architektúra

Moderná architektúra materskej školy – 8 krásnych návrhov fasády a interiéru

Architektúra materskej školy moderná-farebné-rolety-pruhy-fasáda-dizajn-španielsko

Prvé spomienky z detstva sú vytvorené pre najmenších v škôlke. Z tohto dôvodu sa čoraz viac architektov na celom svete zaoberá úlohou, ktorá Architektúra materskej školy vyvinúť a vytvoriť pre neho kreatívne návrhy a interiéry. Dnes predstavujeme niekoľko krásnych návrhov na fasádny a interiérový dizajn materských škôl z rôznych kútov sveta.

Farebná architektúra materských škôl v Španielsku

Architektúra materskej školy veľký dvor-trávnik-farebný-fasáda-betón

Španielski architekti Javier Larraz, Iñigo Beguiristain a Iñaki Bergera navrhli materskú školu, ktorá je betónovým obdĺžnikovým objektom s veľkým parkoviskom. Vnútorné nádvoria s priestrannými detskými ihriskami sú za pruhovanou stenou s farebnými vonkajšími žalúziami, ktoré je možné otvárať a zatvárať. Farebný fasádny obklad odkazuje na farebné ceruzky, ktoré sú obľúbenou pomôckou v rukách detí.

Architektúra materskej školy a interiérový dizajn

Architektúra materskej školy interiérový dizajn-herňa-sklenená priečka-jedálenský kút-biele steny

Celá fasáda a stena materskej školy sú obklopené farebnými vonkajšími žalúziami, pričom v triedach je slnečné svetlo filtrované. Slúžia tiež ako obrazovka na ochranu osobných údajov na nádvorí. Interiér je priestranný a svetlý s bielymi stenami, stropmi, podlahami a nábytkom. Asymetrické komíny na streche poskytujú prirodzené vetranie a geometrické strešné okná nasmerujú svetlo na činnosti detí.

Moderná architektúra pre materské školy na pláži

Architektúra materskej školy vertikálne-drevené fasády-šikmá-strecha-reflexné-okná

Návrh materskej školy na pláži od Dorte Mandrup Arkitekter je inšpirovaný piesočnými dunami, a preto má budova zubatý tvar. Drevený fasádny obklad svojou farbou dopĺňa predstavu piesku. Okná s odrazmi odrážajú okolie, ktoré na jednej strane predstavujú zelené trávniky a rybárske domy, na druhej strane more.

Materská škola s veľkým detským ihriskom vo Švédsku

Architektúra materskej školy v blízkosti pláže-ihrisko-pieskovisko-hojdačka-švédsko

Architektúra materskej školy tu kombinuje moderný dizajn a rôzne možnosti hry. Detské ihrisko pri materskej škole má tri veľké pieskoviská, ktoré sú v súlade s prostredím. V spodnej časti strechy je schodisko, ktoré poskytuje deťom výhľad na more. Ako bezpečnostné opatrenie bude nainštalované zábradlie, ktoré zakazuje prístup do vyššej časti.

Architektúra materskej školy odolná voči poveternostným vplyvom

škôlka-architektúra-odolná voči počasiu-budova-japonsko-dvor-trávnik-ihrisko

Japonské ostrovy často ohrozujú tajfúny. Z tohto dôvodu sa v architektúre v týchto regiónoch zohľadňujú klimatické a poveternostné podmienky. Dve japonské štúdiá navrhli budovu tejto materskej školy tak, aby deti mohli byť vždy chránené pred nepriazňou počasia.

Vonkajšie ihrisko pre deti

škôlka-architektúra-vonkajšie-detské ihrisko-sklenené posuvné dvere-drevené mriežky-okná

Materská škola v Japonsku má dvojpodlažnú konštrukciu zo železobetónu, ktorá zaisťuje odolnosť voči poveternostným vplyvom. Steny obložené červenou keramickou dlažbou zodpovedajú typickej architektúre tohto regiónu. Materská škola ponúka množstvo príležitostí na hry v prírode, pretože má niekoľko vnútorných dvorov a záhradu s hracím vybavením.

Materská škola s kreatívnym interiérovým dizajnom

škôlka-architektúra-závesný-dom-tvarovaný-kútiky na čítanie-knižky-lavice

Tí istí japonskí architekti navrhli ďalšiu materskú školu s kreatívnym interiérom. Budova vyhovuje bezpečnostným predpisom pre zemetrasenia, ktoré sú v tejto oblasti bežným prírodným javom.

Kútiky na čítanie v materskej škole

škôlka-architektúra-pruhy-fasáda-slnečné svetlo-chata-kútik na čítanie

Malé čítacie kútiky v tvare domu s pohodlnými lavicami sú zabudované do interiéru – na prízemí na prízemí a na sklenených zábradliach na druhom poschodí. V domčekoch deti nájdu rôzne knihy a môžu tam sedieť s priateľom a vždy sa niečo nové naučiť. Sklenené zábradlia umožňujú výhľad cez materskú školu, čo je pre pedagógov výraznou úľavou.

