Bývať

Nákup nehnuteľnosti – kedy sa investícia oplatí?

Snívate o vlastných štyroch stenách, už si v mysli balíte pohyblivé boxy a zariaďujete obývačku, kuchyňu, kúpeľňu a ďalšie miestnosti? Vlastniť nehnuteľnosť pre mnohých znamená, že sa im splnia sny. Stavba domu, zasadenie stromu a narodenie dieťaťa – áno, tento konzervatívny vzor zažíva v týchto dňoch skutočnú renesanciu. Je však skutočne vždy vhodné zaobstarať si alebo kúpiť vlastnú nehnuteľnosť? Nie je niekedy lepšie odložiť sen a čakať? V dnešnom článku si povieme, kedy si kúpiť nehnuteľnosť a kedy sa do nej neoplatí investovať.

Nákup alebo prenájom nehnuteľnosti: To hovorí za vás ako budúceho majiteľa nehnuteľnosti

Tipy na nákup nehnuteľnosti a bývanie tam

Okrem emocionálnych aspektov, ktoré prináša kúpa nehnuteľnosti, sú rozhodujúce aj faktické skutočnosti. Vynára sa otázka, či je to finančne uskutočniteľné a skutočne rozumné?

Potrebujem doma wellness oázu a koľko izieb je k dispozícii? Predtým, ako sa dostaneme k podrobným otázkam možnej vysnívanej nehnuteľnosti, sa zameriame na najdôležitejšiu otázku: Má nákup pre mňa / nás zmysel alebo nie? Vlastníctvo nehnuteľnosti je v zásade vždy dobrou a bezpečnou investičnou príležitosťou. Nehnuteľnosť je obzvlášť vhodná ako dôchodok. Často to však znamená: zaťať zuby a ušetriť, pretože ceny nehnuteľností v posledných rokoch najmä v metropolitných oblastiach výrazne vzrástli. Každý, kto usilovne porovnáva ceny nehnuteľností pred kúpou premiestnenie uvedomil si, možno môže získať svoj vlastný vysnívaný dom za rozumnú cenu.

Nákup nehnuteľnosti – to tiež hovorí o sne byť majiteľom nehnuteľnosti

Oslobodenie od dane je zásadným bodom v prospech kúpy nehnuteľnosti. Patrí sem sloboda prenájmu v starobe, pretože dôchodcovia z tejto dávky nemusia platiť dane. Namiesto toho je možné dokonca požiadať o zníženie dane, napríklad pokiaľ ide o náklady na obnovu alebo iné opatrenia údržby.

Nepohrdne sa ani nárastom hodnoty majetku, pretože ceny na realitnom trhu rýchlo rastú. Ak vlastníte svoj vlastný dom, môžete ho neskôr predať so ziskom alebo ho dokonca odkázať svojim deťom / vnúčatám. Namiesto toho, aby ste videli peniaze v vkladnej knižke, je investícia do konkrétneho zlata často lepšia, pretože výnosy sú v porovnaní so súčasnými výnosmi klasických investičných príležitostí výrazne vyššie..

Kvalita života vo vašich vlastných štyroch stenách – na nezaplatenie

Nehnuteľnosť kúpiť alebo postaviť nový dom

Ďalší bod, za ktorý sa nedá zaplatiť peniazmi: pocit, ktorý prináša váš vlastný majetok. Ponúka nielen individuálnu a flexibilnú voľnosť pri navrhovaní interiéru alebo exteriéru. Nie, to tiež symbolizuje nezávislosť a bezpečnosť, pretože koniec koncov, neexistuje žiadny prenajímateľ, ktorý by si mohol robiť nároky alebo komu by musel niesť zodpovednosť. V najlepšom prípade tiež nežijú žiadni susedia nad vami ani pod vami o znečistení hlukom alebo sa sťažovať na iné veci.

