architektúra

Postavte si dom na svahu – splňte špeciálne požiadavky na umiestnenie na svahu

stavba domu na svahu lesné tehly asymetrická strecha z dreva

Domy na svahu sú obzvlášť obľúbené, najmä ak si chcete naplno vychutnať okolité výhľady. Ale jeden Dom na svahu postaviť a navrhnúť ho podľa individuálnych prianí je náročnejšie a nákladnejšie ako stavať na rovinatom pozemku. Tu je niekoľko faktorov a požiadaviek na svahu, ktoré musíte zvážiť, než sa pustíte do takéhoto projektu.

Stavba domu vo svahu – flexibilná architektúra

stavba domu svah náklady terasa terasa schody ležadlá nábytok

Informácie o pravidlách a predpisoch týkajúcich sa vašej nehnuteľnosti získate na miestnom stavebnom úrade a oddelení plánovania. Ak sa chystáte stavať na šikmú plochu, je pravdepodobné, že existujú obmedzenia maximálnej výšky a oporného múru pre váš pozemok. Ak sa chystáte stavať na vrchole kopca, mali by ste tiež skontrolovať vplyv na životné prostredie.

Postavte dom vo svahu – optimálne využívajte slnečné svetlo

Postavte si dom na svahovej terase pri bazéne a vychutnajte si výhľady

Zaistite ľahký prístup na stavenisko alebo na cestu vedúcu na kopec, pretože ťažko prístupné staveniská by zvýšili náklady na stavbu.

Stavenisko by malo byť prístupné

svahový dom budova drevený obklad sklenené okno

Preskúmajte povahu pôdy a prediskutujte ju s geotechnickým inžinierom. Správa o stave pôdy preverí typ a stabilitu pôd na vašom pozemku a poskytne odporúčania týkajúce sa najlepšieho typu základu domu pre dané miesto..

vystavené poveternostným podmienkam

moderný dom na kopci postavený drevený obklad čierny rám

Váš domov bude viac vystavený poveternostným podmienkam, preto musíte svoju vonkajšiu časť chrániť pred vetrom a dažďom. Ak na kopci nie sú staré stromy, nainštalujte baldachýny a naplánujte si ochranu pred slnkom na horúce leto. Zasklenie od podlahy až k stropu by dovolilo slnečnému žiareniu a teplu preniknúť hlboko do miestností.

dobre naplánovať rozpočet

svah domové schody výhľad na les dvojpodlažný

Uvedomte si, že na svahovitom pozemku môžu byť dodatočné náklady. Stavba základov pre dom na svahu je spravidla drahšia ako stavba domu na rovnom teréne a vyžaduje si poháňané pilóty alebo betónové základy. Čas navyše na stavbu komplikovanejšieho základu domu znamená zvýšené náklady na prácu a materiál. Z tohto dôvodu musíte svoj rozpočet dobre naplánovať.

 moderný dom vo svahu vchod drevená fasáda garáž z prírodného kameňa

moderný dom na svahu betónová fasáda garáž presklené schody   dom obytná štruktúra svah garážové schody osvetlenie záhrada béžová fasáda    stavba domu na svahu stojí vstupné sklenené okná od podlahy po strop

moderný dom na svahu, biela fasáda, palmy