architektúra

Stavba zimnej záhrady – materiál a náklady na projekt prístavby domu

plán presklená strecha terasa zimná záhrada jedáleň

Kto by nesníval, že si aj v zime užije zelený raj? Zimná záhrada je obľúbenou možnosťou pre tých, ktorí chcú rozšíriť svoj domov. Či už ako ďalšia jedáleň, alebo jednoducho ako miestnosť, kde môžete relaxovať a užívať si prírodu – presklená terasa ponúka veľa možností dizajnu. Ale ak ste sa urobili pevné rozhodnutie, a jedno Postavte zimnú záhradu by si mal vopred zistiť súvisiace náklady.

Postavte zimnú záhradu – rozšírte dom

Skosený strop dreveného nábytku s krásnym výhľadom na les

Ak plánujete postaviť dom a chceli by ste ho Postavte zimnú záhradu o územnom pláne by ste sa mali vopred informovať na miestnych úradoch. Svoju úlohu tu zohrávajú predovšetkým vzdialenosti do susedných domov. Často je určená aj výška. Keď splníte všetky požiadavky, môžete si na návrh najať architekta. Zimná záhrada by mala byť v ideálnom prípade umiestnená na južnej alebo západnej strane domu – to zaručuje, že rastliny budú mať dostatok slnečného svetla aj v zime. Ak plánujete zimnú záhradu na severnej strane, ochránite dom pred silným vetrom – nové miestnosti sú však spravidla chladnejšie. Na podlahovú plochu 15 metrov štvorcových s výškou od 2,7 do 3 metrov sa zmestia všetky izbové rastliny.

Stavba zimnej záhrady – výber správnych materiálov

Stojí krásna sklenená strecha z drevenej konštrukcie

 Materiály zohrávajú dôležitú úlohu v trvanlivosti konštrukcie. Ak ste sa rozhodli pre sklenený dom, nešetrite na skle – ak si vyberiete tepelnoizolačné sklo, budete môcť následne ušetriť na vykurovacích nákladoch. Ideálne je napríklad dvojsklo izolačného skla s hrúbkou 24 mm. Konštrukcia môže byť vyrobená z drevených, plastových, hliníkových alebo oceľových profilov. Plastová nosná konštrukcia sa môže časom zdeformovať. Drevené trámy pôsobia rustikálne, ale vyžadujú pravidelnú údržbu. Hliníkový priehradový nosník je veľmi spoľahlivý, bez problémov odoláva dažďu a snehu – je však tiež drahší ako ostatné varianty. Kto Postavte zimnú záhradu treba počítať s nasledujúcimi nákladmi:

Ak ste sa rozhodli pre konštrukciu z plastu, mali by ste počítať s nákladmi na meter štvorcový zhruba 1000 eur. V prípade drevených konštrukcií sa náklady obvykle pohybujú od 1 100 do 1 300 EUR za meter štvorcový. Za hliník pravdepodobne miniete 1 500-1 625 eur za meter štvorcový. Okrem toho sa počítajú náklady na zasklenie. Nakoniec sa cena za meter štvorcový pohybuje obvykle medzi 1600 – 2 800 eurami za meter štvorcový. To, koľko v konečnom dôsledku miniete, závisí od mnohých ďalších faktorov – preto je dôležité dostať niekoľko ponúk a nechať si poradiť od architektov. Dodatočné náklady, ako napríklad tvorba projektu a povolenia, cenu ešte zvýšia.

Zimná záhrada s francúzskymi oknami

klasický nábytok lampióny z kožušiny pre zvieratá žulové dlaždice

Vintage drevený nábytok pre útulnú atmosféru v zimnej záhrade

Čalúnený nábytok, klasický vintage útulný priestor na posedenie

Bohato presklená terasa s výhľadom do záhrady

nastaviť rastliny kvety udržať dom expandovať

Moderná a domácka – drevená konštrukcia

skvelý nápad červený čalúnený nábytok pekný vzhľad

Hliník je extrémne odolný a ľahký, ale stojí viac ako drevo

Prístavba domu k izolačnému sklu

Nerezová oceľ je najdrahšia

Zimná záhrada zriadila plastové profily sklenené steny

Záhradný nábytok je ako stvorený na zimnú záhradu

Hojdacia stolička koberec sklenená stena sklenené dvere drevená podlaha

Prístavba domu – nová obývačka

Domová kultivácia drevená podlaha klasické kusy nábytku

Zimná záhrada so sklenenou strechou

Zimná záhrada v rustikálnom štýle Plánovanie prístavby domu

nastaviť hojdacie kreslo jahoda červená zelená strecha

Terasa slnečná žltá stena farba okien dvere

Sklenené dvere, okná, jedálenský kút, ratanový nábytok

Projekt nákladov na plánovanie zimnej záhrady

Na terase sa dlažba a čalúnený nábytok pohodlne nastavia

Náklady na plánovanie kultivácie kultivácie terasového domu