architektúra

Vietnamský veľkolepý nový most nesú obrovské ruky

zlatý most vo výhľade na Vietnam

Skutočné architektonické dielo, veľkolepý nový most „Cau Vang“ Vietnamu sa týči nad kopcami pohoria Ba Na a kľukatí sa lesmi pobrežného mesta Da Nang. „Zlatý most“, slávnostne otvorený v júni, si rýchlo získal pozornosť turistov z celého sveta. Vrcholom sú obrovské kamenné ruky, ktoré nesú most. Na zlatom moste môžu návštevníci obdivovať celú nekonečnú krajinu a majestátne hory Ba Na z výšky 1 400 metrov.

Vyzerá to tak, že nový most nesie kamenný obr

vyzerá to, že Zlatý most nesie obr vyrobený z kameňa

Zlatý most bol pre verejnosť otvorený pred dvoma mesiacmi. Rozprestiera sa na dĺžke 150 metrov a ponúka návštevníkom jedinečný výhľad na malebnú horskú krajinu Ba Na. Fialové bylinné lobelie boli vysadené pozdĺž mosta pre peších a ich hlboké odtiene zvýrazňujú veľkolepé zlaté zábradlie mosta. Nie je preto prekvapujúce, že prechádzka dáva návštevníkom pocit prekročenia raja.

nový most vietnam kamenné ruky z ocele a sklolaminátu

Neobvyklá konštrukcia mosta vzrušuje predstavivosť a zdá sa, že popiera zákony gravitácie. Vyzerá to, že most nesie kamenné mýtické stvorenie. Ruky v skutočnosti nie sú vyrobené zo skaly, ale z oceľového pletiva a sklolaminátu. Machová krytina im dodala zaujímavú patinu a pôsobia naozaj realisticky.

Nový most „Cau Vang“ ako turistická atrakcia

zlaté zábradlie mosta a fialová turistická atrakcia Lobelia Vietnam

Podľa správ je most súčasťou projektu za 2 miliardy dolárov, ktorý bol navrhnutý tak, aby vyhovoval mnohým turistom. Vietnam sa od 90. rokov minulého storočia stal jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v juhovýchodnej Ázii. Len v roku 2009 mal Vietnam rekordných 3,77 milióna medzinárodných turistov.

fialové trvalé lobelie zlaté mostové zábradlie

Zlatý most vo Vietname je súčasťou horského strediska „Sunworld Ba Na Hills“. Ba Na Hills je turistické letovisko založené francúzskymi osadníkmi v roku 1919. Ich staré zničené domy sú zachované dodnes. O storočie neskôr sa z miesta stalo vietnamské turistické centrum. Turisti tam môžu navštíviť stredovekú francúzsku dedinu s hradom a katedrálou, ako aj múzeum voskových figurín. Lanovka ponúka aj nádherný výhľad z vtáčej perspektívy. Zábavný park je vzdialený 30 km od mesta Da Nang a 60 km od mesta Hoi An. Ak teda chcete navštíviť oblasť, nenechajte si ujsť príležitosť prejsť sa po Zlatom moste Cau Vang.

nový most Ba Na Mountains nesený kamennými rukami

Pohľad na horskú krajinu zo zlatého mosta