Kúpte si nehnuteľnosť: zaistite granty a splňte si sen o nehnuteľnostiach

Kúpa nehnuteľnosti a plánovanie sťahovania mladého páru

Sen o vlastnom majetku nemusí byť vždy zvládnutý sám. Federálna vláda prijíma napríklad mladé rodiny alebo kupujúcich nehnuteľností, ktorí chcú zrekonštruovať existujúcu nehnuteľnosť z energetického hľadiska., nespočetné možnosti financovania prostredníctvom KfW alebo iných projektov financovania.

Nákup alebo prenájom nehnuteľnosti: To hovorí proti vám ako budúcemu majiteľovi nehnuteľnosti

Tipy na nákup nehnuteľnosti, klady a zápory

Kúpu nehnuteľnosti je potrebné dobre zvážiť, pretože v konečnom dôsledku to znamená aj dlhodobý záväzok voči domu, pozemku a možno aj zmluvu o financovaní. Predtým, ako skutočne dôjde k nákupu nehnuteľnosti na základe financovania, mala by sa objasniť otázka príjmu. Realismus je názov hry namiesto dúhových farieb na výplatnej páske. Ktorý dom si môžem skutočne dovoliť bez toho, aby som musel akceptovať obrovské škrty v mojom predchádzajúcom životnom štýle?

Pri určovaní mesačnej záťaže je potrebné vziať do úvahy aj to, že by mohla prísť o časť príjmu (napríklad z dôvodu choroby, tehotenstva alebo iných dôvodov). Aj v takejto situácii by mala byť miera realizácie financovania realizovateľná, inak strom nehnuteľností rýchlo praskne a pohybujúce sa boxy bude musieť byť kvôli aukcii na uzavretie trhu prebalené..

Nekupujte nehnuteľnosť za každú cenu: starostlivo zvážte polohu a ďalšie faktory

Tipy a triky na kúpu nehnuteľnosti

Snovú vlastnosť máme na dosah a skutočne sa v nej v mysli vidíme. Na údajne nedôležité otázky, ako je poloha, vedľajšie náklady alebo povolenia, sa pri eufórii a radosti rýchlo zabudne. Ale najmä pri kúpe nehnuteľnosti je dôležité zachovať si chladnú hlavu a skutočne zvážiť všetky výhody a nevýhody.

Ak je poplatok za pozemok už zapísaný v pozemkovej knihe nehnuteľnosti, kupujúci by mali byť veľmi opatrní. To isté platí pre plán rozvoja. Zvlášť, ak je plocha pre nehnuteľnosť stále nevyvinutá, môže rýchlo prísť k nemilému prekvapeniu bez toho, aby ste sa pozreli na plán rozvoja. Mala by v budúcnosti prejsť rýchlostná cesta alebo by mala byť v bezprostrednej blízkosti postavená ďalšia budova? Tí, ktorí chcú pokoj a pohodu, by sa v tomto prípade dobre nerozhodli.

Otázka peňazí – nehnuteľnosť musí byť realistická aj z hľadiska ceny

Tipy na financovanie kúpy nehnuteľnosti a možnosti financovania

Je cena nehnuteľnosti skutočne primeraná alebo nie? Pohľad na priemerné ceny v regióne pomáha skutočne skontrolovať, či je seriózna ponuka správna. Ak je cena nehnuteľnosti výrazne vyššia ako cena regiónu, budúci majitelia by sa mali pred rozhodnutím o kúpe opäť informovať u predajcu. Prečo je cena taká vysoká?

Najmä v metropolitných oblastiach, kde je málo životného priestoru, predávajúci zvyšujú ceny, aby vytvorili pre kupujúcich konkurenčnú / tlakovú situáciu. Ak predávajúci povie „Existujú aj ďalšie zainteresované strany“, mali by ste sa dvakrát zamyslieť. Požiadajte o obdobie na rozmyslenie, aby ste si mohli skontrolovať ponuku a zmluvu. Ak to predajca odmietne, môžete predpokladať, že to nemusí byť ponuka snov, pretože už bola na stole vo vašich predstavách.