architektúra

Fasáda z oceľového skla sa odráža vo vode – projekt „Rosenhaus“

Fasáda z oceľového skla-voda-bazén-betón-terasa

Úchvatná rezidencia, ktorú architekt Sergey Machno navrhol a nedávno realizoval (2017), sa nachádza vysoko v ukrajinských horách. Projekt sa vyznačuje čistou siluetou a obdĺžnikovým strihom, charakteristickými znakmi súčasnej architektúry. Podľa hesla: „menej je viac“ si vo vonkajšej oblasti prídu na svoje dva materiály – Cortenová oceľ a sklo. Minimalistická oceľová a sklenená fasáda rámuje celú vonkajšiu plochu a robí z nej dokonalé útočisko pod holým nebom.

Fasáda z oceľového skla a čistá príroda – ružový dom Sergeja Machna

Fasáda z ocele a skla-z ocele s kotvou z krbu-vonku

Decentná fasáda z Cortenovej ocele splýva s prírodou a inšpirovala samotného architekta, aby pomenoval sídlo „Rosenhaus“ podľa živej červenej farby. Napriek tomu, že dom s rozlohou 160 metrov štvorcových vyzerá nekomplikovane, obsahuje množstvo exkluzívnych prvkov. Sofistikovaná kombinácia materiálov ako oceľ, sklo a betón prináša pocit bezpečia. Vďaka implementácii veľkoformátových okien pôsobí dom navyše otvorene a príjemne.

Fasáda z oceľového skla-betón-interiér-okenná záhrada

Vonku je umelý bazén s rovnými kontúrami. Obloha a úchvatná horská krajina sa odrážajú vo vode. Povrch vody obklopený oceľovou a sklenenou fasádou nadobúda nový význam a stáva sa silným výrazovým prostriedkom, materiálom, akým je betón, oceľ alebo sklo. V dôsledku odrazu dom stratí svoje obrysy a vizuálne sa rozpustí.

Oceľ-sklo-fasáda-kotvená oceľ-voda-bazén

S fasádou z oceľového skla je kladený dôraz na modernú architektúru. S týmto je perfektne zladená a v spojení s horskou krajinou vytvára japonská záhrada spojenie medzi prírodou a budovou, medzi vnútrom a zvonkom. Vytvorí sa otvorené priestranstvo, ktoré vás pozýva zdržať sa a sprostredkuje vnútorný pokoj.

oceľ-sklenená fasáda-japonská záhrada-moderná architektúra

Vďaka úchvatnej polohe je Rosenhaus perfektným útočiskom, kde sa môžete stiahnuť priestorovo i duchovne. Uzavretá záhrada v japonskom štýle vytvára rovnaký zenový pocit a obzvlášť atraktívnym spôsobom kombinuje modernú architektúru a krajinu. Neexistujú žiadne prekážky a o zabezpečenie, ktoré potrebujete na oddych, relaxáciu a regeneráciu ďaleko od stresu, je postarané..

oceľ-sklo-fasáda-bazén-betón-terasa

oceľ-sklo-fasáda-corten oceľ-architektúra-príroda-hory

oceľ-sklo-fasáda-corten oceľ-moderná-architektúra

oceľ-sklo-fasáda-corten oceľ-prírodné-hory-krajina

oceľ-sklenená fasáda-rezidencia-dom-ružový plán žraloka

* projekt od Sergej Machno