Architektúra, domy snov

Dynamická moderná architektúra na vidieku Sicílie

dynamická minimalistická architektúra - dom v TalianskuVila T z kancelárie architektov Architrendu

Dramatická moderná architektúra „prebúdza“ miestne vidiecke domy z vidieckej Sicílie. Zelené lúky sú pre túto oblasť charakteristické – perfektný predpoklad na ukážku tejto modernej, dynamickej budovy. Nápadný obdĺžnikový dom sa plynule pripája k rovinatému pozemku – vynikajúci príklad spojenia medzi domom a moderná architektúra a príroda.

Moderná architektúra – dom na Sicílii

minimalistický dom v Taliansku - vpredu

V rámci snahy o obnovu nepoužívanej poľnohospodárskej pôdy moderná architektúra mení vzhľad regiónu Ragusa na Sicílii. Tento úchvatný projekt spoločnosti Architrend zostáva verný miestnej histórii a integruje prvky tradičného stredomorského architektonického štýlu, ako sú biele sadrové steny, dynamická šikmá strecha alebo obytný komplex s nádvorím. Pôvodne bola táto oblasť plná hrubostenných, izolovaných fariem.

Interiérový dizajn – moderná architektúra

minimalistický dekor v obývacej izbe

Na izoláciu sa dá pozerať aj pozitívne, pretože zaručuje viac súkromia. V každom prípade hrozí, že sa budete cítiť odrezaní od sveta. Moderná architektúra tento svetlý a priestranný domov pomáha odstrániť pocit samoty.

Technický základ pre moderná architektúra je použitie železobetónu ako stavebného materiálu, ktorý uľahčil montáž okien od podlahy až k stropu. Tieto skvelé okná na jednej strane chránia pred nepriaznivým počasím a poskytujú bezpečnosť, na strane druhej si obyvatelia môžu maximálne užiť okolie. Dom sa otvára svetu, aj keď sa zároveň oddeľuje od ostatných budov.

moderný interiér – dom v Taliansku

minimalistický a moderný dizajn domu - červené kreslo

Alebo ako sami architekti vysvetľujú: „Nie je to introvertný dom, ale spôsob, ako si naplno užiť okolie vytvorením otvorených priestorov – miestností bez stien, ktoré sú dôležitou súčasťou celkového dizajnu.“

Táto sentimentalita odráža dnešné ideológie funkčnosti modernej architektúry  naopak. Väčšina ľudí si chce zachovať súkromie, ale zároveň sa necíti úplne izolovaná od vonkajšieho sveta.

Od Jaz

inovatívna konštrukcia - minimalistický dom na Sicílii

minimalistický nábytok v obývacej časti