Architektúra, interiérový dizajn, domy snov

Dynamická architektúra kombinuje tradíciu a modernosť

„CC House“ – navrhol architekti „Cubic Office“ v meste Leiria, Portugalsko

 vzrušujúci dizajn domu

Architektonický štýl tohto rodinného domu v Portugalsku možno považovať za moderný dynamická architektúra byť zdiskreditovaný. Dom CC bol postavený v obľúbenej rezidenčnej štvrti v Portugalsku. Tradičná architektúra v danej oblasti a existujúce obmedzenia vyplývajúce zo štátneho práva ovplyvnili moderný dizajn. Výsledkom je fascinujúce spojenie moderných a tradičných prvkov, ktoré určite nadchne všetkých fanúšikov eklektickej architektúry.

Mix tradičného a moderného štýlu – jedinečná dynamická architektúra

dynamická fasáda - moderná architektúra

Dom CC je postavený na veľmi slnečnom mieste. Na prvý pohľad jeho obdĺžnikový profil vyzerá prísne moderne, ale ak sa pozriete bližšie, môžete vidieť niektoré tradičné prvky. Miestne úrady odporúčajú, aby bol každý dom navrhnutý so šikmou strechou. Tak vznikla štvorcová strecha.

the dynamická architektúra  pozostáva z asymetrických obdĺžnikových komponentov, ktoré sú prevažne natreté bielou farbou. Naopak, v druhom poschodí je veľký, tmavý komponent. Okná boli strategicky navrhnuté tak, aby do domu vchádzalo čo najviac svetla. Architekti zdôrazňujú, aké dôležité je šetriť energiou – „… tvar domu špeciálne navrhnutý tak, aby baldachýn v lete vrhal tieň a severné slnko osvetľovalo a ohrievalo dom v zime. Strecha zvyšuje kapacitu zachytávania dažďovej vody.

Eklektický interiérový dizajn podčiarkuje dynamickú architektúru

moderná obývačka- ružový koberec

Na rozdiel od jednoduchej fasády bol interiér domu CC navrhnutý fascinujúco eklektickým spôsobom. Architekti z Kubický úrad rozhodla sa pre bielu schému dekorácie. Akcenty určujú vzrušujúce materiály. Starožitný nábytok je kombinovaný s modernými dekoráciami – červené lustre, zrkadlá s ozdobami, ozdobné klietky vytvárajú moderné a elegantné prostredie. Táto dynamická architektúra fascinuje svojim konceptom.

od Jaz

moderná biela fasáda

Kúpeľňa so zrkadlom s ozdobami

Zrkadlo s ozdobami - orientálna dekorácia

vzrušujúci eklektický dizajn v obývacej izbe

moderný kožený nábytok do obývačky

Luxusné zariadenie v obývacej izbe

moderné svietidlo do obývačky

biela kuchyňa s ružovými dlaždicami a kobercom

biela vybavená kuchyňa

červený luster v modernej kúpeľni

červené akcenty v kúpeľni

inovatívny dizajn domu z Portugalska

inovatívna konštrukcia - moderná terasa

moderný dom v portugalskom pláne

dynamická architektúra - dom v Portugalsku