architektúra

Ekologický domov v Los Angeles

Minimalistická architektúra domu

Túto budovu navrhli architekti John Friedman a Alice Kimm. Jedná sa o rodinnú rezidenciu s rozlohou takmer 360 m². Investori požadovali ekologický dom, s veľkou záhradou viditeľnou z obývacej časti. To predstavovalo pre architektov výzvu, pretože jedna budova šetrná k životnému prostrediu podľa mestských predpisov orientovaných na juh a záhrada musí smerovať na severovýchod. Problém bol vyriešený modrotlačou v tvare písmena L..

Ekologický dom – zaujímavý dizajnový nápad z USA

záhradný dizajn s minimalistickou architektúrou

Obytné priestory na prvom poschodí sú zjednotené okolo garáže. Stojíte pred záhradou rovnakého tvaru L. Toto riešenie však neznamená, že dom bude aj energeticky účinný. Stále bolo čo robiť.

Architekti sa pokúsili vyriešiť problémy severovýchodného osvetlenia použitím rôznych kreatívnych drobností v návrhu. Na juhovýchodnej strane postavili ochranné strechy na ochranu domu pred silným letným slnkom a zároveň ste ho otvorili. ekologický dom na sever, aby sa slnko dostalo k domu a v zime ho zohrialo. Podlaha pozostáva výlučne z energeticky úsporných materiálov.

Interiérový dizajn ekologického domu LA

minimalistický dizajn interiéru v kuchyni

Dom bol pokrytý sadrou a cementom. Na streche bol nainštalovaný fotovoltaický systém. Architekti sa pokúsili šikovnými nápadmi kompenzovať skutočnosť, že väčšina obytných priestorov v dome nie je otočená na juh. Našli energeticky úsporné a ekologické riešenia priateľský k životnému prostrediu Dom zahriať sa v zime a ochladiť v lete. Interiér ekologický dom je navrhnutý rovnako moderne ako jeho exteriér. Biele steny, veľa skla a farebné akcenty, minimalistický nábytok dodávajú tomuto domu pohodlie, ktoré potrebuje.

minimalistický interiérový dizajn - akcent na sklenené schody

minimalistický dizajn interiéru - dôraz na sklenené dvere

minimalistický interiér - vaňa