architektúra

Dizajn miestnosti v antracitovej farbe – dve mestské vily sa modernizujú

antracitová farba jedáleň kuchynský dom prestavba

Predstavujeme vám vzrušujúci projekt obnovy domu – z dvoch mestských víl sa stal moderný, priestranný rodinný dom s veľkou záhradou. Talentovaní architekti z K2A dostali za úlohu čo najlepšie využiť existujúci pôdorys a zároveň prerobiť miestnosti podľa rodinných potrieb. Dom WW nakoniec boduje funkčným obytným priestorom s otvoreným obývacím priestorom, moderným interiérom v antracitovej farbe a nábytkom v štýle vidieckeho domu. Nechajte sa inšpirovať vynikajúcim zariadením a pridajte sa k nám na virtuálnej prehliadke.

Dizajn miestnosti v antracitovej farbe – projekt na prvý pohľad

antracitová farba jedáleň kuchyňa moderný dizajn sklenené fronty

Oba domy naliehavo potrebovali obnovu – okná na druhom a treťom poschodí boli vymenené za nové a na prízemí bol pridaný malý, minimalistický stavebný objem. Jeho úplne presklené steny ponúkajú výhľad na veľkú záhradu. Posuvné dvere bezproblémovo spájajú vnútorné a vonkajšie priestory a umožňujú rozšírenie obytného priestoru smerom von. Pretože v novej prístavbe bola zriadená moderná jedáleň – a pohodlný jedálenský kút v záhrade vás pozýva na príjemné večery vonku. V pomerne veľkej nehnuteľnosti sa nachádza aj útulný salónik.

antracitová farba dizajn steny jedáleň moderný vidiecky štýl

Jedáleň je navrhnutá v antracitovej farbe – výrazná farba steny vyzerá moderne a ponúka dokonalé zázemie pre kreatívne dekorácie na stenu. Dlhý jedálenský stôl z miestneho dreva púta pozornosť atraktívnou sivou pattinou. Stoličky-s poťahmi tón v tóne zo sivej ľanovej látky dopĺňajú program nábytku. Tri veľké závesné svetlá v trendovom industriálnom štýle dodávajú akcenty v inak jednoducho zariadenej miestnosti.

závesné svetlá antracitovej farby kryjú stoličku kmeňa stromu

Hneď vedľa jedálenského kúta je malý barový pult s drevenými stoličkami. Podlaha z pohľadového betónu vytvára plynulý prechod medzi rôznymi skupinami sedadiel. Zasklená južná strana od podlahy k stropu ponúka výhľad na zadný dvor, kde stromy vo vyvýšených záhonoch uvoľňujú minimalistický obraz záhrady..

Vďaka dizajnu miestnosti v antracitovej farbe vyzerá obývacia izba elegantne

antracitová renovácia benzínový modrý koberec svetlé pohovky hnedý konferenčný stolík

Na prízemí, hneď vedľa jedálenského kúta, sa nachádza priestranná obývačka, kde nič nechýba. Krb na drevo vytvára útulnú atmosféru a pozýva vás na odpočinok v chladných dňoch. Trojsedadlá-opäť s čalúnením z ľanu, ako aj extra dlhý konferenčný stolík a hojdacie kreslo so škandinávskym dizajnom, tvoria priestor na sedenie navrhnutý podľa najnovšieho trendu mix-and-match. Koberček s krátkym vlasom v benzínovej modrej skupinu vizuálne oddeľuje od zvyšku obytnej časti. Zdobenie bolo pomerne riedke – moderný obraz zdobí stenu za posedením, malá izbová fontána dopĺňa dizajn..

antracitová farba stena sivohnedá obývačka kombinovať

Miestnosti, ktoré sú zaplavené slnečným žiarením, je možné vymaľovať v tmavých farbách – takto zariadenie pôsobí expresívne. Interiéry v industriálnom štýle sú zvyčajne navrhnuté prevažne v šedej a čiernej farbe. Naopak, interiéroví dizajnéri sa rozhodli pre nábytok vo vidieckom štýle – veľmi úspešná kombinácia bezpodmienečnej moderny a nadčasovej elegancie premení dom na skutočné majstrovské dielo súčasného interiérového dizajnu..

