architektúra

Moderný lesný dom vo svahu – otázka rovnováhy

dom vo svahu - minimalistická architektúra - fasáda

Dom “Waccabuc”, ktorý sa nachádza v tomto nádhernom lese, je dynamickým príkladom modernej doby Lesný dom. Minimalistická budova sa nachádza v malej dedinke vo Wetchesteri v New Yorku. Jedinečné miesto inšpirovalo architekta Chan Li Lina k vytvoreniu jeho návrhu. Skaly a stromy určovali smer a tvar Lesný dom. Pôvodný dom Waccabuc bol postavený v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Bol navrhnutý ako jednoposchodový dom a keď sa architekt postavil na strechu starej budovy, uvidel nádherný výhľad a rozhodol sa navrhnúť obývaciu izbu na druhom poschodí..

Moderný lesný dom – návrh z USA

Dom na svahu - minimalistická architektúra - vpredu

Umiestnenie Lesný dom je odstránený a ponúka majiteľom oddych a relaxáciu. Moderná architektúra a veľkosť majetku naďalej chránia súkromie rezidenta. Architekt sa zameral na spojenie medzi okolitou prírodou a Lesný dom. Mala by sa čo najviac otvoriť oblasti. Minimalistický vonkajší dizajn pozostáva z dvoch jednoduchých kubických blokov. Horné poschodie dramaticky visí nad dolným poschodím a vytvára na jednej strane optickú ilúziu a dynamiku a na druhej strane chráni obývaciu izbu na úrovni zeme pred slnkom..

Zaujímavá minimalistická architektúra – dom vo svahu

Dom na svahu - minimalistická architektúra z USA

Pri tom neboli pílené žiadne stromy Lesný dom postavený. Architekti pracovali s veľkým rešpektom k prírode. Spodné poschodie domu bolo zakomponované do skalnatého svahu. Mnoho veľkých okien bolo starostlivo naplánovaných tak, aby čo najviac presvetlili obytné priestory. „Cítite“ les aj v interiérovom dizajne. Architekti nazvali lesný dom „moderným domom na strome“. To znamená útočisko uprostred lesa, kde sa môžete hrať a relaxovať.

Od Jaz

minimalistický vonkajší dizajn - drevená terasa

inovatívny dizajn domu z USA

minimalistický dekor v obývacej izbe

moderný interiérový dizajn - biele schody

Farebné akcenty v obývačke

štýlový kožený nábytok

Dom vo svahu - modrotlač