architektúra

Energeticky účinné nové budovy prinášajú viacnásobné úspory

Energeticky účinné programy propagácie novostavieb

Tí, ktorí dnes stavajú, stavajú energeticky efektívne. Minimálne by to malo byť, pretože náklady na výstavbu sa v dlhodobom horizonte vrátia. V neposlednom rade z toho profituje životné prostredie a na podporu tohto bodu inštitúty ako KfW pokračujú v zlepšovaní svojich rámcových podmienok. V nasledujúcom texte môžete zistiť, aké sú možnosti financovania energeticky úsporných nových budov.

Energeticky účinné nové budovy: Program KfW ako leitmotív

Obrázok: © istock.com/RomoloTavani

Energeticky účinné nové budovy-programy financovania-kfw

Energeticky účinná nová budova nie je dobrá len pre nízke fixné náklady, ale aj pre pozitívne Oceňovanie nehnuteľností od poradenských spoločností, ako je talocasa.de zaplatené, ale už počas financovania. Efektívne stavebné projekty podporuje KfW: Na jednu bytovú jednotku pripadá až 50 000 eur s efektívnym úrokom iba 0,75 percenta. Iné spôsoby, ako napríklad nepovinná dotácia na splátky a možnosť kombinovať ju s inými programami financovania, vysvetľujú popularitu programu KfW, ale na jeho získanie je potrebné splniť určité kritériá? nové okná a lepšia izolácia pozdravte. Takzvaný dom účinnosti KfW je v troch etapách ďalej rozdelené: štandard KfW 40, 55 a 70, pričom čím menšie číslo znamená, tým vyššia je účinnosť, a preto je odmenený ešte viac.

Nový právny rámec pre energeticky účinné nové budovy

energeticky účinné-nové-stavby-financie-šetriace-náklady-solárne panely

A to nie je všetko: S cieľom urýchliť rozvoj efektívnych nehnuteľností v Nemecku sa 1. apríla 2016 zmenia rámcové podmienky. Maximálna suma sa zvyšuje z 50 000 na 100 000 eur, dlhé úverové obdobia sú fixované 20-ročným úrokom a trieda 40 Plus je zaradená do programu ako nový štandard. Na tento účel však klasifikácia 70. rokov neplatí, a to je tiež potrebné chápať ako jasný znak. Pretože vzhľadom na hlavné energetické ciele, štandard 70. rokov už nie je dosť dobrý; v dôsledku toho by už nemal byť dotovaný, a preto ustupuje ešte efektívnejším budovám.

Možné dnes: Žite energeticky efektívne a bez ničoho

energeticky úsporná-nová-stavba-solárne-panely-zasklenie-terasa

Okrem mnohých finančných výhod ide aj o vzhľad a atmosféru. Našťastie efektívny život zvyčajne znamená aj perfektné bývanie. Existuje množstvo príkladov: sklenené domy s drevenými stenami, hranaté majstrovské diela z prírodného kameňa, štýly Ďalekého východu alebo dizajn plážových domov sú možné v rámci metódy energeticky efektívnej výstavby. Estetici sa nemusia obávať kompromisov a tento aspekt môže byť rozhodujúci pre výhodu domov KfW a podobných rezidenčných nehnuteľností. Vďaka vylepšenej technológii je možné akýkoľvek materiál dostať do požadovaného tvaru, dokonca už nie sú vylúčené ani skutočne neobvyklé luxusné varianty, ako je stredoveká pevnosť s nekonečným bazénom.

Záver: Stavitelia domov hľadia do zlatej budúcnosti. Úverové inštitúcie, ako napríklad KfW, robia efektívne nové budovy cenovo dostupnými, zatiaľ čo stavebné spoločnosti zaisťujú požadovanú implementáciu.

energeticky úsporné-nové-stavanie-vápenec-sivé-fasádne zasklenie

energeticky úsporné-novostavby-drevo-kameň-sklo

energeticky efektívna-novostavba-propagácia-solárne panely-strecha