Nájdite rovnováhu medzi hraním a učením

materská škola-architektúra-interiérový-dizajn-možnosti hrania-lezecká-stena-tabuľa-stena

Väčšina materských škôl ponúka zariadenia na hranie aj vzdelávanie pre najmenších. Tu architekti mysleli na oboje. Pre všetkých, ktorí radi lezú, je v druhom poschodí lezecká stena a veľká stena z tabule priamo oproti stimuluje kreativitu detí..

Architektúra materskej školy podľa detských kresieb

materská škola-architektúra-málo špicatá strecha-čierna-biela-zimné záhrady-Kodaň

Dánski architekti z COBE navrhli materskú školu, ktorej architektúra vychádza z obvyklých detských kresieb domov so šikmými strechami. Fasádu tvorí jedenásť takýchto domov postavených okolo dvoch zimných záhrad.

Rodičovská kontrola s bezpečnostnou sieťou

škôlka-architektúra-interiér-bezpečnostná-sieť-dom v tvare-okná

Postieľka a architektúra materskej školy by rozhodne mali dbať na bezpečnosť detí. Najmä v budovách s niekoľkými poschodiami hrozí pád, ktorý by ste mali odstrániť. V tejto materskej škole sú parapety zaistené priehľadnou bezpečnostnou sieťou.

Architektúra materskej školy – biely interiér

škôlka-architektúra-niekoľkoposchodové-schody-detská bezpečnostná sieť

Dve priestranné átriá sa nachádzajú v strede materskej školy a spájajú rôzne poschodia a skupinové miestnosti. Sú vhodné aj na spoločné aktivity a slúžia ako body stretnutí pri zvláštnych príležitostiach.

Curvy materská škola v Dánsku

MŠ-architektúra-fasáda-zvislé-tuhé-hrdzavo-farebné-fasádne obklady

Materská škola Forfatterhuset, navrhnutá spoločnosťou COBE, má krivkový dizajn a fasádny obklad so zvislými pásikmi tehly zo slínku v hrdzavej farbe. Voľba farby zodpovedá okolitým tehlovým budovám.

“Dedina pre deti”

škôlka-architektúra-dedina-deti-ihrisko-trávnik-pieskovisko-cobe

Táto architektúra materskej školy je navrhnutá ako malá dedina pre deti s veľkým vnútorným dvorom. Priestranná záhrada vyzerá ako veľké detské ihrisko s pieskoviskami, šmykľavkou a hojdačkami.

Architektúra materskej školy s krytým domom na strome

škôlka-architektúra-domček na strome-drevo-interiérový-dizajn-schody-lipton-závod

Lipton Plant Architects navrhli materskú školu, ktorá má kreatívny interiérový dizajn. Obe poschodia sú prepojené štruktúrou v tvare stromu, ktorá predstavuje krytý dom na strome. Prvok domčeka na strome je vyrobený z drevených dosiek svetlých farieb a slúži ako zábradlie, ktoré chráni batoľatá pred pádom..

Herňa v dome na strome

škôlka-architektúra-izbový-dom-strom-drevo-okrúhle-okno-svetlé-interiér

Schody vedú deti do útrob stromového domu. Tam si môžete zahrať hry alebo sa pozrieť cez okrúhle okno. Podlaha je tu tiež drevená a pripomína prírodu.

Architektúra materskej školy z Londýna

materská škola-architektúra-biele-tehlové-steny-sklenené-posuvné-dvere-zeleno-žlté-podlahy-auto-pneumatiky

Materská škola dodržiava tradičný farebný dizajn s rôznymi farbami na podlahe a dverách. Vonkajší areál ponúka veľa príležitostí na hry a je obľúbeným miestom pre najmenších.

Architektúra materskej školy – kreatívna budova v Číne

škôlka-architektúra-šiška-dizajn-farebné-okrúhle-okno-veľké-ihrisko

Táto čínska škôlka vyzerá ako veľký donut. Architekti zo SAKO Studio použili na stavbu a interiér všetky dúhové farby, slúžili len ako akcenty. Farebná paleta pozostáva z celkom 18 odtieňov, ktoré nájdete v poriadku v celej materskej škole. Fasáda je biela a má veľa malých okien so zaoblenými rohmi. Naskytá sa z nich výhľad na vnútorné nádvorie, na vchod a do okolia.

Moderná architektúra materskej školy v obľúbených farbách

škôlka-architektúra-strecha-záhrada-umelý-trávnik-koberec-svetlo-interiér

Niekoľko okien rôznych veľkostí poskytuje interiéru svetlo. Farby sú rozmiestnené v rôznych častiach budovy a pomáhajú deťom rozpoznať, v ktorej časti materskej školy sa nachádzajú. Okrem veľkého vnútorného nádvoria je na streche ďalšie detské ihrisko s kobercom z umelého trávnika, kde si deti môžu vonku behať, hrať sa a chatovať..