Tmavý dizajn steny v antracitovej farbe vytvára plynulý prechod medzi miestnosťami

antracitová farba obývacia izba vidiecky štýl moderné krbové sedacie súpravy čalúnenie

Z obývačky vedie chodba na betónové schodisko – bývalý suterén bol prerobený na šatňu. Izba zariadená niekoľkými dubovými šatníkmi, veľkým zrkadlom a malou rustikálnou lavicou ponúka viac než dostatok úložného priestoru na rodinné oblečenie..

Bývalá obytná obec bola kompletne zrekonštruovaná

antracitové farebné schody zábradlie nápady omietky

Ťažko uveriť, ale je to pravda – pred rekonštrukciou bol dom rozdelený na niekoľko jednoizbových bytov alebo izieb – a prenajatý hlavne študentom. Vytvorenie prechodu medzi mnohými malými miestnosťami bolo asi najväčšou výzvou, ktorej museli architekti čeliť. Rozvod miestnosti by mal byť predovšetkým funkčný.

antracitová farba hnedá kombinovať šatník suteréne

antracitové farebné schody kultivácia domčeka na strome

Špecifiká nehnuteľnosti – menovite množstvo stromov v záhrade – inšpirovali architektov k návrhu schodísk s rustikálnym vzhľadom. Kmene stromov uvoľňujú minimalistický obytný priestor a tvoria príťažlivý kontrast k betónovým schodiskám s kovovým zábradlím.

Spaciemu priestoru dominuje monochromatická farebná schéma

nápady na výzdobu steny spálne v antracitovej farbe

V spálni na druhom poschodí sú tri spálne a kúpeľne. Vďaka monochromatickej farebnej schéme pôsobia miestnosti elegantne. Drevená podlaha vytvára domácu atmosféru a mnohé umelecké diela prinášajú rozmanitosť a eleganciu.

antracitový dizajn spálne so zariadením spálne

Pokiaľ ide o výber materiálov, typicky minimalistický betón, kov a sklo sa uvoľnili použitím dreva a ľanu. Kombinácia vyzerá ležérne a prirodzene.

spálňa s manželskou posteľou a čalúnenou stenou v antracitovej farbe

Kúpeľňa je sivohnedá

antracitová farba kúpeľňa voľne stojaca vaňa doska podlaha

V kúpeľni presvetľuje miestnosť neprekonateľné farebné duo sivohnedé. Drevené detaily nájdete v kúpeľni všade – niekedy nad voľne stojacou vaňou so zaoblenými hranami, niekedy na nástenných policiach vedľa sprchovacieho kúta, niekedy na nástenných skrinkách nad dvojitým umývadlom..

sprchový kút antracitovej farby sklenená priečka do dažďovej sprchy

Zvlášť elegantným spôsobom môže byť drevo predstavené pred tmavou stenou a tmavou podlahou – lesklé kúpeľňové armatúry za sklenenou stenou sú šikovne usporiadané. Tmavý dizajn steny dodáva miestnosti hĺbku. Týmto spôsobom môžu byť rôzne oblasti navzájom opticky oddelené v závislosti od ich funkcie.

schody antracitovej farby stromy pivnica

Vzrušujúci projekt z Belgicka je definitívnym dôkazom toho, že antracitová farba je skutočne všestranná – farba sa harmonicky spája s akýmkoľvek nábytkovým štýlom a je možné ju kombinovať s rôznymi bytovými doplnkami a nábytkom. Každý, kto sa rozhodne pre toto, by mal predovšetkým zabezpečiť, aby bolo v miestnosti počas dňa dostatok slnečného svetla. Nechajte sa teda inšpirovať vynikajúcim konceptom renovácie architektov K2A a vytvorte si doma štýlové prostredie v tmavých odtieňoch.

antracitová farebná skrinka moderné zariadenie

antracitová farebná skrinka obývacie príslušenstvo chodba

schody antracitovej farby konverzia kovového suterénu

schody antracitovej farby sklenené zábradlie výhľad do záhrady

záhradný dizajn vyvýšených postelí v antracitovej farbe

schody antracitovej farby prvé poschodie pôdorys

antracitová farba domu konverzia pôdorys plán

antracitový pôdorys druhého poschodia

antracitová farba pôdorys tretieho poschodia

interiérový dizajn suterénu v antracitovej farbe

Projekt od K2A