Architektúra, predstavovaný

Mobilný drevený dom ponúka útočisko pre dušu

mobilný drevený dom všetko dobré trojposchodové výhľadové okno

Toto nie je ani záhradný domček, ani dom na strome. Projekt „Soul Box“ od všetky dobré veci je a mobilný drevený dom, to by malo byť predovšetkým útočisko pre dušu. Čoraz viac ľudí túži dočasne vystúpiť z každodenného života a byť schopní byť niekde úplne sami so sebou. Práve táto túžba inšpirovala nemeckých architektov k tomuto projektu. Odvolávajú sa tiež na európsku kultúrnu históriu a poetickú krajinu snov Arcadie. Čo vlastne človek potrebuje, aby bol šťastný??

Malý mobilný drevený dom ako útočisko

soul-box-inside-place-sit-sleep-stow-light-wood

Box na dušu je teoreticky možné postaviť kdekoľvek a zostaviť na mieste. Domček má tri poschodia. V spodnej časti je malá kuchynka, v strede miesto na spanie s priehľadovým oknom a v hornej časti vyhliadkové miesto so strešným oknom. Celý box sa skladá z niekoľkých modulov, ktoré sa ľahko prenášajú. Zariadenie mobilného drevenice je vyrobené z ľahkého dreva a redukované na nevyhnutné veci. Na všetko je tu však dostatok miesta, pretože výrazne zmenšený dizajn má množstvo skladateľného nábytku a integrované úložné priestory.

Mobilný drevený dom podporuje sebareflexiu

duša box mobilný drevený dom vnútorné hľadisko strešné okno

Svetlík a pozorovacie okno zaisťujú dobré vetranie, ale ešte nebolo navrhnuté žiadne vykurovanie, vďaka čomu je box použiteľný najmä v lete. Spodnú stenu je možné úplne otvoriť a vytvoriť tak malú terasu. Ideálne pre vonkajšie grilovanie. Malý drevený domček môže byť postavený nielen na rôznych miestach v prírode, ale aj v meste. Nemyslíte si, že rozjímanie a sebareflexia by boli uprostred prírody oveľa intenzívnejšie?

Strešný poklop na vetranie

mobilný drevený dom obhliadka poklopu strešná ventilácia

skladacia stena ako terasa vpredu

pojazdný drevený dom všetky dobré veci zvonku-opláštené sklenenými vláknami-plastové panely-plátované

Mini drevený dom s tromi poschodiami

mobilný drevený dom všetko dobré-jednoduchá-transport-montáž-demontáž  schránka duše-všetko dobré-projekt-uprostred prírody-ústup