architektúra

Mezonetový byt v libanonskom Bejrúte

Podkrovný apartmán s drevom a výhľadom, dizajnový byt

To N.B.K. je súkromný majetok navrhnutý spoločnosťou DW5 Design Studio. Bola dokončená za 5 rokov v roku 2013 a nachádza sa v libanonskom Bejrúte. Tento trojposchodový dom sa nachádza na pozemku # 2251 a na deviatom poschodí, ktoré je zároveň posledným Mezonetový byt s rozbitou a nezávislou štruktúrou a zdobí celú stavbu ako koruna.

 Konštrukčne byt komunikuje zvislé rozloženie vo vnútri budovy a tiež obrys dvoch zvislých stien, ktoré majú zvislú orientáciu. Za deviatym poschodím sa štruktúra javí ako autonómna a stvárnenie je od budovy morfologicky oddelené. Výsledkom je oveľa viac nezávislého majetku na streche budovy, ako to, čo väčšina ľudí pozná ako podkrovný alebo podkrovný byt..

 Mezonetový apartmán – s výhľadom na mesto

Podkrovný byt-s-bazénom-drevenou-verandou-nábytkom-v-bielom

Artikulačná časť tohto projektu súvisí aj s geografickou polohou. Prakticky povedané, mezonetový byt sa nachádza na bývalej demarkačnej línii medzi východným a západným Bejrútom a je ako obloha v strede mesta, na úrovni, ktorá nepatrí ani jednému smeru. Zatiaľ čo väčšina z tých, ktorí si vyberú a Mezonetový byt, Stredomorský dizajn, ak sa rozhodnete pre výhľad na jazero alebo more, apartmán ponúka priamy výhľad na mesto. Môžete vidieť celú perifériu vrátane maronitského cintorína, jazdiarne a niekoľkých administratívnych budov. Sú relatívne nízke, takže vzduch medzi pouličnými chodbami medzi nimi vedie juhozápadným smerom na horu Chouf a klesá do predmestia Bejrútu. Údolie hôr zahŕňa aj bývalé vymedzenie, ktoré založila Damašská cesta.

Mezonetový byt- výstavba interiéru

Zábradlie vyrobené z priehrady v čiernom dreve

Pri zadávaní tohto Mezonetový byt každému je jasné, že sa blíži ultimátny zážitok – dvanásť metrov na šírku a šesť metrov na výšku, vstupný priestor uzatvára podlahovú chodbu a pôsobí viac -menej prehnane, bez prekážok a úplne voľne. Byt sa rozprestiera na troch podlažiach, z referenčnej miestnosti je vstupná časť, cez ktorú sa vstupuje do ostatných centrálnych obytných priestorov: vstupná chodba, obývačka, hlavná spálňa a kuchyňa. Na medziposchodí sú ďalšie dve spálne a súvislá knižnica, ktorá siaha od podlahy po strop, prístupná po schodisku z mriežky a ocele, ktoré sa nepretržite rozprestiera nad vstupným priestorom a je polovičným stropom, ako kus plávajúceho predmetu. nábytok v splynutí s priestorom. Nakoniec nájdete terasu s bazénom, miestnosť pre hostí a ubytovanie zamestnancov na najvyššej úrovni.

Veľa poličiek s knihami na drevenej podlahe

Revitalizácia remeselného spracovania

N.B.K. Nehnuteľnosť 2 znova preberá určité experimenty s interiérovým dizajnom a líniami, nábytkom a materiálmi, ktoré boli vykonané a akceptované v rôznych projektoch a ktoré N.B.K. 1 boli použité pred dvanástimi rokmi. Na svetlo sveta vychádzajú skúsenosti získané určitým nezákonným privlastňovaním a reprodukciou tradičných materiálov prostredníctvom revitalizácie remeselných činností. V priebehu rokov sa obnovili aliancie s miestnymi remeselníckymi skupinami, ktoré boli začlenené do starostlivej stavby drevo-oceľového diela vstupného priestoru tohto mezonetového bytu..

nádherný výhľad na mestské svetlá

Štruktúra takmer nedotknutá modernými tendenciami

Drevené panely, ktoré slúžia ako obklad stien vo vstupnom priestore, nadväzujú na obrys, ktorý vedie od podlahy, cez steny a strop do ostatných miestností. Rovnaký obklad sa používa ako pozadie zábradlia, ktoré pri vstupe do vstupnej haly skutočne púta pozornosť. Futuristická klimatizácia visí priamo na strope, ktorá zaisťuje všetku cirkuláciu vzduchu v byte. Tento strop je takmer nedotknutý modernými trendmi a zachováva si tradičný nádych architektonických úprav. Nie je to však vnímané ako freska, pretože štruktúra, omietková malta, silná a tesná kapota bola navrhnutá ako spolupráca medzi mechatronikou a inžiniermi. Sádrová malta je bezprostredne spojená so stropnou lištou alebo rímsou, ktorá sa používa ako obľúbený typ lišty a v našom prípade bola omietka natretá čiernou farbou a od súčasnej technickej značky sa upustilo. Výsledkom je futuristický, mimozemský tvar a kontúry, ktoré sa vznášajú vo vzduchu, ako výraz nekonvenčného a estetického v popredí, remeselného spracovania a nového použitia obvyklých materiálov..

Nástenná mriežka ako druhé poschodie

Drevené panely a oceľová konštrukcia

Posledná je oblasť kúpaliska. Dve svetelné antény osvetľujú celú terasu so salónikom. V juhozápadnom smere tieto výskumné satelity vyžarujú svetlo s osami otáčania, ktoré je zreteľne vidieť z okolitých budov, pretože zasahujú veľmi vysoko nad strešnú terasu..

Dizajnový podkrovný byt s čiernymi farbami a drevom

 Klimatizácia ako cudzí predmet

Pozrite sa na strop ako okrúhly tvar

 Cirkulácia vzduchu

Pohľad na pouličný plot

Antény ako svetlá

Posledná je oblasť kúpaliska. Dve svetelné antény osvetľujú celú terasu so salónikom. V juhozápadnom smere tieto výskumné satelity vyžarujú svetlo s osami otáčania, ktoré je zreteľne vidieť z okolitých budov, pretože zasahujú veľmi vysoko nad strešnú terasu..

Mezonetový byt na troch poschodiach