Architektúra, domy snov

Moderná podzemná vila s veľkolepým prvkom

Moderné sídlo-podzemné Anglicko

A teraz pohľad na modernú architektúru s rozdielom. Angličania sú známi svojou fascinujúcou výstrednosťou a na prvý pohľad to vyzerá nádherne moderná vila pod zemou aby zodpovedal tomuto popisu. Ale počkaj. Tento podzemný dom nebol postavený z rozmaru. Nie je to príklad šialenstva. Je to skutočne podzemná super-luxusná vila.

Kuchyňa s dreveným obložením

Moderný-vila-podzemný-interiér

Dom je zasadený do záhrad, ktoré reagujú kruhovou štruktúrou súčasnej podzemnej vily. Záhrady sú jediným veľkým architektonickým prvkom okrem veľkého kruhového skleneného okna. Nádherne zelené a upravené trávniky a živé ploty boli navrhnuté tak, aby sa vlnili z tohto tajomného oculus. Skrytý dom sa nachádza v meste Bowden v Anglicku a jeho autorom je architekt Neil Collin Homes.

Moderná podzemná vila s tajomstvom

Moderné domy-podzemné-Neil-Collin-domy

Tento dom v sebe ukrýva mnoho neočakávaných funkcií, v neposlednom rade je to nádherné svetlo a vzdušný interiér, ktorý je v rozpore s uloženým miestom. Svetlo z veľkých okrúhlych okien prúdi priamo domom. Okrem spálne, ktorá je dosť slabo osvetlená. Toto tlmené osvetlenie samozrejme prispieva k relaxácii a pokojnému spánku. Dekoratívna schéma v hlavnej budove je do značnej miery biela, čo maximalizuje dostupné prirodzené osvetlenie.

Moderná vila-podzemné spálne

Interiérový dizajn je jednoduchý a ultramoderný. Architektonické krivky sú umocnené zostavenými jednotkami a usporiadaním nábytku regulovaným centrálnym svetlíkom. Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate v tejto modernej podzemnej vile, stačí vám vidieť pohľad na oblohu a stromy vonku. Bohaté prvky dreva kontrastujú s bielymi stenami a dodávajú definíciu otvoreným vnútorným priestorom. Kruhový pôdorys navonok pôsobí sugestívne, ale šikovné využitie priestoru sa ukáže až pri vstupe dovnútra.

Veľké prekvapenie, ktoré moderná vila skrýva pod zemou

Moderná vila-podzemný-tobogán

Ak pre vás tento dom nie je dostatočne pôsobivý, počkajte. O ďalšie prekvapenia sa môžete podeliť. Dom je kompletne vybavený vlastným skvelým bazénom a toboganom. Bazén, ktorý je pekne navrhnutý tak, aby sledoval zakrivené tvary súčasnej podzemnej architektúry, je vizuálnym potešením. Tento domov je pre ľudí, ktorí sa chcú zabaviť a urobiť to veľkolepým spôsobom. Vodný tobogán je pozitívne futuristický a predstavuje vynikajúce miesto pre večierky.

Od anglických architektov Neil Collin Homes

od Jaz

Bazén – Moderná vila v podzemí

Moderná vila-podzemný bazén