžete vidieť vyššie, boli zvolené iba dve úrovne, ktoré sú úplne dostačujúce. Na dvoch otvorených stranách je jedálenský kút a priestor na posedenie s pohovkou.

Rozdelenie miestnosti na strop

veľká miestnosť-predel-vysoký-strop-obývačka-stena-panel-oranžovo-vysoký lesk

Tento variant je vhodný aj pre novostavby. Pre rôzne oblasti sa jednoducho používajú rôzne výšky stropov. Samozrejme, týmto spôsobom môžete izbu aj opticky rozdeliť v hotovom dome alebo byte navrhnutím zaveseného stropu. Nemali by ste však zabúdať, že pri tom prídete o výšku miestnosti. Preto je najlepšie to naplánovať pred stavbou. Vysoký strop vytvára obzvlášť priestranný otvorený obývací priestor a je veľmi vhodný, ak chcete veľkú miestnosť opticky rozdeliť. Izba vyzerá veľmi atraktívne, najmä v kombinácii s veľkými prednými oknami.

Vysoký strop do obývačky

veľkoplošná podskupina-stropný dizajn-obývacia stena-šedo-oranžová

Najlepšie je spojiť myšlienku so stropom s druhým poschodím. Preto je to najlepšie pre nový domov, kde chcete rozdeliť veľkú miestnosť. Pozrite sa na skvelý príklad vyššie. Kuchyňa sa nachádza na druhom poschodí. Obývacia časť zasa siaha až po strop, vyzerá priateľsky a moderne. Veľké okná distribuujú dostatok svetla do priestoru na sedenie aj do kuchyne. Kuchyňa vyzerá útulnejšie vďaka nižšiemu stropu, zatiaľ čo priestor na posedenie je príjemný, moderný a elegantný.

Steny s polovičnou výškou ako delenie

Veľkopriestorové-rozdeľujúce-myšlienka-polovičná výška-stena-integrovaný-krb-svetlé zariadenie

Alternatívou k celým stenám sú steny polovičnej výšky, ktoré sú perfektné, ak chcete rozdeliť veľkú miestnosť. Vizuálne rozdeľujú miestnosť a môžu byť tiež veľmi užitočné. Na jednej strane ponúkajú možnosť umiestnenia rôznych kusov nábytku, ako sú pohovky, príborníky, odkladacie stolíky, nízke dosky a podobne. Na druhej strane do neho môžu byť integrované aj police alebo dokonca krb, ktorý môže byť navrhnutý z dvoch strán.

Dizajn otvoreného obytného priestoru

veľkopriestorová priečka-polovičná výška-stena-krb-sedenie-plocha-rustikálne-trámy

Takéto steny s polovičnou výškou je možné naplánovať pre novú budovu alebo pridať neskôr bez toho, aby vyžadovali komplikované a komplikované stavebné práce. Obytný priestor vyššie používa takéto dizajnové prvky. Jedna zo stien slúži ako zadná stena pohovky a má priehradku na palivové drevo. Ďalšia stena polovičnej výšky obsahuje krb. Steny rámujú sedaciu časť a vizuálne ju oddeľujú od zvyšku miestnosti. Jeho otvorený charakter nie je narušený, ale skôr podčiarknutý.

Rozdeľte veľkú miestnosť rôznymi podlahovými krytinami

veľkopriestorová deliaca podlaha-nápad-dlažba-laminát-kuchyňa

Vizuálne menej nápadné, ale je tiež veľmi pôsobivé navrhnúť rôzne obytné oblasti s rôznymi podlahovými krytinami. Túto myšlienku, pomocou ktorej môžete rozdeliť veľkú miestnosť, je možné použiť aj spätne. Máte tu dve možnosti: Buď položíte dve alebo viac úplne odlišných krytín, akými sú laminát a dlažba alebo dlažba a koberec, alebo si vyberiete jeden a ten istý typ podlahy v rôznych farbách. Kým v kuchyni je najlepšia dlažba, koberec v sede vyzerá najlepšie.

Deliaci koberec

veľká izba-predel-laminát-podlaha-koberec-obývačka-moderná

Koberec je možné použiť aj vtedy, ak má celá obývacia izba rovnakú podlahovú krytinu a napriek tomu chcete priestor na sedenie vizuálne ohraničiť bez zmeny podlahovej krytiny. Dobrý príklad toho vidíte vyššie. Kým celá obývacia izba bola vybavená laminátom, salónik má vlastný priestor s pomocou koberca. Všetky tri oblasti (posedenie a jedálenský kút a kuchyňu) môžete tiež rozdeliť na rôzne podlahové krytiny. Takýmto spôsobom môžete rozdeliť veľkú miestnosť podľa vlastného vkusu.

Maľujte steny inak

Veľkoplošná predelka vápno-zelená-kuchyňa-stena-inšpirácia

Princíp je u farby na stenu rovnaký ako pri podlahovej krytine. Ale tu stačí použiť steny na rozdelenie obytného priestoru na rôzne oblasti. Je to dobrá voľba, ak sa vám zdajú biele steny príliš sterilné a chcete ich vymaľovať tak či onak. Túto myšlienku je možné použiť aj udržateľne, ak chcete rozdeliť veľkú izbu v byte alebo si kúpiť dokončený dom. Je dôležité, aby všetky farby k sebe dobre ladili. Je preto výhodné použiť rôzne odtiene jednej farby. To vytvára harmóniu a útulnú atmosféru.

Rozdeľte obytné oblasti podľa farieb

Veľkokapacitná predel-stena-dizajn-farba-modro-sivá

Táto farebná schéma je veľmi zaujímavá. Kombinovali sa biele a sivé farby, pričom najmä prechod vyzerá veľmi atraktívne. Takúto myšlienku je možné realizovať určitou rekonštrukciou a rozdeliť tak veľkú miestnosť. Väčšinou sa používa sadrokartón. Takýmto spôsobom môžete navrhnúť aj zaujímavé tvary a praktické vstavané police, ktoré si prídu na svoje s inou farbou steny.

Používajte nábytok

veľkoplošná deliaca miestnosť-delič-polička-klasika-monochromatická

Keď človek chce rozdeliť veľkú miestnosť, veľmi často sa jednoducho používajú rôzne kusy nábytku. Na tento účel sa veľmi často používajú regály, ktoré na jednej strane ponúkajú úložný priestor, ale na druhej strane vďaka svojmu otvorenému dizajnu priestor opticky neobmedzujú. Na tento účel však možno použiť aj pohovku. Ak ste fanúšikom rastlín, sú to tiež dobré možnosti, pomocou ktorých môžete vniesť prírodu do domu a zároveň oživiť obytný priestor..

Gauč ako rozdeľovač miestností

rozdeľovač na veľké miestnosti-deliace-otvorené-obývačky-zariadenie-sedačky

Hore môžete vidieť obývaciu izbu, kde pohovka slúži ako rozdeľovač miestností. Je to rohová sedačka, ktorá stojí voľne v sede a týmto spôsobom oddeľuje obývačku od jedálenského kúta a zároveň kuchyne. Pohovka má na svojej zadnej strane integrovanú policu, ktorú je možné tiež nastaviť samostatne. Sami rozhodnete, či má byť polica rovnako vysoká ako pohovka, alebo ako vyššie, ako strop.