architektúra

Moderný letný dom od Marmola Radzinera

moderný luxusný domov california

Altamira Residence je moderný rodinný komplex v meste Palos Verdes v Kalifornii, USA. Moderný letný dom pozostáva z hlavného domu, penziónu, pracovne, garáže a niekoľkých vonkajších priestorov. A to všetko na pôsobivej ploche 1140 m² / 15 500 m². Architekti, ktorí uvádzajú do života tento skvelý projekt, sú z amerických štúdií Marmol Radziner, z Los Angeles, Kalifornia.

Moderný letný dom od Marmola Radzinera

Krajina-bazén-letohrádok-marmol-radziner

D.moderný letný dom a priľahlé stavby a zariadenia sú domovom jednej kalifornskej rodiny. Architektúra predstavuje pohľady niekoľkých generácií. Zákazníci majú pekné spomienky na 20 hektárový pozemok svojho majetku. Preto chcú mať svoju vzácnu povahu čo najviac zachovanú. A tak je nové zariadenie postavené v prospech svojho okolia a otvorené takmer nedotknutej krajine. Pre maximálnu ochranu je moderný letný dom  jediná štruktúra, ktorá vyčnieva z ostatných troch samostatných budov. Penzión, študovňa a garáž sú postavené na svahu a upravené tak, aby bol oceán ľahko prístupný.

Fantastické – moderný letný dom

moderný sen-ako-leto-dom

Hlavný dom, ktorý zahŕňa všetky obytné časti, je prístupný z hlavnej cesty na východe. Na sever je obrátená k garáži, štúdiu a niektorým bohatým zeleným plochám. Na juhu je otvorený vonkajší bazén a volejbalové ihrisko, obklopené záhradami a oceánom v pozadí. Exteriér z moderného letného domu predstavuje sériu posunutých, hranolovitých zväzkov usporiadaných do zaujímavej, živej kompozície. Hrubé betónové steny prerezávajú mierne šikmé strechy a pripomínajú pevnosť, čiastočne zabudovanú do domu. Niektoré steny sú neošetrené, iné sú pokryté jemnými kamennými doskami. Drevená strecha spočíva na oceľovej konštrukcii, viditeľnej z exteriéru aj interiéru moderný letný dom.

od K.H. Christovej

   moderný letný domov v Kalifornii

moderný letný dom v Kalifornii

moderný letný dom marmol-radziner

moderný luxusný prímorský dom

moderný luxusný prímorský dom

moderný záhradný nábytok

moderný záhradný nábytok

moderná patio v Kalifornii

moderná-patio-oblasť-kalifornia

tehlová fasáda letohrádok v Kalifornii

otvorená kuchyňa-dizajn dreva

Luxusná drevená architektúra spální

Dizajn interiéru drevené schody

moderná kúpeľňa vyrobená z dreva

moderný-krajinný-dizajn-luxusný-vonkajší-nábytok-