Aktualności

Pozbycie się tatuażu na cześć „byłego” doprowadziło do poważnych konsekwencji

Oto powód, aby nigdy nie wytatuować imienia swojego partnera.

32-letni Brytyjczyk Andrew Milne chciał pozbyć się tatuażu na cześć swojej byłej żony w postaci jej inicjałów na trzecim palcu lewej ręki.

Pan Milne miał już tatuaż z różą na inicjałach swojej byłej żony, ale ostatnio postanowił pozbyć się obu prac..

Ale obudził się dzień po drugiej sesji laserowej i znalazł ogromny wypełniony ropą guz o wielkości 2,5 cm..

Pozbycie się tatuażu na cześć byłego - zdjęcie

Milne, doradca klienta w branży modowej w Corby, Northamptonshire w Anglii, powiedział: „To było dość niepokojące. W piątek wieczorem, kiedy miałam już iść spać, zauważyłam jedynie lekkie uniesienie skóry, co po kilku sesjach laserowych jest całkiem normalne. Jednak gdy obudziłem się następnego ranka, zobaczyłem, że pojawił się guz. Ma około 2,5 cm długości i ponad 1 cm wysokości i wydaje się być dość twarda.”.

Czy przyczyną może być makijaż tuszu do tatuażu??

Usuwanie laserowe to zabieg, podczas którego pigmenty i inne substancje są rozkładane na wiele maleńkich cząsteczek zawierających szkodliwe chemikalia, które następnie mogą łatwo krążyć w organizmie..

Tusz zawiera różnorodne składniki i jest pozyskiwany chemicznie od jednego dostawcy, aby mieszać i sprzedawać dystrybutorowi, a następnie salonowi tatuażu. Chociaż każdy składnik musi być dokładnie oznakowany, zwłaszcza jeśli jest niebezpieczny, w UE nie ma znormalizowanych wymagań..

Dwie główne kwestie budzące niepokój to sposób działania chemikaliów po wstrzyknięciu do skóry właściwej – pod głęboką warstwą skóry oraz długotrwały efekt, który pojawia się, gdy pigmenty się rozpadają.

Badanie z 2017 roku opublikowane w Scientific Reports wykazało, że węzły chłonne pacjentów zawierały cząsteczki pigmentu z tatuażu..

Przegląd z 2012 r. opublikowany w czasopiśmie medycznym Lancet Oncology wykazał, że istnieje stosunkowo niewiele nowotworów skóry, które mogą powodować tusz do tatuażu. W sumie autorom udało się znaleźć 50 przykładów raka skóry z tatuaży po obszernym przestudiowaniu literatury medycznej..

Chociaż istnieją przykłady raportów ECHA (Europejskiej Agencji Chemikaliów), w których do atramentu dodano rakotwórcze chemikalia, obecnie nie ma bezpośrednich dowodów na raka z powodu tatuaży..

Pojawienie się guza może również spowodować usunięcie tatuażu, ponieważ uszkadza skórę, a guz jest wykorzystywany przez układ odpornościowy do zapobiegania infekcji.

Milne dodał: „Ból nie jest bardzo silny, ale guz wygląda wyjątkowo brzydko. Trwa to od dwóch dni, a guz rośnie.”.

„Wspomniałem o tym kobiecie, która wykonała sesję laserową i wydaje się, że jest trochę zaniepokojona. Powiedziała mi, żebym zrobiła co w mojej mocy, aby nie uszkodzić guza, ponieważ może to stanowić zagrożenie infekcją, jeśli bakterie dostaną się do otwartej rany. Od czasu do czasu wypływa z niego ropa ”.

Laserowe usuwanie tatuażu odbywa się w taki sposób, aby tusz tatuażu rozbijał się na drobne kawałki, które ostatecznie są wchłaniane do krwi..

„Nie sądzę, żeby miało to coś wspólnego z miejscem, w którym usunięto tatuaż, jestem pewien, że po prostu źle zareagowałem na laser”..

Milne nadal płacił 45 dolarów za każdą z dwóch wykonanych sesji laserowych i powiedziano mu, że całkowite usunięcie tatuażu zajmie od czterech do dziewięciu sesji..

Ale powiedział: „Nie jestem do końca pewien, czy nadal będę usuwać tatuaż”..

Przygotowane przez: viduf (Krasilnikov Stanisław Innokentyevich)