architektúra

Projektovanie vstupu do domu – rodinný dom s modulárnymi vchodovými dverami z dreva

budova vchod dizajn osvetlenie opona stena fasáda prírodný kameň pohľadový betón

Moderný rodinný dom s koncepciou premyslenou do najmenších detailov – tak by sa dal opísať dom Tetris. Mestská vila s plochou strechou boduje nielen zmenšeným dizajnom, ale púta pozornosť aj oponou. Prírodný kameň, betón a sklo sú šikovne kombinované a konečný výsledok je pôsobivý. Absolútnym vrcholom sú však 4 metre vysoké modulárne drevené vchodové dvere, ktoré vítajú hostí. Takto sa dá navrhnúť veľkorysý, minimalistický vchod – pridajte sa k nám na virtuálnej prehliadke a my vám ukážeme puristickú dokonalosť!

Navrhnite vchod do domu – vchodové dvere dodávajú minimalistickej fasáde prirodzený nádych

mestská vila dom fasáda protislnečné clony

Tetris House sa nachádza v meste Suwa v Kuvajte a nachádza sa v husto osídlenej oblasti, kde sú mestské vily blízko seba. Na pozemku s rozlohou 500 metrov štvorcových bol postavený minimalistický rodinný dom, ktorý bol dlhou stranou otočený do ulice. V súlade s tým bola podľa špecifikácií majiteľa domu naplánovaná obrazovka na ochranu súkromia, ktorá by mala chrániť ich súkromnú oblasť. Architekti sa rozhodli pre záclonovú stenu. Skladá sa z troch prefabrikátov, ktoré boli na mieste inštalované na fasáde. V dvoch komponentoch je umiestnený systém pre vertikálne, v treťom – pre horizontálne riadené vetranie obytných priestorov.

budova vchod dizajn prírodný kameň panely obklad fasáda moderne vysadený

Prvky z prírodného kameňa sú zároveň skutočným pútačom pozornosti a budovu opticky vylepšujú. Šesť stĺpikov poskytuje požadovanú obrazovku ochrany osobných údajov a súčasne prepúšťa slnečné svetlo do interiéru. Popínavé rastliny uvoľňujú prísny minimalistický vzhľad závesovej steny. Tesne pred ním architekti navrhli kryté parkovisko pre niekoľko áut.

Dom uzavretý do ulice sa otvára bočne do záhrady – z veľkoryso preskleného prízemia sa stáva slnkom zaliaty a zároveň súkromný ostrov pokoja. Betónová stena chráni aj bok rodinného domu.

Navrhnite vchod do domu – modulárne vchodové dvere skutočne upútajú pozornosť

vchodový vchod do budovy dvojdverové drevené držadlo

Drevené vchodové dvere sú skutočným vrcholom – pozostávajú z dvoch samostatných modulov. Vpravo sú 4 metre vysoké dvere – tu prijímajú hostí. Vľavo sú ďalšie predné dvere so štandardnou výškou, ktoré sa používajú každý deň. Je tiež širší a praktickejší – napríklad nábytok nie je potrebné rozoberať a znova skladať. Prednými dverami sa zmestí aj veľký obývací priestor.

budova vchod dizajn vchodové dvere modulárne drevo moderné

Dvoje dvere majú z vnútornej strany držadlá z nehrdzavejúcej ocele a sú opláštené drevom. Atraktívne zrno a červenohnedý odtieň vytvárajú vzrušujúci kontrast k betónovej fasáde v šedej farbe. Vysoký kvetináč s natívnymi trvalkami dodá vchodu do domu extra nádych.

Navrhnite vchod do domu – vodné prvky a minimalistickú zimnú záhradu na chodbe

budova vchod dizajn chodba voda obsahuje izbové rastliny

Minimalistický koncept pokračuje na chodbe. Jednoduché steny, podlaha položená dlažbou z prírodného kameňa a zavesený strop tvoria dokonalé zázemie pre nápaditú výzdobu bielymi riečnymi kameňmi. Vstavané osvetlenie nenápadne nechá vyniknúť určité rohy. Absolútnym vrcholom je malá záhrada rozložená podľa zásad orientálneho dizajnu so stromom a malým záhradným jazierkom.

Navrhnite vchod do domu – zavesený strop so vstavanými svetlami na chodbe

budova vchod design zavesený deckke zapustené osvetlenie lavička drevo

Keď hostia prvýkrát vojdú do domu, sú vítaní v priestrannej hale s 4-metrovým stropom. Úzke okná prepúšťajú slnečné svetlo do chodby. Riadené vetranie obývačky a káble na osvetlenie sú skryté za zaveseným stropom. Napriek veľkej ploche bolo zariadenie riedke – futuristický drevený stôl ponúka podpornú plochu pre kabelky, kľúče a podobne.

budova vchod tvar drevo dlhý stôl jedálenský kút moderný okenný koberec

Z chodby sa dostanete do úzkej, ale veľmi dlhej obývačky. Je rozdelená na niekoľko oblastí – jedálenský kút až pre osem osôb, obývaciu izbu s pohodlným koženým nábytkom a kuchyňu. Obývaciu časť od haly oddeľuje veľká presklená stena.

Navrhnite vchod do domu – priečku vyrobenú zo skla

budova vchod dizajn delič miestnosti delič drevené sklo

Farebná schéma je zámerne jednoduchá – piesková farba, spolu so starožitnou bielou a krémovou pôsobia miestnosťou priestrannejšie a jasnejšie. Akcenty sú zasadené predovšetkým do prírodných materiálov, ako je žula a wenge, ktoré vytvárajú vzrušujúce kontrasty a dodávajú interiéru rozmanitosť..

Talentovaní architekti z Massive Order stáli pred výzvou navrhnúť súkromnú mestskú vilu, chránenú pred cudzími ľuďmi, na veľmi otvorenom pozemku uprostred husto osídlenej oblasti. S veľkou kreativitou a skvelým pocitom sa im podarilo navrhnúť a postaviť útulný, funkčný a zároveň štýlový dom. Záclonová stena, ktorá na jednej strane ponúka požadovanú obrazovku ochrany osobných údajov, a na druhej strane okorení jednoduchý dizajn a modulárne drevené vchodové dvere automaticky upútajú pozornosť. Svetlá, puristická chodba so sklenenou stenou víta hostí štýlovo. Extrémne luxusné a elegantné zariadenie spĺňa najvyššie štandardy pohodlia. Je to malá oáza uprostred veľkého mesta, kde si môže rodina oddýchnuť.

budova vchod design zvukotesné steny strecha

vchod do budovy vstupný dizajn strechy svetelné panely

vchodový tvar budovy vchodové dvere vysoké drevené kľučky dverí z nehrdzavejúcej ocele

návrh vstupu do domu rodinný dom betónové drevené dvere bez zasklenia

dom vchod design mesto vila okno predné dvere skica

navrhnúť vchod domu pôdorys druhého poschodia

návrh domu vchod pôdorys prvé poschodie

Navrhnite si svoj vchodový fasádny obklad jednoducho

návrh vchodu do domu plán rodinného domu plán bočný pohľad

Projekt od architektonickej kancelárie Masívna objednávka