architektúra

House Bold – odvážny dizajnový nápad

 Autor: Thomas Bendel Architect

šikovný minimalistický dizajn - betónový dom

Dom v Nemecku predstavil odvážny architektonický nápad. To House Bold bol postavený architektmi v Thomas Bendel Architekt. Dom sa nachádza vo veľmi zelenej, rovinatej oblasti obklopenej divokou vegetáciou. Budova demonštruje silnú prítomnosť v krajine použitými materiálmi a prísnym kubickým tvarom. Dizajn sa zameriava na súkromný život a dodáva nehnuteľnosti minimalistický vzhľad..

odvážny dizajnový nápad – House Bold

šikovná minimalistická architektúra - betónový dom so sklenenou fasádou

Toto moderné House Bold pozostáva z dvoch poschodí. Prvá zahŕňa spálne a je diskrétna a súkromná vďaka polopriehľadným skleneným stenám. Na druhom poschodí sú obytné časti domu. Väčšina je kombinovaná do jedného otvoreného plánu, ako je jedáleň a obývačka.

Inovatívny dizajn domu

štýlový minimalistický interiér - obývačka

 Kuchyňa plynule nadväzuje na obývaciu časť. Otvorená drevená terasa obklopuje obytnú časť z troch strán a otvára sa dom pre krásu prírody vonku. Dom je prichytený montovanou betónovou konštrukciou. Zvyšok fasády bol celý vyrobený zo skla, ktoré zjemňuje celkový vzhľad budovy.

Moderný dizajn

minimalistický interiér s modrým akcentom

Priemyselný typ domu je cítiť aj v interiéri. Betónové miestnosti pôsobia chladne. Prostredníctvom sklenenej fasády získate dostatok svetla, ale vďaka tmavšej farebnej schéme miestnosti pôsobia ponurým dojmom. Napríklad kuchyňa je úplne čierna, kúpeľňa je obložená nehrdzavejúcou oceľou a schodisko vytvára dojem, že v skutočnosti prechádzate priemyselnou budovou.

Od K.H. Christovej

minimalistický interiérový dizajn v Haus Bold - kúpeľňa

odvážny interiérový dizajn v Haus Bold - schody

minimalistická moderná architektúra - sklenená fasáda od Haus Bold