architektúra

Dom v tvare O – moderný dom v Čile

moderný dom - vonkajší dizajn

Toto neobvyklé moderný dom navrhol Toyo Ito. Jeho poloha je v Marbelle v Čile. Úžitková plocha projektu je 370 m² a pôdorys budovy je navrhnutý v zaujímavom eliptickom tvare.

Terén je mierne svahovitý na severovýchod a odhaľuje v tomto smere krásne pamiatky. To podnieti architektov moderný dom navrhnuté tak, aby sa z týchto miestností naskytol tento výhľad. Nielen to, chceli vytvoriť jednotný priestor. To sa dosiahne špirálovou cestou okolo vnútornej záhrady. Tečie so suterénom a stúpa do prízemia, kde je viac súkromných miestností.

Moderná architektúra – moderný dom v tvare O

moderný dom - fasáda

Pôdorys budovy moderný dom má dve úrovne – suterén a prízemie. Suterén pozostáva z: parkovacieho miesta, práčovne, technickej miestnosti, kúpeľne a spálne. Na druhom poschodí sú ďalšie tri spálne, veľká kuchyňa a otvorený obývací priestor. Plán je dohodnutý podľa lokality. Garáž a spoločné miestnosti sú na prízemí a sú prístupné z ulice, zatiaľ čo obývacia izba a spálne na najvyššom poschodí sú v súkromnej časti..

Zaujímavý dizajnový dom v Čile

inovatívny dizajn domu - záhrada vpredu

Exteriér a interiér pôsobia drsne. Betón zostal viditeľný na stenách, štrbinách a stropoch. Tento sivý obraz ide ruka v ruke s použitím kamenných dlaždíc na vnútorné podlahy a chodníky v záhrade. Celú tú drsnosť trochu zjemňuje teplejší náter nábytku a obrázky visiace na stenách. Obrovské okná a sklenené steny prepúšťajú do miestností veľa svetla a odhaľujú čistú krajinu.

inovatívna konštrukcia - dom v Čile