Architektúra, interiérový dizajn, domy snov

Penzión v japonskom štýle – Capel Manor House

Autor: Ewan Cameron Architects z Glasgow, Škótsko

moderný penzión v Škótsku

Kaštieľ Capel sa nachádza v nádhernej oblasti Anglicka a je jednoduchým, ale ultra štýlovým príkladom modernej domácej architektúry. Šťastní hostia z televízneho producenta Remyho Blumenfelda ním budú Hosťovský dom užite si to v japonskom štýle. Dizajnéri sa snažili otvoriť dom čo najviac, aby sa umožnil úžasný výhľad na okolie. Architekti z ‘Ewan Cameron videli stavbu predovšetkým ako rám, ktorý‘ rámuje perfektný obraz..

Penzión v japonskom štýle

moderný dom v japonskom štýle

Hlavná budova zámku Capel Manor Haus je navrhnutá v súlade so záhradou. Pôvodný taliansky kaštieľ bol bohužiaľ zničený, ale architektovi Michaelovi Manserovi sa podarilo dom v 70. rokoch minulého storočia zrekonštruovať. Vzhľadom na rozmanitosť hlavnej budovy by mala byť nová Hosťovský dom spĺňa niekoľko kritérií. Štruktúra by na jednej strane mala zodpovedať okolitej architektúre a na druhej strane by mala hosťom ponúknuť útulné prostredie.

Jednopodlažný penzión s veľkoryso zasklenou fasádou

útulná suita pre hostí v japonskom štýle

 Architekti v Ewan Cameron postavili jednoduchú jednoposchodovú budovu, ktorá plynule nadväzovala na vonkajšiu časť. Dom ovplyvnila japonská architektúra, najmä zenové záhrady v Kjóte a chrámy. Je to vynikajúci príklad modernej architektúry domu a minimalistického konceptu.

Romantický penzión – ukrytý v záhrade

moderne-elegantné-akrylové-stoličky-záhrada

K lesu vedie cesta zalesneným územím  Hosťovský dom. Prvá vec, ktorú si na fasáde všimnite, je jej jednoduchá konštrukcia, vďaka ktorej dom splýva s okolím. Časť fasády je veľkoryso zasklená a ponúka nádherný výhľad do záhrady. Steny boli postavené z betónu Brut, ktorý sa vyznačuje drsným povrchom. Prvky vyrobené zo zinku a skla dodávajú moderný vzhľad, zatiaľ čo drevo bolo uprednostňované ako prírodný materiál. V modernistickom pavilóne sa nachádzajú dve súkromné ​​suity pre hostí, ktoré sú úplne autonómne a sú prístupné rôznymi dverami. Miestnosť je rozdelená obrazovkami v typickom japonskom štýle. V luxusnej kúpeľni priťahuje pozornosť jaipurský mramor.

Luxusný interiér v penzióne

Drevená fasáda-podlahové osvetlenie-LED svetlá-záhrada

Krásny výhľad na okolie zaručuje hosťom maximálny luxus a pohodu. Moderná architektúra domu vyzerá, že je veľmi ľahká a „vznáša sa vo vzduchu“. Architekti z Ewan Cameron spojili šikovne východné a západné modely budov a výsledkom je jemná konštrukcia, ktorá ponúka príjemný relax pre hostí.

Od Jaz

Voľne stojaca vaňa-jaipurský mramor

voľne stojaca vaňa jaipurský mramor

Penzión uprostred lesa

Penzión uprostred lesa v zime

Architektúra moderného domu betónová stena

architektúra moderného domu betónová stena

Červené záclony-spálňa

červené záclony-spálňa